Bari13_Fly
barimax_3dage_Fly

גאוט – לא לומר נואש. ראיון מאיר עיניים עם אמא לילד חולה

הבן חלה במחלת גאוט (שיגדון) וסבל מכאבים קשים ותופעות לוואי, האם המטפלת לא אמרה נואש ויצרה פורמולה חדשנית שמטפלת כיום באלפי חולים בעולם. המלצות התזונה בפנים
גאוט

הדרכת תזונה לגאוט (123RF)

Bari13_Inside

לפני כ-7 שנים אובחן בנה האמצעי של ד״ר שרה ברק במחלת גאוט, מחלה שגורמת לכאבים משתקים הנחשבים במדדי הכאב לאחד הכאבים העוצמתיים ביותר מהם האדם יכול לסבול.

הטיפול הראשוני אותו קיבל בנה מרופא המשפחה היה תרופות מערביות אך במהרה הוא החל לסבול מתופעות הלוואי של אותן התרופות שהתבטאו בשלשולים קשים ופצעים בעור.

מהר מאוד הבינה ד״ר שרה ברק שעליה לשנס מותניים ולקחת אחריות על מצב בריאותו של בנה.
היות וכמטפלת מנוסה היא מצויה היטב בשיטות הטיפול המערביות ושיטות הטיפול האלטרנטיביות, היא החלה לחקור לעומק את הסיבות להתפרצות המחלה בכדי למצוא לבנה פתרון טבעי ובכך לעזור לו לצאת ממעגל הכאב שהשפיע רבות עליו ועל למשפחתו הצעירה.

אך איש לא צפה, וגם היא לא צפתה, שהפלמורין, הפורמולה הצמחית אותה פיתחה, אשר לימים הוציאה את בנה ממעגל הכאב, תגיע כל כך רחוק ותטפל באלפי אנשים הלוקים במחלה בארץ ובעולם.

מאז היא עוד הספיקה לכתוב ספר לשוק הבינלאומי בנושא טיפול בגאוט: "שיטת שלושת הצעדים לטיפול טבעי בגאוט", ליצור סדרת סרטוני וידאו בעברית המבוססים על הספר שכתבה, אותם היא חולקת עם כל מי שיכול למצוא בהם ערך והיד עוד נטויה.

ד״ר ברק, מה זה גאוט וכמה באמת נפוצה המחלה?

גאוט או שיגדון בעברית, זאת מחלת מפרקים המתבטאת בכאבים עזים במפרקים ופוגעת בדרך כלל באוכלוסייה שמעל גיל 35, בשיעור של 2.5% ל-4%. תלוי באיזו מדינה ומהי התזונה הנפוצה באותה המדינה.

המחלה מאופיינת בהתקפות כאב נוראיות חוזרות ונשנות, הנגרמות מעלייה בחומצת השתן בדם. חומצת השתן הגבוה נוטה לשקוע במפרקים השונים ומתגבשת לסיבים קריסטליים דמויי סיבי זכוכית הפוגעים במפרקים וברקמות ויוצרים דלקות.

לרוב הכאב יתחיל בבוהן כף הרגל אך יתכן והמחלה תתקוף מפרקים נוספים כמו ברכיים, מרפקים מפרקי אצבעות הידיים ועוד.

האם מחלת הגאוט יכולה להתדרדר לפגיעה מעבר לדלקת מפרקים?

גאוט

התגבשות קריסטלים של חומצת שתן במפרק (123RF)

בהחלט כן. במקרים של חוסר טיפול, עודף חומצת שתן בדם עלול ליצור אבנים בכליות, חסימות עורקים ואף מכפילים את הסיכון לשבץ מוחי.

נשמע מפחיד.

אין מקום לפחד, ישנה בעיה ויש לפעול כדי לפתור אותה. הפתרון נעוץ בשינוי בהרגלי תזונה, בשימוש בתוספים ובצמחים ובאימוץ אורח חיים בריא המותאם לחולי גאוט. אני מעדיפה לראות את הגאוט כנורת אזהרה של הגוף, המופיעה בצורת כאב משתק שמתריעה בפני נזקים חמורים העלולים להיגרם בעקבות חומצת שתן גבוה. הכאב מאלץ אותנו לטפל בבעיה ולשנות הרגלים לפני שיהיה מאוחר מידי.

ומה גרם לך להחליט לייצר פורמולה משלך למחלה?

כמו כל אמא שרואה את בנה סובל הייתי מוכנה להפוך כל אבן עד שאמצא פתרון לבני ללא תופעות לוואי וידעתי שפתרון מעולם הצמחים, תחום בו התמחיתי, הוא הפתרון האידיאלי וההרמוני ביותר שיש לגוף האדם.

באותה תקופה גם ראיתי סרט מדהים ועצוב שנקרא "השמן של לורנצו" המבוסס על מקרה אמתי, בו זוג הורים החליט לרפא את בנם שחלה במחלה נדירה אחרי שכל הרופאים הרימו ידיים. הסרט הזה גרם לי להבין שגם לי יש את הכוח והידע לגאול את בני מייסוריו. לימים אני רואה ש"מעז יצא מתוק" ומהכאב הנורא של בני זכיתי לעזור לו ולמטופלים רבים אחריו.

הזכרת מקודם קשר כלשהו בין תזונה לגאוט, מהו בעצם הקשר?

ישנו מתאם גבוה ביותר בין תזונה להופעת גאוט. מחלת הגאוט היא מחלה עתיקה שנחשבה בעבר למחלת המלכים והציידים כיוון שאלו צרכו כמויות גדולות של חלבון מבשר ואלכוהול. חומצת השתן היא תוצר לוואי של פירוק חלבונים מהחי ומצריכה מוגברת של אלכוהול, ולא בכדי המלכים והציידים היו הראשונים שנחשפו לאותה מחלה. מלבד בשר ואלכוהול, יש מזונות מעודדי גאוט נוספים, כגון משקאות קלים לא טבעיים, אוכל מעובד, פירות ים, סרדינים, איברים פנימיים ועוד.

לחצו כאן להדרכת תזונה לחולי גאוט

גאוט

מה תבחרו? (123RF)

מה החידוש הגדול של פורמולת הפלמורין שפיתחת?

אחרי שחזיתי במו עיני בתופעות לוואי של התרופות שנטל בני, התחלתי לחפש מוצרים טבעיים לטיפול בגאוט אבל אז גיליתי שכמעט ואין אלטרנטיבות לתרופות השמרניות. האלטרנטיבות שכן היו קיימות היו כלליות מדי או לא יעילות מספיק. לכן החלטתי ליצור פורמולה כוללת והרמונית אשר מטפלת בסימפטומים של המחלה, בניקוי הכבד ובשיקומו, וכמובן טיפול בשורש הבעיה שהוא פינוי חומצת השתן מהגוף, זאת דרך חיזוק המעיים והכליות. אותה פורמולה מטפלת גם  בבעיות הנלוות מהם סובלים רבים מחולי הגאוט, כגון סוכרת ועודף כולסטרול. כך נולדו תוסף הפלמורין ואחיו התאום ה- UrixTep לשוק הבין לאומי.

ראיתי שיצרת סדרת סרטונים מקיפה בנושא הגאוט, מה את רוצה להשיג עם הסרטונים הללו?

המטרה שלי, כמטפלת, היא בראש ובראשונה לעזור למטופלים רבים ככל האפשר. זאת בעזרת הפלמורין ובעזרת ידע, שיעזור למטופלים להפיג את עננת הבלבול והתסכול. כיום אין מספיק מודעות והתייחסות למחלת הגאוט ומספר החולים בה גדל מיום ליום בגלל הרגלי תזונה לקויים.

זאת בנוסף למידע הרבה הקיים ברשת האינטרנט שלעיתים אינו עדכני ואנו מדויק, ולכן עשוי להטעות חולים. בעזרת הסרטונים הללו אני יכולה לתת ערך טיפולי אמתי לאלפי חולים, וכך להקל על סבלם. הסרטונים גם מעלים את רמת המודעות לגאוט בקרב הציבור הכללי, בקרב המטפלים ומעל הכול – בקרב אלו הסובלים מהתקפי הגאוט.

מה תמליצי לחולים בגאוט או למטפלים שיש להם חולים אשר לוקים בגאוט?

הייתי ממליצה להם לא להתעלם ולא להזניח את המחלה. ישנם מקורות מידע רבים על המחלה ברשת, ביניהם סדרת הסרטונים שיצרתי אבל לא רק. אני ממליצה לחולים ליישם את המלצות התזונה לחולי גאוט בשילוב נטילת תוספים להורדת חומצת השתן ומניעה של התקפים עתידיים.

אבל הכי חשוב זה לא להתעלם מרמת חומצת שתן גבוה בדם ולא להסתפק רק בשימוש בנוגדי כאב בזמן הופעת התקף הגאוט. חובה לעשות שינוי אמתי בכדי למנוע התקפי הגאוט עתידיים ולמנוע מבעוד מועד את הנזקים הגופניים העלולים להיגרם מעודף חומצת השתן.

סרטון הצעד הראשון לטיפול בגאוט:

הירשמו כאן בכדי לקבלת את סדרת סרטונים המלאה + הדרכת תזונה וטיפים לחולי גאוט

ד"ר שרה ברק (PhD) היא רופאה סינית ואחות מוסמכת בעלת ניסיון טיפולי של מעל 40 שנה. כיום, מלבד היותה מטפלת בדיקור וצמחי מרפא בקליניקה הפרטית שלה, היא היועצת המקצועית של חברת מורינגה-וי, חברת נטורל גאוט וחברת ניווייס.

מטפלים ומטופלים יכולים לקבוע שיחת ייעוץ ראשונית עם ד"ר שרה ברק ללא עלות בטלפון –
077-3013439

הכתבה באדיבות חברת מורינגה-וי 

רוצים לדבר על הכתבה? היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו