MORE_FLYL

Powered by WP Bannerize

SHOR_FLYR

Powered by WP Bannerize

צמחי מרפא לטיפול בקנדידה

מאת: חברת ח. תמציות צמחים
כתבה זו באדיבות חברת ח. צמחיות צמחים, תתמקד בשילוב של צמחי מרפא ותזונה נטולת שמרים וסוכרים, לטיפול מומלץ בקנדידיאזיס. השילוב של מספר צמחי מרפא מגביר את האפקט הסינרגטי ומעצים את יעילות הטיפול בקנדידה.

הקנדידה היא פטריית שמר עקשנית. ברגע שהיא מתחילה להתפשט, קשה מאוד להחזירה למצבה הקודם, אבל לא בלתי אפשרי.

כיצד נלחמים בקנדידיאזיס?

המלחמה בקנדידה מורכבת ממספר רבדים:

• תזונה נטולת שמרים וסוכרים במשך 6 חודשים לפחות.

• שימוש בתמציות מצמחי מרפא לטיפול ולמניעה במשך שנה ויותר.

• במצבים מסוימים שילוב של צמחי מרפא ותרופות מרשם נוגדות פטרת.

כתבה זו תתמקד בצמחי מרפא שהקנדידה שונאת. צמחי המרפא שלהלן נבדקו מחקרית והם מומלצים לטיפול בקנדידיאזיס. שילוב של מספר צמחי מרפא מגביר את האפקט הסינרגטי ומעצים את יעילות הטיפול בקנדידה.

כורכום

הכורכומין, החומר הפעיל המופק מקנה שורש הכורכום, ניחן בסגולות רפואיות רבות: הוא נוגד דלקות חזק, נוגד פטרת, מנקה את כלי הדם והכבד משומנים וסוכרים ותורם לחיזוק המערכת החיסונית. מחקרים שבדקו את השפעת הכורכומין על הקנדידה מצביעים על יעילותו בטיפול בקנדידה, על בטיחותו בשימוש לאורך זמן ועל היותו נטול תופעות לוואי כמעט לחלוטין. תופעות הלוואי הרבות הנלוות לשימוש בתרופות נגד פטרת מדגישות את הצורך בפתרון טבעי כמו כורכומין.

חוקרים מטייוואן (2000) בדקו את פעילותו האנטי-פטרייתית של הכורכומין נגד שבעה סוגי קנדידה. החוקרים נטלו דגימות מ- 200 אנשים שסבלו מקנדידה. הממצאים הראו כי השילוב של כורכומין ואמפותריצין B (אנטיביוטיקה לטיפול בזיהום פטרייתי מפושט) או השילוב של כורכומין ופלוקונאזול (תרופה נוגדת פטרת) הוכחו כיעילים מאוד בטיפול בקנדידה.

מחקר (2008) שערכה קבוצת חוקרים מברזיל הראה כי לכורכומין תכונות נוגדות פטרת. מטרת המחקר הייתה לבדוק את השפעת הכורכומין על 23 סוגים שונים של פטריות, ביניהן קנדידה. ממצאי המחקר הראו שהטיפול בקנדידה באמצעות כורכומין, בהשוואה לתרופות מסוימות, הוכח כיעיל יותר ונטול תופעות לוואי. במיוחד הוכחה יעילותו של הכורכומין ברקמות נגועות בקנדידה שנלקחו מחולי איידס.

מחקרים שביקשו להתחקות אחר המנגנון האנטי דלקתי של הכורכומין גילו שהכורכומין מעכב היווצרות דלקות ע"י נטרול האנזימים COX2 LOX   ו TNFα- שמעורבים בייצור פרוסטגלנדינים, הורמונים  שמשתתפים בתהליכי דלקת. השימוש בכורכומין מעכב התפתחות של דלקות, בכללן דלקת בנרתיק ודלקת בשלפוחית השתן, מן התסמינים השכיחים של הקנדידה.

ב- 2007 פרסמו שני חוקרים אמריקנים ממכון אנדרסון לחקר הסרטן מאמר בשם [הכורכומין "מפלפל" את מערכת החיסון]  "Spicing up of the immune system by curcumin". לדעת החוקרים, סגולותיו הרפואיות של הכורכומין – נוגד דלקות, נוגד פטרת, מנקה שומנים וסוכרים ממחזור הדם ונוגד חמצון חזק – מקנים לו תפקיד חשוב בחיזוק המערכת החיסונית. לדברי החוקרים, די בכמות קטנה של כורכומין כדי להעצים את תגובת הנוגדנים בגוף.

מאחר שהקנדידה מפרישה רעלים היוצרים עומס על הכבד והגוף, חשוב לתמוך בכבד במסגרת הטיפול. כיצד נעשה זאת? בעזרת הכורכומין שמנקה את הכבד משומנים וסוכרים, ולכן הוא גם מומלץ לטיפול בכולסטרול גבוה ובסוכרת. באפריל 2010 פרסמו חוקרים משוודיה את ממצאי מחקרם שמראים כי הכורכומין מפחית את רמת הכולסטרול הרע בגוף.

אכינצאה

האכינצאה היא צמח שמחזק את מערכת החיסון, נוגד חיידקים חזק, אנטי פטרייתי ומחטא. מחקר (2000) שנערך בקנדה הראה כי תמצית אכינצאה מעכבת גדילה של פטריות שמר, ביניהן הקנדידה.
בדף מידע על אכינצאה שפרסם המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד מובאים ממצאים של מספר מחקרים על האכינצאה כצמח שמחזק את המערכת החיסונית ומומלץ לטיפול בקנדידה ובדלקות בדרכי השתן.

ב- 1986 התפרסם בכתב העת המדעי Therapiewoche 1 מאמר על ממצאי מחקר קליני שבדק את השילוב בין אכינצאה פורפוריאה ותרופה נוגדת פטרת בשם אקונאזול (השם המסחרי הוא פבריל) למניעת הישנות של קנדידיאזיס בנרתיק. 60% מן הנשים במדגם דיווחו כי הפטרת חזרה כעבור 6 חודשים. טיפול משולב של אכינצאה פורפוריאה ומשחת אקונאזול הפחית את הישנות הפטרת ל-16.7%.

תימין

התימין הוא צמח מפתיע בעוצמתו. ב-2009 ערכה קבוצת חוקרים אירניים ניסוי שבדק את השפעת התימין על פטריות שמר שונות. המניע למחקר היה עמידותם הגוברת של פטריות השמר לתכשירים הרפואיים הקיימים היום בשוק. התימין הוכיח עצמו כיעיל מאוד בהדברת קנדידה.

קינמון

מחקר מעבדה מ- 2010 שבדק את יעילות הטיפול של מספר צמחי מרפא, ביניהם הקינמון, בטיפול בקנדידיאזיס מצא כי הסינאמאלדהיד שבקינמון היה החומר היעיל ביותר במניעה ובטיפול בזיהום קנדידה בפה. לקריאה נוספת על סגולות הקינמון.

פלפלת חריפה

מחקרים מראים שהחומרים הפעילים בפלפלת חריפה הם נוגדי דלקת ונוגדי פטרת חזקים מאוד. מחקר (2003) שנערך בארה"ב הראה שקיי-1, ספונין שנכלל בחומרים הפעילים שבפלפלת החריפה, בולם התפתחות של קנדידה.

לסיכום

השילוב של תזונה נטולת שמרים וסוכרים ושימוש בתמציות מצמחי מרפא במשך 6 חודשים ויותר הוא הסוד למיגור קנדידיאזיס. לאחר הטיפול המשולב תרגישו חזקים יותר, בריאים יותר ואנרגטיים יותר.

המאמר נכתב על ידי הצוות המקצועי של ח. תמציות צמחים בע"מ, מפתחת ויצרנית תוספי התזונה HerbPlusBalance  ו- HerbBalance- פורמולות מתמציות מרוכזות של צמחי מרפא למניעה וטיפול בקנדידה.

צוות הנטורופתים של החברה ישמח להעניק ייעוץ נטורופתי טלפוני חינם ללקוחות. לפרטים: 09-7425114 בימים א-ה בשעות 13:30- 8:30

מקורות:

1.Coeugniet EG, Kuhnast R. Recurrent candidiasis. Adjuvant immunotherapy with different formulations of Echinacin. Therapiewoche 1986

 

לקריאה נוספת אודות כורכום.

לאתר של ח. צמחיות צמחים 

השאירו תגובה:
  1. שני פרופסורסקי

    עם כל הכבוד (ויש כבוד) שאני רוחשת לצמחי מרפא, הטיפול המוזכר כאן הוא סימפטומטי באופיו – יש קנדידה, בואו נחסל אותה כמה שאפשר. זוהי אולי גישה טבעית יותר מהגישה התרופתית, כן יש בה התייחסות גם למערכת החיסון ולכבד (שעל שניהם תרופות כימיות רק מקשות) וגם לתזונה – אך קשה לי לקרוא לה הוליסטית במובן הרחב של המילה.
    למה? כי היא מתעלמת מגורם מרכזי מאוד בהתפרצות קנדידה: סטרס.
    אם רוצים לטפל בקנדידה באמת מהשורש, גם אם נעזרים בצמחים וגם בתזונה, חייבים לקחת גם את הגורם הזה בחשבון. צמחים מרגיעים במקביל לאלה ש"הורגים" את הקנדידה, ותזונה בריאה ללא מזוקקים למיניהם אבל לא כזו שתכניס את המטופל/ת לעוד יותר סטרס.
    לבריאות