Bari13_Fly
Dror_Fly

צמחי המרפא שיסייעו לכם להגיע לקיץ בריאים וחטובים

בצמחים האלו נעשה שימוש במשך מאות ואלפי שנים במטרה לתמוך בבריאות הגוף ולתמוך בתהליכים של הפחתה במשקל. הכירו את 6 הצמחים שיעזרו לכם להפחית במשקל בלי לעשות מהפכות בחיים
גרין סלים

צילום: Pixabay

SunnyDew_Inside

בסקר שנערך ע"י מכון ברנדמן לפני מספר שנים, הצהירו 30% מבני ה-18 כי הם סובלים מהשמנה. ו-23% התלוננו על השמנה בטנית. שיעורים גבוהים יותר של השמנה נמדדו בקרב גילאי 35 ומעלה.

בסקר אחר שנערך ע"י המרכז הלאומי לבקרת מחלות (המלב"ם) במהלך השנים 2007-2010, נמצא כי % 35.4 מהאוכלוסייה נמצאו כבעלי משקל עודף. וכי 15.4% נמצאו כסובלים מהשמנה. מספרים אלו תואמים לנתונים דומים שפורסמו לאורך השנים בארץ ובחו"ל.

משקל גוף הוא הרבה מעבר לעניין תרבותי, אסתטי או ההעדפה אישית. עודף משקל מהווה גורם סיכון לתחלואה במחלות כרוניות רבות וביניהן סוכרת, מחלות לב וכלי דם, יתר לחץ דם, סרטן השד, סרטן המעי הגס סרטן הרחם ועוד. השמנה קשורה גם בשיעורי תמותה גבוהים יותר ובתוחלת חיים קצרה יותר.

על-פי הערכה של משרד הבריאות, הנזק הכספי שהשמנה גורמת בישראל, ובכלל זה עלות הטיפול בה ובמחלות הנלוות לה והנזק הכספי העקיף, מסתכם ב-10 מיליארדי ₪ בשנה (נכון לשנת 2006).

בין הסיבות העיקריות להשמנת יתר ניתן למנות הרגלי אכילה לא נכונים המזיקים לבריאות, כגון צריכה מוגברת של מזון עתיר שומנים, חומרים משמרים, מיצים עתירי סוכר וקלוריות ועוד, וחוסר בפעילות גופנית.

רובנו מודעים להשלכות של תזונה קלוקלת או לא מאוזנת. נדמה גם כי אין בנמצא כמעט מי שלא התמודד עם דיאטה, בשלב כזה או אחר בחייו. ברפואות המסורתיות במזרח נעשה שילוב מזה אלפי שנים בצמחי מרפא, כדי לתמוך בבריאות הגוף ולתמוך בתהליכים של הפחתה במשקל.

אחד הצמחים המובילים, הפחות מוכר בישראל הוא המלון המר (BITTER MELON), הידוע גם בשמו הלטיני: MOMORDICA CHARANTIA. בניגוד למה שמרמז שמו הוא שייך דווקא למשפחת הדלועיים וצורתו אינה דומה כלל וכלל לצורתו של מלון, אלא הוא מזכיר במראהו דווקא מלפפון בעל מראה גבשושי. טעמו אכן מר כמו הגלות, אבל המרירות הזו הינה בעלת חשיבות עצומה ומעידה על איכויותיו התרפויטיות.

הצמח הייחודי הזה גדל באקלים טרופי כמו באסיה, דרום אמריקה, הקאריביים ואפריקה. במדינות הללו הוא נחשב למרכיב משמעותי בתזונה ומשמש מזה אלפי שנים לטיפול בסוכרת, קוליק, בעיות עיכול (מעי רגיז, קוליטיס, תולעי מעיים, עצירות), מחלות כבד ועוד. ואף לריפוי פצעים וחתכים בשימוש חיצוני.

צמחים לדיאטה בריאה

צילום: pixabay

אחד מיתרונותיו חשובים של הצמח הוא יכולתו לסייע בוויסות רמות הסוכר בדם. מתברר כי הוא מכיל חלבונים, סטרואידים וכן חומרים כדוגמת פפטידים, אלקלואידים וקרנטין (CHARANTINS) – חומרים שיש להם יכולת להפחית את רמות הסוכר בדם, שכן הם מחקים את הפעילות של האינסולין ויש להם השפעה היפוגליקמית (כלומר הפחתה של רמות הסוכר בדם). ואף נמצא כמסוגל להעלות את מספר תאי הבטא בלבלב שמעורבים בהפרשה של אינסולין וכך לווסת את רמות האינסולין בדם.

חומר חשוב נוסף המצוי בצמח הוא חומצת שומן לינולאית מצומדת – CLA שנחשבת כמסייעת לעיכוב אנזימים שפועלים לזירוז אגירת חומצות שומן בתא ומעודדים תהליכים של בניית שומנים. הוא ממריץ את פעילות הכבד ומעודד הפרשה של מיצי מרה – תכונה חיונית לשבירה ועיכול של שומנים. וכן משפיע לטובה על וויסות של רמות כולסטרול.

בנוסף נמצא הירק הזה כבעל יכולת לעכב את פעילותו של אנזים בשם אדנילט ציקלאז GUANYLATE CYCLASE) ) – אנזים זה עשוי לתרום להתפתחות מחלות כגון סרטן ופסוריאזיס.

 

צמחים נוספים שידועים כמסייעים להפחתה במשקל הינם:

שורש צמח הקונג'אק (Konjac) שמקורו ביבשת אסיה – נחשב לאחד מהצמחים המובילים להפחתה במשקל. הוא מכיל מרכיב בשם  גלוקומאן (Glucomannann) – סיב תזונתי מסיס במים ודל בחלבון ושומן, שמסוגל להגדיל את הנפח שלו פי 10, בשעה שבא במגע עם נוזלים בקיבה. דבר המסייע לו להקנות תחושת שובע לאורך זמן ואף יתרה מזו, הוא נמצא כמעכב ספיגה של גלוקוז בדם ונחשב לבעל השפעה היפוגליקמית.

גרסיניה קמבוג'יה – גרסיניה הינו צמח טרופי שמוצאו בהודו. קליפת הפרי מכילה חומצה ההידרוקסי-ציטרית (hydroxycitric acid) הידועה גם בשם HCAA. לחומר זה יש יכולת לעכב סינתזה של שומנים וכולסטרול, להפחית את תחושת הרעב וצריכת מזון, לעודד שריפת שומן (כיוון שמעודד הפקת אנרגיה משומנים לעומת פחמימות) ושיפור המטבוליזם.

צמחים בריאים לדיאטהפולי קפה ירוק – פולי קפה ירוקים הינם פולים אשר לא עברו קלייה. הם מכילים שני חומרים חשובים קפאין הידוע כמסייע לחילוף החומרים וחומצה כלורוגנית (CHLOROGENIC ACIDD) – רכיב נוגד חמצון רב עוצמה הנלחם ברדיקלים חופשיים ומסייע אף הוא להפחתה של ספיגת שומן מהמזון, ירידה במשקל והאצת קצב חילוף החומרים הטבעי של הגוף. ואף משפיע לטובה על פרופיל השומנים בדם (כולסטרול וטריגליצרידים). אגב, כאשר קולים את הקפה רכיב זה מאבד מערכו, לכן קפה רגיל לא יעניק לנו את האפקט המבוקש.

גואר גאם – סיבי הגואר גאם (GUAR GUM) הם רב סוכרים שמקורם בזרעי צמח הגואר. כאשר הסיבים באים במגע עם מים הם מתנפחים ומסוגלים לספוג כמות גדולה של נוזלים במערכת העיכול. דבר המסייע להקניית תחושת מלאות ושובע ואף לאיזון רמות הכולסטרול והסוכר בדם.

סרפד – סגולותיו הרפואיות של צמח הסרפד (URTICA DIOICA) מוכרות בקרב מטפלים מזה מאות שנים לטיפול בבלוטת ערמונית מוגדלת, מחלות קרדיו וסקולריות, מערכת הנשימה ועוד. אולם מתברר כי הוא גם בעל חשיבות בהיבט של שמירה על משקל תקין. הסרפד נחשב כממריץ את מערכת הלימפה ומעודד את הכליות לשחרר פסולת מטבולית ולכן מומלץ לשימוש במצבים של סכרת ומשקל עודף.

"גרין סלים" (GREEN SLIM) הוא תוסף תזונה חדשני המיוצר מרכיבים טבעיים ומכיל את כל את כל הצמחים הייחודיים הללו בכמוסה אחת. שילוב סינרגיסטי ורב עוצמה, המסייע לגוף לשמור על משקל תקין וליהנות מיתרונות בריאותיים נוספים, לצד שמירה על תפריט מאוזן ופעילות גופנית. המוצר מיוצר מרכיבים טבעיים בלבד. למוצר כשרות מהודרת.

נשים בהריון, נשים מיניקות. אנשים הנוטלים תרופות מרשם וילדים – יש להיוועץ ברופא.

הכתבה באדיבות גרין סלים

רוצים לדבר על הכתבה? היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו