Vinia_Migdal
Alternative_Migdal

לאכול או לא לאכול?

באוכלים בריא האחרון התקיים פאנל מומחים בו השתתפו ד"ר גיל יוסף שחר, ד"ר גל דובנוב רז, מיקי בן דור וד"ר עדיאל תל אורן, אודות מזון מן החי. לאור העניין הרב ולכל מי שפספס - הנה סרטון בו תוכלו לצפות בדיון בשלמותו

צילום: 123RF

באוכלים בריא האחרון, החמישי במספר, ערכנו פאנל מומחים אודות הסוגיה הכי בוערת בעולם התזונה – אכילת מזון מן החי – בעד או נגד. לא שיערנו כמה עניין והדים יעורר העימות הזה. האולם היה גדוש עד אפס מקום. זה לא מפתיע. אכילת מזון מן החי היא אכן שאלה בריאותית עמוקה שיש לתת עליה את הדעת, ויש לה כמובן גם אספקטים נוספים, מלבד בריאות – האספקט המוסרי וכמובן האספקט האקולוגי שנלווים לעניין.

בחודשים האחרונים ארחנו על במה זו סדרת כתבות בנושא תזונה פליאוליתית – תזונה המצדדת באכילת מזונות מן החי ובמיעוט דגנים וקטניות. גם סדרה זו עוררה תגובות רבות.

בעקבות פאנל המומחים שהתקיים בחודש שעבר, פרסמנו בשבוע שעבר מניפסט ארוך ומנומק של ד"ר גיל יוסף שחר, שהפריך את כל הטיעונים הלוגיים של השיטה. השבוע פרסמנו את תגובתו של מיקי בן דור, המצדד בתזונת הפליאו, שהפריך מצידו את טיעוניו של גיל שחר.

Vinia_Article

מאוד מעניין לקרוא את שתי הכתבות ולגלות שלפעמים אין רק צד אחד שצודק. יש טיעונים לכאן ולכאן. וכמו עם סוגיות בוערות אחרות – לא תמיד יש החלטה נחרצת, סופית וחד משמעית.

אז לכל מי שלא היה בכנס, הנה הפאנל שהתקיים באוכלים בריא בשלמותו. צפו בו, קראו את שתי הכתבות, תנו לידע לשקוע ואל תמהרו עם ההחלטות.

השאירו תגובה:

 1. נירולוג, מרכז.

  כשיש ראיות אבולוציוניות
  מוצקות וחד משמעיות על אכילת בשר באופן עיקרי במהלך 3 מיליון השנים האחרונות אז כל תיאוריה וטענות שנוגדות אכילת בשר הינן לא רלוונטיות יותר. זאת אקסיומה בביולוגיה: אם התיאוריה לא תואמת את הראיות האבולויוניות אזי התאוריה אינה נכונה.

 2. אמיר - יבואן

  יש עדויות מהיום שמוכיח שאנשים מרפאים מחלות שלא ניתנות לריפוי ע"י תרופות או טיפולים כימיים רבים.
  סרטן, מחלות לב, סכרת וכו ניתנים לריפוי באמצעות תזונה מן הצומח בלבד !!!
  וזה מוכיח שהגוף שלנו דורש טבעונות על מנת להתקיים ולבהריא מחדש את האנושות ואת כדור הארץ בכלל.
  אם אני הייתי ממשיך באכילת מזונות מהחי אני לא יודע עם אילו מחלות הייתי עכשיו !!!
  אני אישית ריפיתי את עצמי מ 3 מחלות כרוניות ב 6 שנים האחרונות !!!
  וזאת עובדה. אתה מוזמן ללכת אחורה כמה שאתה רוצה בהיסטוריה על מנת להצדיק הרג ואכילת גופות. בעבר אכלו בני אדם וזה מוכח… האם עלינו לאכול בני אדם??? פעם נשים היו משועבדות..שנחזור אחורה או שנתקדם קדימה…
  אני התקדמתי… מאחל לכמה שיותר שיתקדמו וירפאו את עצמם, משפחתם וילדיהם. ואל תאמינו לשקרים שהגוף שלנו חייב מזונות מהחי על מנתץ להתקיים. זה השקר הכי גדול בתולדות ההיסטוריה !!! חלבון, סידן, ברזל… הכל מהצומח בצורה טובה יותר !!!
  🙂

 3. שי

  דמיין מה היה קורה, לפי היהדות לפחות, לולא היה אלוהים מתיר את הבשר. אנשים לפחות לפי הסיפור היו מושחתים ומרועשים ואכלו מכל הבא ליד, גם בני אדם חלשים. תוכלו לפעמים למצוא אנשים עם תשוקת בשר לבשר אדם וזה אפילו די שכיח. בכל מקרה, אני כשהתחלתי תזונה טבעונית מוחלטת בהחלטה של רגע, ועד היום שנה וקצת אחרי ירדתי 32 קילו, רק בלהקפיד על מה אני אוכל וכמה שפחות תעשייתי. זה שינה לי את החיים ואני לא מבין איך לא לימדו אותי את זה קודם? למה זה הגיע כ"כ מאוחר? אני שונא שמשקרים לי זה הדבר שאני הכי מתעב בעולם, אז הייתי חייב לבדוק אם זה שקר או אמת. זו אמת לאמיתה. יאמרו שרזיתי כי שיניתי הרגלתי אכילה, ברור! וזה מדהים כמה כיף ושמח הרבה יותר לחיות מן הצומח יחד עם החי. בסוף היום אנחנו צריכים לשמור על מה שיש כאן בלי קשר לדת או לאום או נ.צ או כסף, אנחנו הבע"ח היחידי שמתקשר ברמה ורבלית ויוצרת בעזרת זה דמיונות למציאות, הכסא והמקלדת או האייפון הכל דמיונות של אנשים. כנראה שחקר האבולוציה הוא נכון אבל האמת היא שלעולם לא נוכל לדעת ב100% את כל הפרטים, לפחות לא בשלב הזה. שמרו על הכוכב הזה ועל החיוך =)