SunnyDew_Fly
Bari13_Fly

עיכול תקין יכול לטפל בפצעי העור האלו

מיטל קלרפלד, נטורופתית. מטפלת באקנה, ירידה בריאה במשקל וחיזוק הביטחון העצמי על ידי עקרונות התזונה הטבעית התומכת בניקוי רעלים ומשלבת תמציות פרחי באך לאיזון וחיזוק רגשי
מאת: - נטורופתיה – התמחות בתזונה לניקוי רעלים, לטיפול באקנה והרזיה בריאה
גם בעיות חיצוניות, כמו אקנה ובעיות עור - יכולות להיפתר ולהיעקר מהשורש באמצעות תזונה נכונה וכלים טבעיים פשוטים. הכירו את 3 שלבי הריפוי הטבעי לטיפול באקנה
אישה צעירה עם אקנה - מחלת עור המתאפיינת בפצעים בפנים, בזרועות, בכתפיים ובגב העליון וגורמת לגרד הניתנת לריפוי באמצעות הסדרת העיכול והיציאות

צילום: 123RF

Dror_Mob
Bari13_HP
Bari13_Corner
Bari13_Fly
Bari13_Inside
Bari13_Mobile
SunnyDew_Inside
barimax_3dage_HP
SunnyDew_Mobile
barimax_3dage_Mob

הידעתם? כ- 80% מהאוכלוסייה סובלים או יסבלו בשלב כלשהו בחיים מאקנה (פצעי בגרות). אקנה היא מחלת עור המתאפיינת בפצעים בפנים, בזרועות, בכתפיים ובגב העליון וגורמת לגרד, אי נוחות ובעיקר לדימוי עצמי נמוך, בפרט כאשר האקנה מופיע בגיל ההתבגרות. המחשבה הראשונה אצל רבים היא לקחת כדור או למרוח משחה במרשם, אך האם לתזונה שלנו יש כוח לטפל באקנה?

לפני שמדברים על תזונה, חשוב לדעת כי נכון להיום, בכל הנוגע לאקנה יש מודעות נמוכה לנושא של ריפוי טבעי, לכן רוב רובם של המתבגרים הסובלים מאקנה יפנה לרופא עור שירשום להם תרופות ומשחות חיצוניות, על פי רוב ללא התייחסות לתזונה שלהם. הטיפול הקונבנציונאלי באקנה כולל תרופות אנטיביוטיות, תחליבים למריחה חיצונית ובמקרים קשים – רואקוטן (ISOTRETINOIN).

הבעיות העיקריות של הטיפול התרופתי

1. הטיפול האנטיביוטי הורג את חיידקי המעיים "הטובים" ובכך מתאפשר שגשוג של קנדידה המסוגלת להרע עוד יותר את המצב.
2. לתרופת הרואקוטן יש תופעות לוואי קשות: יובש ברקמות סביב פתחים בגוף (פה, אף, פי הטבעת ועוד), נשירת שיער, דלקות עיניים, בחילות ועוד וכן בעלת פוטנציאל של נזק לכבד – לכן המטופלים נדרשים לבצע בדיקות תפקודי כבד לעיתים קרובות.
3. התרופות לא פותרות את הבעיה באמת ומהשורש. מקור הפצעים והדלקת הוא הורמונלי בשילוב עם עומס של רעלים בגוף. כאשר אין התייחסות להיבטים אלו הבעיה יכולה להיעלם זמנית אך יש סיכוי שתחזור או שתופיע בדרך אחרת.

פעמים רבות אנשים נוטים לקחת תרופות במקום לטפל במקור בעיה. על פי רוב הסיבה היא חוסר מודעות משולב עם פחד או קושי בתהליך של שינוי אורח החיים. כדי להחליט מה נכון עבורכם, הנה כללי הריפוי הטבעי.

3 כללי הריפוי הטבעי של אקנה

יציאות תקינות ופינוי רעלים

כשהגוף לא מצליח לפנות רעלים בצורה מספקת דרך המעיים, חלק מהם יחזור אל מחזור הדם ויצטבר בכבד. בלית ברירה הגוף ינסה להוציא רעלים גם דרך העור, מה שיכול להתבטא באקנה. לכן יש לדאוג לפעולת מעיים תקינה ויומיומית. זו הסיבה לכך שאם אתם סובלים מעצירות ברמה כזו או אחרת ולא מתפנים לפחות פעם ביום, מומלץ להעשיר את התזונה בסיבים תזונתיים. ניתן למצוא אותם, בעיקר, בירקות ובפירות טריים. הסיבים תורמים לנפח במערכת העיכול ומזרזים יציאות תקינות כמו גם עוזרים במניעה של ספיגת חומרים מזיקים חזרה למחזור הדם. גם אנזימי עיכול חשובים ביותר להסדרת היציאות ולפינוי הרעלים. כשהתזונה עשירה במזונות חיים לא מבושלים, אנו זוכים גם באנזימי עיכול החשובים לפירוק המזון ובכך תורמים לעיכול טוב ולהיווצרות של פחות רעלים.

שחרור המעיים והסדרת היציאות חשובה מאוד לטיפול השורש באקנה. לכן, אם אינכם צורכים כמות נכבדת של ירקות, פירות וסיבים תזונתיים – אפשר וכדאי להשתמש בתוסף שיעזור לכם להתרוקן. חשוב שהוא יכיל סיבים ואנזימי עיכול כדי שיתמוך בגוף ויזרז תוצאות. גם פרוביוטיקה מסייעת להסדרת תהליך העיכול.

אישה צעירה הסובלת מעצירות

צילום: 123RF

 

גם שתייה מרובה של מים תומכת בפינוי הרעלים דרך הכליות. מומלץ להוציא מהתפריט משקאות מתוקים ומעובדים כמו קולה ומיץ, קפה ואלכוהול.

בחלק מהמקרים יידרש ניקוי תזונתי עמוק ולפעמים לא פשוט לביצוע המצריך הדרכה מקצועית. הצד המעודד כאן הוא שההטבה יכולה להיות מהירה מאוד עד לריפוי מלא של הפצעים והתוצאות יכולות  להישאר לתמיד כל עוד מקפידים על הישגי הניקוי, עם הקלות מסוימות ברגע שמגיעים לאיזון.

כמובן שניתן להשיג עוד מטרות בניקוי כזה – כמו הרזיה, הרגשה טובה ואנרגטית והקלה מבעיות בריאות נוספות.

איזון של חיידקי המעיים וטיפול בקנדידה, אם קיימת

קנדידה היא פטריה העלולה לשגשג במצב של תזונה עשירה בסוכר לבן, אוכל מעובד וחומצי וגם במצבי סטרס נפשי, נטילת אנטיביוטיקה ותרופות כרוניות ועוד. הקנדידה מסוגלת להפריש רעלים למחזור הדם ובכך להחמיר את עומס הרעלים הקיים. ראשית, יהיה נכון להוריד כל מזון מעובד וסוכר לבן ולהתמקד במזונות טבעיים בעלי ערך גליקמי נמוך ובראשם עלים ירוקים העשירים בפיגמנט כלורופיל אשר תומך בכבד, מעלה את הבסיסיות בגוף ומוריד דלקתיות, לכן, בתזונה לטיפול טבעי באקנה יככבו מיצים ושייקים ירוקים.

כמו כן, העשרת התזונה בפרוביוטיקה תתמוך בהתגברות על הקנדידה. (וכאמור גם תעזור ביציאות תקינות). עוד על פרוביוטיקה תמצאו כאן

ניקוי רעלים דרך העור

ניקוי הפנים

יש חשיבות בניקוי טוב של הפנים לפני השינה ובבוקר כדי למנוע יובש והזדהמות של הפצעים. ניתן להשתמש בסבונים טבעיים משמן זית או למרוח שמן קוקוס (אורגני מכבישה קרה) על הפנים ולאחר מכן לטבול מגבת נקייה במים חמימים ולנגב היטב את הפנים.

הברשה יבשה

ניתן להבריש לפני המקלחת מידי יום את הגוף על ידי מברשת מיוחדת לכך. הטכניקה פשוטה לביצוע ונעשית על ידי תנועות הברשה ארוכות מהרגליים עד לידיים כאשר כיוון ההברשה הוא אל הלב וזאת כדי להמריץ את מערכת הלימפה לסלק רעלים ביתר קלות.

יחד עם זאת חשוב לזכור שהמקור לאקנה הוא פנימי ויש לטפל בשורש הבעיה.

רוצים לדבר על הכתבה? היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו
  1. יעקב מ

    גם הימנעות מסבונים יכולה לעזור, בכל הסבונים הרגילים יש חימיקלים שמגרים את העור וגורמים להפרשות ליובש ופצעים