SunnyDew_Fly
Bari13_Fly

על ויטמין D וסרטן

מאת: ד"ר אריה אבני
זמן קריאה: 2 דקות
ד"ר אבני חושף את הקשר בין חוסר בוויטמין D להופעת סרטנים שונים, ובייחוד סרטן שד. מה לוקחים, כמה לוקחים, מי צריך להוסיף גם שמן דגים ולמה חשוב להתעקש על בדיקות חוזרות. הנה הפרטים
Insta_Inside

התחושה שמיציתי את נושא ויטמין D הייתה תחושה מוטעת. חשבתי שלא אכתוב יותר בנושא. אבל כשד"ר מרקולה שלח לי את המאמר על גב` קרול בגרלי (Carole Baggerly ), העומדת בראש עמותה שחרטה על דגלה לשכנע את העם בחשיבות ויטמין D לבריאות האדם, נשברתי וישבתי לכתוב את עיקרי דבריה, כולל הגיגי העצמאיים.

גב` בגרלי (ממש כמוני) הבינה שלמערכת הרפואית בארצות הברית אין כל עניין בצמצום התחלואה והתמותה בארה"ב. נהפוך הוא – פחות חולים פירושו מכה כואבת לתעשיית הכימותראפיה.

הגברת שלנו עוקבת אחר כל פיסת מידע הדולפת ממעבדות חוקרי ויטמין D הגדולים בעולם. ותודה לאל, היא לא רופאה. היא ממש חכמה. למדה פיסיקה ומתמטיקה והקימה חברה שעסקה בנושאי טיסות חלל. תסכימו איתי שלשם כך נדרשת מנת משכל שקשה לאתר בשירותי הבריאות.

האהבה שלה לוויטמין D נובעת מניסיון אישי. היה לה סרטן שד. היא משוכנעת שלהחלמתה מהפגיעה הרעה הזו יש יד ורגל לוויטמין D שהיא לקחה.

היא משוכנע שבכוחו של ויטמין D למנוע סרטן ויש לו בכלל יכולת להאיט את התפתחות הסרטנים השונים.

לדבריה, רמת ויטמין D גבוהה בדם יכולה למנוע יותר מ-16 סוגי סרטן, ביניהם לבלב, ריאה, שחלה, שד, ערמונית, סרטני עור ועוד. היא מאמינה שחובה לעקוב אחרי רמת וויטמין D לפחות פעם או פעמים בשנה.

היכולות האדירות של ויטמין D מסייעות לחולים עם מחלת לב כלילית כמו גם לחולי סוכרת ודלקות כרוניות לשפר את מצבם ולצרוך פחות "תרופות", שהן כימותראפיה, ובינינו, הן לא מרפאות איש. אבל, טוענת גב` קרול, ויטמין D הוא ה-אויב של כל סוגי הסרטן. אם אדם בתנאים אידיאליים – מנוחה נפשית ותזונה טובה ובלי כלור וברום ופלואור במזון ובמים, מסוגל לייצר כל יום עם שמש 10,000-25,000 יחידות וויטמין זה, אין ספק שזו המנה הנחוצה לכל אדם החי בתנאים הלא בריאים בארצות המפותחות.

בשנת 2007 פורסמה עבודת מחקר בה ניתן ויטמין D לנשים בתקופה שלאחר סיום המחזור. במעקב שנמשך ארבע שנים נמצא כי בקבוצה שקיבלה תוספת וויטמין זה, עד הרמה המצוינת, שיעור שכיחות הסרטן  היתה 77% פחות מאשר בקבוצת הביקורת!

הדרישה של החוקרים המובילים בשטח כיום היא לדאוג שלאוכלוסיה הכללית תישמר רמה של 50-70 ננוגרם/מ"ל. לחולי הסרטן כדאי לדאוג לרמה מירבית של 70-90 ננוגרם/מ"ל.

לדברי גב` קרול בגרלי מחלת סרטן קשורה לרמת ויטמין D נמוכה. העלאת המינון של ויטמין D יכולה למנוע 90% מכלל סרטני השד.

מה הקשר בין ויטמין D לסרטן?

כל התאים בגוף שלנו מוחזקים ע"י חלבונים מיוחדים, המהווים מעין דבק בין תאי. מעין שלד חלבוני בו כלואים התאים, למעשה בלי יכולת לקום וללכת. לצורך יצירת חומר זה נחוץ ויטמין D וגם סידן. האחרון לעולם לא יחסר. רמות נמוכות של ויטמין D פוגעות בייצור "דבק" זה. רמות גבוהות מאפשרות יצור רב, תוך עידוד הגנים הממונים על ייצורו. לחומר קוראים E-Cadherin. לכן ברמות נמוכות תאי הסרטן קמים ומתחילים לנדוד… וכשהם נודדים, המוות מציץ מעבר לפינה.

אני ממליץ לכם ולכל אונקולוג להזמין ויטמין D מן הסוג הזה. כל כמוסה של הוויטמין מכילה 10,000 יחידות בינלאומיות של ויטמין D. לא טעיתם. קראתם נכון. ריבוא יחידות אהבה ובריאות. רופא קונבנציונלי יקבל אוטם בשריר החזה כשישמע זאת.

כאשר רמת ויטמין נמוכה מ 40 ננוגרם/מ"ל, יש לקחת שני כדורים ממנו כל יום, ביחד, עם כף שמן דגים של חברת גרמסי הישראלית מיוקנעם, במשך חודש. אם אתם בטעות לוקחים מדללי דם, צמצמו את כמותם. את דילול הדם עושה שמן דגים גם.

כעבור חודש קחו רק כדור אחד למשך כל השנה. כעבור כמה חודשים בקשו (והתעקשו) על בדיקת ויטמין D חוזרת. לערכי ויטמין D בדם יש חשיבות גדולה. אסור לתת להנהלות קופות חולים את האפשרות למנוע מחולי סרטן את הזכות המינימלית של מעקב רמות ויטמין D.

 

רוצים לדבר על הכתבה? היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו
 1. מתמחה אנדו׳

  מי שיש לו רמות נמוכות של ויטמין d כדאי מאוד שיוריד את צריכת הדגנים לסוגיהם כולל לחם מכיוון שהם מפריעים לספיגת הויטמין מהמזון ומהתיסוף. דבר שני העלו את צריכת השומן הרווי ואל תפחדו מהכולסטרול, רמות גבוהות של כולסטרול=ייצור מקסימלי של ויטמין d. ויטמין d נוצר מהשמש ע״י הכולסטרול! להפסיק ליטול סטטינים שמורידים את הכולסטרול.

 2. מתמחה אנדו׳

  מי שיש לו רמות נמוכות של ויטמין d כדאי מאוד שיוריד את צריכת הדגנים לסוגיהם כולל לחם מכיוון שהם מפריעים לספיגת הויטמין מהמזון ומהתיסוף. דבר שני העלו את צריכת השומן הרווי ואל תפחדו מהכולסטרול, רמות גבוהות של כולסטרול=ייצור מקסימלי של ויטמין d. ויטמין d נוצר מהשמש ע״י הכולסטרול! להפסיק ליטול סטטינים שמורידים את הכולסטרול.

 3. עמוס שנער

  תבדקי את הויטמין D שלך בבדיקת הדם הקרובה ותקבלי את התשובה.
  רוב הישראלים במחסור ואפילו חמור, למרות השמש, בשל החיים המודרנים המביאים אותנו להיחשף בצורה פסיבית ואקטיבית לדברים המונעים את ספיגת הוויטמין. חוץ מזה, קראי גם כאן:
  http://www.news1.co.il/BringHtmlDoc.aspx?docid=69010&subjectId=3

 4. שרה

  האם מישהו מכיר ויטמין D ממקור צמחי? ידוע לי שיש ויטמין D שמיוצר לא משמן דגים אלא משומן של צמר כבשים…וגם זה לא (!) לטבעונים שבינינו…
  אנא, את עזרתכם, תודה מראש.

 5. מאיה

  שלום,

  כמה ויטמין D צריך לקחת אדם בריא באופן סדיר ושל איזה חברה מומלץ?

  תודה תודה!

 6. אוסנת

  שלום!
  אני נטולת קוואנטום , ובתוכו יש ויטמין D
  400 יב"ל. האם זה מספיק או שצריך להוסיף? אשמח לתשובה.

 7. עופר

  אם ויט' D אז טבעי, שמעתי שהאחרים מסרטנים.
  במדינתנו כל חשיפה לשמש, הנה נזק בלתי הפיך, אנו מקום שני בעולם, בכל הקשור למלנומה.
  ספיגת ויט' D מורכבת, וע"פ במקלחת עם סבון נעלמת.
  מכאן סופלימנטים טבעיים, והמנעות משמש במיוחד בין השעות הקופחות.
  לחשוב על אמבטיות שמש לתינוקות, מחריד עד מזוויע.
  אנו מדינת מדבר מוכת שמש, ונזקים שיתבטאו במרוצת השנים.

 8. טלי

  נכון – בארץ לא חסר שמש! אבל אנחנו עדין לא נמצאים בשמש. אני דרשתי בארץ לבדיקת דם כדי לראות את רמת הויטמין D בדם והרוםאה אמרה שאין צורך.
  הגעתי לארה"ב ועשיתי בדיקה והרופאת משפחה כאן הייתה המומה כמה נמוכה הרמה שלי הייתה 15 וצריכה להיות בין50-70.
  מיד קבלתי כדור של 50,000 לשבועיים ואח"כ 20,000 לשבועיים ואח"כ 10,000 לחצי שנה וכעת אני על 5000 ! פתאום אינני עייפה מרגישה מצויין וחזרתילעצמי!
  בארץ אין מספיק מודעות לנושא ואין להשיג את הויטמינים בכמויות אלה.

 9. עדי

  לפני כחודש ביקתי לבצע בדיקה של ויטמין D מרופאת המשפחה בקופת חולים כללית וזו אמרה לי שלא נותנים יותר בדיקה שכזו. איך אפשר לבדוק את זה בדרך אחרת

 10. מירה

  אני מטפלת ברפואה סינית.
  התזונה אצלנו חסרה מרכיבים רבים, את התוצאה רואים כל יום.