loading
loading

מזהמים כרוניים במערכת העיכול

מאת: ענת דלל, נטורופתית
זמן קריאה: 2 דקות
ענת דלל השתתפה בקורס הכשרת מטפלים בשיטת ד"ר רודריגז, לטיפול במזהמים כרוניים במערכת העיכול. מחלות רבות בגופינו קשורות למזהמים במערכת העיכול, לכן אם נדע לאבחנם בעוד מועד ולטפלם בדרכים טבעיות, כן יטב לנו.
loading

הגעתי לרמת אביב לקורס הכשרת מטפלים בשיטת ד"ר רודריגז לטיפול במזהמים כרוניים במערכת העיכול. הקורס ערך מספר שעות והיה מאוד תכליתי וממוקד.
ד"ר ראול רודריגז משלב כהרגלו בחומר הלימודי בדיחות ונותן הרגשה שגם נושאים רציניים יכולים להיות קלילים. קיבלתי מהקורס טיפים וכלים רבים אשר נתנו לי נקודת מבט נוספת על הנושא.

בפתיחת הקורס היה חשוב לראול להדגיש שזיהומי מערכת העיכול גורמים ל-1001 המחלות. משמע, מחלות רבות יכולות להסתיים באבחון של מזהמים וטיפולם. כיום, לא מייחסים חשיבות למזהמים במערכת העיכול, הן ברפואה הקונבנציונלית והן בשיטות ריפוי עתיקות. הטיפול הנטורופתי מתייחס בעיקר לזיהום ע"י פטריית שמר- קנדידה. ישנם מזהמים רבים וכמעט כולנו "מגדלים" את חלקם או רובם בתוך גופנו.

המזהמים העיקריים אשר ניתנים לאבחון וטיפול וידועים כמזהמים הפוגעים באיכות חייו ובריאותו של המטופל כיום הינם:

1. הליקובקטר פילורי HBP

2. קנדידה

3. בלסטוציטים

4. תולעים

מבחינות רבות הטיפול בכל המזהמים הינו טיפול דומה אך ישנם דגשים טיפוליים שונים לכל מזהם.
בקורס למדנו כיצד לאבחן את מזהמי מע' העיכול (לעיתים בדיקות רפואיות לא נותנות מידע מדויק בנושא) בשיטות שונות: איבחון עפ"י לשון, בדיקות דם, סימנים שונים על העור ותופעות סימפטומטיות נוספות.
לאחר האיבחון למדנו שיטות טיפול פרטניות הכוללות: פורמולות צמחים ייחודיות, תזונה טבעית העוזרת במניעת שגשוג המזהמים, שמנים שונים ותוספי תזונה.

הטיפול במזהמי מעיים הינו טיפול אינטנסיבי האורך לעיתים מספר חודשים, אך לא ניתן לדלג על שלב זה בכדי להגיע לתוצאות. כיום, רוב האנשים שמסתובבים עם מזהם במע' העיכול חווים סימפטומים רבים ומשונים אשר מקורם לא ידוע על פי רוב. לכן, במקום לטפל בסימפטומים ובכך לחזק את המזהם ואת עמידותו, חשוב שנהיה מודעים לתופעה.

גם המטפלים שידעו לקבל כלים לאבחון ולטיפול, כדוגמת הקורס של ד"ר ראול רודריגז וגם הקהל הרחב, אשר יתחיל לשאול שאלות ולא לקבל את האבחנה- אין גורם ידוע למחלה, אלא ללכת לנטורופת/מטפל מוסמך אשר ידע לתת את המענה.

ניתן בהחלט לטפל במזהמים ופרזיטים של מערכת העיכול בעזרת כלי ריפוי טבעיים.
הטיפול יכול לעזור במצבים של בעיות עור, הורמונאליות, מע' העיכול ותופעות נוספות. בתקווה שהחיידקים היחידים ש"גדלו" בגופכם יהיו חיידקים פרוביוטיים אשר מיטיבים עימכם.
ישנם כלים שונים לטיפול, ביניהם טינקטורות שונות – מיצוי של צמחים שונים אשר יעילים לקטילת המזהמים, תוספי תזונה אשר תומכים בתהליך ושמנים בריאים. ניגע בשמן הקוקוס והאורגנו:

שמן קוקוס

שמן הקוקוס מורכב משלוש חומצות שומן עיקריות:קפרית,קפרילית ולאורית. הרכב אשר דומה מאוד לקולסטרום – חלב האם הראשוני. שלוש חומצות השומן נוגדות זיהום חזקות ביותר, פועלות נגד חיידקים, וירוסים, פטריות וטפילים.

שמן הקוקוס יעיל לדלקות וגינליות ופטריות במריחה מקומית. השמן עוזר מאוד לאנשים עם בעיות עיכול, ומסייע לספיגה טובה יותר של כל הויטמינים והמינרלים, תומך בכבד ומקטין את ייצור הכולסטרול.
כלי נוסף אשר יעילותו נבדקה במחקרים, הינו שמן האורגנו אשר נמצא כקוטל רשת רחבה של חיידקים, וירוסים ופטריות הגורמים למחלות כגון: שפעת, ברונכיטיס, סינוסיטיס, אסטמה, דלקת ריאות, קנדידיאזיס וזיהומים פטריתיים, מונונוקלאוסיס ועייפות כרונית. לקריאה נרחבת על שמן קוקוס לחצו כאן.

שמן אורגנו

שמן אורגנו מטפל ביעילות בכיבי קיבה ותריסריון, צהבת C, פסוריאזיס, אקנה, דלקות פרקים, ריח פה ועוד.
כמו כן, כמו בכל טיפול של קטילת מזהמים ושיקום מעכת העיכול, הודגשה החשיבות בשימוש בחיידקים פרוביוטיים.

חסרים תזונתיים: יש חשיבות לבדוק האם יש חסרים תזונתיים אשר נגרמים בעקבות ספיגה לקויה או תחרות על ערכים תזונתיים עם המזהם. השלמת החסרים חיונית להצלחת הטיפול ולהחזרת הגוף למצב בריאותי תקין.

 

רוצים לדבר על הכתבה? היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו
 1. תמר דורון

  מעבר ליכולת שלו לקטול חיידקים ופטריות בדרכי העיכול, שמן האורגנו יכול לטפל גם בזיהומים וירליים כגון התקררות ושפעת.
  בדרך כלל, יום יומיים וההתקררות/דלקת הגרון עוברים.

 2. רונית

  שלום רב,
  אני מאוד רוצה להשתתף בקורס מטפלים כזה ,
  כיצד ואל מי עלי לפנות כדי לברר מועד ?

 3. דקלה

  כתבה מעניינת. אשמח לשמוע כיצד משתמשים בשמנים אלו לטיפול/מניעה. מהו המינון? אופי השימוש?