Bari13_Fly
SunnyDew_Fly

השוק האורגני במתחם התחנה

מאת: ליה שומרון פינדר, יועצת קולינרית
זמן קריאה: 2 דקות
ליה שומרון פינדר, בטורה החדש תשתף אותנו בעדכונים חמים מהשטח בנושאי תזונה ובריאות. והפעם ליה ביקרה בשוק האורגני-אורגני במתחם התחנה ויצאה מוקסמת מהאווירה והמחירים האטרקטיביים. כדאי לקפוץ לראות ולהתרשם.
SunnyDew_Inside

בחודש מאי נפתח שוק אורגני חדש במתחם התחנה הישנה ביפו. יצאתי לבחון את השוק מקרוב… לפני שיצאתי ניסיתי להבין היכן הוא בדיוק, ההסבר הכי מדויק היה בין נווה צדק, יפו והים. נסעתי דרך נווה צדק ברחוב שבזי עד הגינה שבסופו, עברתי דרך הגינה (באופניים כמובן) ובערך 200 מטר אחריה, בצד שמאל היתה הכניסה למתחם התחנה. קודם כל מדובר במתחם מקסים, מאוד מעוצב, בסגנון תקופתי. ממש התחשק לי להוציא את המצלמה ולצלם (הסתפקתי במצלמת הטלפון, אך זו לא איכות צילום שאני רוצה לחלוק).

ממש עם הכניסה למתחם חתך את שביל הכניסה רחוב מלא בדוכנים. התחלתי להסתובב בדוכנים במטרה לראות מה יש לשוק להציע לצרכנית אורגנית כמוני… צד אחד של הרחוב התמקד יותר במוצרים ירוקים ואקולוגיים, והצד השני הציע מוצרים אורגניים. היו שם הרבה מותגים מוכרים, אבל גם כמה דוכנים של חקלאים אשר קצת פחות מוכרים ללקוחות הקצה.

דוכן אורגני בשוק

בדקתי מחירים, המחירים בשוק זולים מהמחירים שמציעות רשתות השיווק האורגניות, למשל טחינה משומשום מלא של אחווה (500 מ"ל) נמכרת ב – 10 ₪, בקבוק יוגורט עיזים של הרדוף (500 מ"ל) ב- 10 ₪. בדוכן של ניצת הדובדבן ניתן לקנות כמו זרעי צ'יה, סירופ מייפל ונקטר אגווה במחירים אטרקטיביים.


דוכן גן האור

לצערי, מגוון המוצרים לא רחב במיוחד, ואם עלה בדעתי להחליף את מקום הקניות העיקרי שלי בשוק האורגני הצבעוני, כנראה שהדבר בלתי אפשרי. לאחר שסיימתי להתרשם מהרחוב הזה, בדרכי לרחוב הבא נוכחתי לדעת שבזה בעצם מסתיים השוק האורגני. אין יותר דוכנים… אבל יש מין פיאצה כזאת, מאוד יפה, ולהקה שמנגנת מוזיקה נעימה, בית קפה ומעט חנויות וגלריות מפוזרות. האנשים שמסתובבים אוכלים גלידה ונהנים ממזג האוויר הקייצי.

מתחם התחנה

אז המתחם מקסים, בהחלט מקום שהייתי קופצת אליו ביום שישי לבראנץ׳, לסיבוב קטן בחנויות ולהשלמת הקניות האורגניות שלי לקראת השבת. שבת שלום!

השוק במתחם התחנה פועל כל יום שישי בין 8:00-15:00 במתחם התחנה.

שוק אורגני-אורבני במתחם התחנה

כצרכנית די ותיקה של אוכל בריא וכעוסקת בתחום, אני נתקלת באופן כמעט יומיומי בדברים שבא לי לשתף צרכנים כמוני. בין אם זה מחירים זולים או מופקעים של מוצרים בריאים במקומות מסויימים, בין אם מדובר בהטעיית צרכנים, בין אם יש נושא בריאותי חם וחדש על סדר היום ובין אם הכנתי משהו משאריות שיצא מדהים ובא לי לחלוק. אני שמחה שהציעו לי לפרסם את הגיגיי ומקווה שתמצאו אותם כבעלי ערך.
אם גם אתם צרכנים ויש לכם משהו לשתף, עם קשר לטור שלי או בלי, אני אשמח אם תגיבו.

שלכם,
ליה שומרון פינדר

לאתר של ליה שומרון פינדר, לחצו כאן

לאתר של מתחם התחנה, לחצו כאן

רוצים לדבר על הכתבה? היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו
 1. תומר כהנא

  מאז עברו הרבה מים
  השוק התרחב והצטרפו הרבה מגדלים וחקלאים
  יש מגוון ושפע
  הסחורה יפה וטריה
  מומלץ ביותר

 2. מיכל מורנו

  חקלאים נמצאים בפריפריה, ולא מסתובבים במתחמי קניות בתל אביב.
  שוק האורגני אמיתי צריך להביא את אותם החקלאים לפגוש את הצרכנים – ללא פערי תיווך וללא תשלום מצד החקלאים.
  כך, מתאפשר לצרכנים לרכוש תוצרת אורגנית ללא פערי תיווך של מאות שקלים הנגבים מהחקלאים בשוק מתחם התחנה למשל.

 3. נעמה

  מה קרה? היה טוב מדי?
  מה קרה לשוק??? אנחנו בשוק!! אין שוק???
  רוצים שוק תחנה!
  העם דורש צנונית אותנטית!!