ECO_CU_FLYL
eco_2020_FLY

בשדה ירוק ואורגני

מאת: בחסות "שדה ירוק"
לגדל ירקות אורגנים בשדות פתוחים ובאווירה משפחתית- מיד הופך את הגידולים לעשירים יותר ובעלי טעמים של אהבה

שנת 1937 הרומן של משפחת שטיין והחקלאות החל כשסבא שלום וסבתא רחל ז"ל הגיעו מתל אביב של פעם וייסדו עם עוד הרבה אנשים טובים את המושבה אבן יהודה.

סבא היה חקלאי שגידל ירקות גינה ומכר אותם לשוק המקומי בנתניה וסבתא שלפי הסיפורים, הייתה אשת שיווק טובה התעסקה בקנייה של פרות, גידולן ומכירתן תמורת קרקעות חקלאיות. אבינו פרץ ז"ל היה הבכור מבין שלושה אחים, אהב את החקלאות והאדמה ומתוקף היותו הבכור, היה צמוד להוריו ולמד דרכם. בגיל 15 הפסיק את לימודיו והצטרף לאביו, והרבה שנים עברו… אבא אהב את האדמה ובהמשך הסתבר שהיא אהבה אותו לא פחות…

אבל לא נדלג על השלבים, הורינו נפגשו אצל זוג חברים חקלאים ותיקים מרמת השרון ומשם החלו את דרכם המשותפת. את המשק במושב בית יהושע רכש אבא לאחר חתונתם בשנת 1971 והחל לגדל בשדות המושב ירקות גינה. אבא היה אדם צנוע, ביישן מעט, טוטאלי לאדמתו, חייכן… איש של פעם.

MY_07_IN250

המשפחה שלנו התרחבה ובארבע שנים נולדנו שלושה אחים, שתי בנות ובן. כבר מגיל צעיר אני זוכרת את עצמינו חלק בלתי נפרד מהעסק של ההורים – קמים מוקדם בבוקר לקטיף, חוזרים אחרי הבית ספר ועוזרים לאמא לארוז את הסחורה שנקטפה. בשבת בבוקר בעיקר בתקופות הקיץ, היינו קמים לפני הזריחה כדי לסיים מהר לפני השמש החמה
העבודה הייתה ערך עליון בבית עליו חונכנו. אם לומר את האמת, לא תמיד אהבתי את העבודה ואת המחויבות שלנו אליה, אבל ממרום גילי היום, אני מאחלת לכל ילד לגדול למציאות וערכים כאלו.

השנים עברו, גדלנו, התבגרנו… התגייסנו, השתחררנו, טיולים בחו"ל, לימודים וקריירות , החקלאות עברה הרבה משברים כלכליים ואיפשהו באמצע שנות התשעים אבא פרק את החקלאות שנותרה ועבר להיות שכיר בחברה חקלאית.

בשנת 2001 אבא נלקח מאיתנו בפתאומיות והוא בן 66 . היה ברור לכולנו שתם עידן החקלאות במשפחתנו אחי הצעיר קובי, התחיל לזמזם באוזניי על האופציה לחזור למקורות, והפעם באופן שונה… ידידותי יותר, בריא… אורגני.

את שדה ירוק- ירקות אורגניים הקמנו לפני שלוש וחצי שנים כשותפות. כיום אנחנו מגדלים על 30 דונם מבחר של ירקות ופירות העונה: אבטיח, מלון, מלפפון, קישוא בהיר, קישוא כהה, כרוב אדום ולבן, סלרי עלים וסלרי ראש, חסות מכל מיני סוגים, קייל, מנגולד, תרד, כרישה, בצל ירוק, קולרבי, סלק, כוסברה,פטרוזיליה, שמיר, נענע, לואיזה, ארטישוק, הדרים למניהם ומוצר הדגל לקיץ זה הוא התירס המפורסם שלנו מזן ונילה super super sweet.

כל התוצרת מפוקחת על ידי חברת סקאל. החנות למכירה ישירה נמצאת בצמוד לשדה ואת הפירות והירקות שאנחנו לא מגדלים, משלימים מחקלאים אורגניים מכל רחבי הארץ ומסיטונאים מהמובילים בתחום.

בשדה ירוק

החנות פתוחה כל ימות השבוע
א-ה' 8:00-18:00
ו' וערבי חג 8:00-14:30
משלוחים בימים שני-חמישי:
נתניה, רעננה, כפר סבא, הרצלייה ומושבי השרון
גוש דן- תל אביב, רמת גן, גבעתיים, חולון, בת ים, ראשון לציון, רמת השרון
אתר להזמנות www.sadeyarok.co.il
טלפון 09-8999878
פייסבוק- שדה ירוק ירקות אורגניים
מייל
sadeyarok@sadeyarok.co.il

 

השאירו תגובה:

  1. אחד

    הייתי רוצה לקנות ממשק פרטי, אך המחירים פה יקרים יותר מהמחירים של רשתות אורגאניות, וחבל. אינני מבין מדוע המחירים לא זהים או נמוכים אם נחסך פער התיווך.