loading
loading

הסוד לבריאות גוף ונפש שינוי תפיסת עולם

התחדשות היא כח מבריא. אך כשם שאנחנו צריכים מזון, שמש ואוויר כך אנחנו צריכים אנרגיה עצבית ונפש בריאה. שיטת "עין הבדולח" לניקוי הנפש הנלמדת במכללת אילמה היא מפתח לבריאות
הרב אשרוב

ראשית הטבע - היועץ השלם

loading

מכללת אילמה בתכנית להכשרת יועצי בריאות טבעית גוף ונפש.

"הסתכלות נכונה על מאורעות החיים תשנה את חווית החיים של אדם מן הקצה לקצה! השורש האמתי שיוביל לרפואה, זהו ידע שכל אחד צריך ללמוד ולהפנים אותו!" אומר הרב יובל הכהן אשרוב, יועץ מומחה לריפוי טבעי, ונשיא מכללת אילמה המתמחה בהכשרת יועצי בריאות טבעית לגוף ולנפש.

אורח החיים האינטנסיבי ועומס רגשי שמציף אותנו בכל דרך אפשרית כל הזמן, מכניסים את האדם לחוסר איזון ומהווים גורם להתפרצות של מחלות גוף ונפש.

בין המרכיבים לפעילות תקינה של הגוף הם מזון בריא, אוויר שמש. התחדשות היא כח מבריא. אך כשם שאנחנו צריכים מזון, שמש ואוויר כך אנחנו צריכים אנרגיה עצבית ונפש בריאה.

למזון מתועש מרעיל את הגוף, אך ההצטברות של הרעלה בגוף מתזונה לוקחת, שעות, ימים ואף שנים, לעומת זאת פסולת שמגיעה  כתוצאה מרגש שלילי מציפה את הגוף מידית .

במכללת אילמה מלמדים גישה חדשנית ומהפכנית לשיטת בריאות טבעית.  שילוב בין עקרונות בריאות הגוף ועקרונות בריאות הנפש, יוצרים יחדיו מענה שלם ועמוק יותר בייעוץ לאורח חיים בריא.

גישת הבריאות הטבעית שנלמדת באילמה מבוססת על:

• שיטתו ומחקריו של ד"ר הרברט שלטון והמלצותיו של יצחק בן אורי ז"ל
• עקרונות הבריאות מרפואת הרמב"ם
• ניסיון קליני מצטבר של למעלה מ-30 שנה של הרב יובל הכהן אשרוב נשיא המכללה.

לדבריו של הרב אשרוב, ברפואה היום כמעט לא מתייחסים לכח הנפש ככח רפואה מרכזי, ומתוך ההבנה הזו, פיתח את שיטת עין הבדולח.

שיטת "עין הבדולח" לניקוי הנפש, מבוססת על עקרונות החיים בבריאות טבעית בשילוב ידע ופנימיות התורה בחכמת הקבלה. בעזרת "עין הבדולח" אנו מסירים  חסמים ופסולת רגשית ובכך מסייעים בתהליך הריפוי מהשורש.

לנפש כמו לגוף יש כוח חיות משל עצמה. הקשר בין הגוף לנפש הינו קשר ישיר.  כפי שנוצרים רעלים בגוף כתוצאה מתזונה לקויה, כך רגשות יכולים ליצור הרעלה נפשית וגופנית. רגשות, מחשבות ייאוש ולחץ הינם מצבי חולי נפש שמשפיע על האנרגיה העצבית וגורמים הרעלה רגשית שחוסמת את הנפש.

התפקיד שלנו הוא ללמד את המטופל איך להסיר את כל התגובות השליליות. שמהוות גירוי שלילי על הנפש. המטרה שלנו להקנות צורת חשיבה שתביא אותו למקום שאין לו התפעלות שלילית ממאורעות החיים. לדוגמא: כעס מצטבר גורם לרעלים שמופרשים למערכת, גורם ליציאה מאיזון ושינוי בוויסות הטבעי של הגוף. הכל מתחיל מהסתכלות לא נכונה.

חווית החיים יכולה להשתנות מן הקצה אל הקצה ותעשה את כל ההבדל הנפשי והגופני במצב הבריאות בתנאי שנשנה הסתכלות ואת תפיסת המציאות לנכונה יותר.

כדי לשנות תפיסת עולם צריך להכיר ולהבין למה הגוף מגיב לרגשות שליליים בהרעלה חיצונית ופנימית.

ההתפעלויות בנפש גורמות לשינויים בגוף (שמפחדים מזיעים, רועדים, נשימה כבדה, כששמחים העורקים מתרחבים הדם זורם…)

החיבור המדהים הזה בין הגוף לנפש נלמד לעומק במכללת אילמה. על בסיס העקרונות של כח החיים לפי שיטת הבריאות הטבעית מכשירים במכללת אילמה יועצי בריאות טבעית מסוג אחר חדש ומצוין יותר!

תוכנית ההכשרה במכללת אילמה הינה בת שנה אחת ומשלבת לימודים פרונטלים ולימודים אינטרנטיים ללמידה בבית. תוכנית הלימודים משלבת תהליך התפתחות אישי משנה חיים של הסטודנטים.

בתהליך ההכשרה שמים דגש על יישום ופרקטיקה מקצועית, ולמעוניינים להעמיק את הידע ניתנת האפשרות להירשם לשנה ב' המורכבת מסטאג' וקליניקה מעשית. הלימודים מתקיימים בשלוחת אור הגנוז בגליל העליון ובשלוחת תל אביב.

הכתבה באדיבות מכללת אלימה

רוצים לדבר על הכתבה? היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו