loading
loading

מי כסף - יותר טוב מאנטיביוטיקה

מאת: דורית יוסף
זמן קריאה: 3 דקות
כסף הוא אנטיביוטיקה רבת עוצמה המצויה בשימוש האדם כבר אלפי שנים. דורית יוסף חוזרת אל מי הכסף, שהיו להיט גדול לפני עשור, וממליצה עליו כתחליף אפקטיבי לאנטיביוטיקה
loading

מולקולת כסף

נזקי השימוש הנרחב באנטיביוטיקה כבר ידועים היום אפילו לממסד הרפואי. נטילת אנטיביוטיקה יוצרת התנגדות ועמידות של חיידקים ובקטריות לטיפול המקובל. מלבד זאת הטיפול באנטיביוטיקה רפואית גם מותיר את הגוף חלש ולעתים אפילו פגוע, וביחד עם מיגור החיידק מחולל המחלה הטיפול האנטיביוטי גם הורג את כל החיידקים "הטובים" ומותיר את הגוף חשוף ופגיע יותר למחלות.

כל אלו ועוד גורמים לנו לחפש מקורות טיפול אלטרנטיביים לאנטיביוטיקה. טיפול ישן וותיק שמחליף בצורה יעילה את השימוש באנטיביוטיקה ועכשיו חוזר לתודעה, הוא מולקולת הכסף, colloidal silver  (CS) טיפול יעיל מאוד כנגד כל  מחוללי המחלות החד תאיים.

מה זה מי כסף?

מי כסף קולואידליים הם התוצר של תהליך אלקטרומגנטי שמושך חלקיקים מיקרוסקופיים מחתיכה של כסף אל תוך מים. הנוזל המתקבל הוא מי כסף שמשמשים כאנטיביוטיקה.

כסף הוא אנטיביוטיקה רבת עוצמה המצויה בשימוש האדם כבר אלפי שנים.  היוונים גילו את היתרונות הרפואיים של הכסף והמצרים הקדמונים נהגו להכניס לפצע פתוח פלטת כסף.

ידוע היה כי אצל אותן משפחות אצולה שבביתם הוגש המזון בכלים מכסף חלו לעתים נדירות וסבלו פחות מזיהומים. אותם אנשי אצולה כונו בעלי דם כחול מפני שדמם הפך כחול מהצטברות שאריות הכסף, תופעה שבשימוש לא מבוקר ב-CS תופיע גם היום.

ישנו עדויות היסטוריות רבות לשימוש במולקולות כסף (CL). העדות הרפואית הרחבה ביותר על שימוש מולקולות הכסף CS פורסמה ב the lancet ב-12 בדצמבר  1914.  טיפולים בכסף היו נפוצים גם באמריקה בין השנים 1800-1938 לטיפול במגוון רחב של מחלות וזיהומים.

לאחרונה, עקב גידול החיידקים העמידים לאנטיביוטיקה, חלה התעוררות בקרב רופאים ומטפלים, קונבנציונליים ואלטרנטיביים כאחד, וחזרה לשימוש במולקולת הכסף כתחליף טבעי ובטוח לטיפול בחיידקים.

איך זה עובד?

CS היא האנטיביוטיקה היחידה הידועה כהורגת את כל סוגי הווירוסים,  פטריות  ובקטריות. איך היא עושה את זה? ה- CS יעיל בנטרול אנזים ספציפי האחראי למטבוליזם החמצן של פתוגנים חד תאיים כגון וירוסים פטריות או בקטריות.

כתוצאה ממחסור בחמצן, תא הווירוס או הבקטריה מת תוך זמן קצר  ומפונה על ידי מערכת החיסון והלימפה. שאר תאי הגוף נותרים בריאים. זמן קצר אחרי נטילת מנת CS החלקיקים נספגים במחזור הדם ומשם הוא הופך פעיל בתאי הגוף. ניקוי כל הפתוגנים עורך כ-4 ימים.

אף אחד מן היצורים החד תאיים אינו מסוגל להתקיים בסביבה שבה מצוי הכסף, אפילו בכמויות מזעריות. קולואיד הכסף נמצא יעיל כנגד יותר מ- 650 מחוללי מחלות שונים.

מערכת חיסון נוספת

שימוש קבוע ב-CS במינון מתאים דומה למערכת  גיבוי משנית למנגנון החיסון של הגוף  בכך שהוא דואג לחיסון הגוף כנגד מחוללי מחלה שונים.

רשימה חלקית של כ-650 מחלות שניתן לטפל ב-CS כוללת אקנה ,איידס, אלרגיות, דלקות פרקים, דלקות מעי, הרעלות דם, טפילים שונים, קנדידה, קוליטיס , דרמטיטיס, אקזמה, הרפס, דלקות עיניים, אוזניים ופה, דלקות גרון, זיהומי עור שונים, חתכים וכוויות.

מלבד טיפול בדלקות ובמחוללי מחלה השימוש ב-CS חשוב כמטהר מים. מתיישבים אמריקאים שנדדו ממקום למקום נהגו להכניס מטבע כסף למי השתייה כדי לשמור על המים נקיים. גם ביוון נהגו העשירים לאחסן את מי השתייה בכדי כסף כדי לשמור על טריותם, והיום NASA בחרה בכסף כאלמנט מטהר מים היעיל ביותר, אחרי שבדקה 23 שיטות טיהור מים. על פי הבדיקה נקבע כי כסף הוא הדרך הבטוחה והיעילה לנטרול בקטריות.

מינונים

המינון המומלץ הוא 2 כפיות ליום. לילדים – כפית אחת ועבור תינוקות – מספר טיפות. לאחר כשבוע ניתן לצמצם את המינון לכפית. המינון המקסימאלי הוא כ-100 מ"ל לחודש למבוגר. במצבי שפעת או זיהומים ניתן לשלש את המינון.

זהירות, עור כחול

שימוש יתר ב-CS יכול לגרום לתופעה בשם Argyria , תופעה בה ישנה הצטברות כסף בעור, בעיניים ובאיברים הפנימיים וכתוצאה מכך העור הופך  כחול. תופעה דומה לקרוטנמיה, בה העור הופך כתום כתוצאה מהימצאות רמות גבוהות של קרוטן בגוף. שימוש ב- CS אינו מומלץ במהלך הריון או תקופת הנקה, הן בשימוש פנימי והן בשימוש חיצוני.

אין דיווחים רשומים על אלרגיות לכסף וזאת, כנראה, מפני ש-CS משפיע בעיקר על חיידקים ומנגנוני הפעולה של יצורים חד תאיים שאינם משתתפים בפעילות הגוף. כמו כן  אין מידע המונע שילוב של תרופות שונות או שילוב של שמנים ארומאטיים לטיפול חיצוני עם תמצית ה-CS.

אך כמו כל טיפול יעיל ופעיל, הגזמה גם כאן אינה יעילה ואפילו מזיקה ולכן יש  להשתמש בטיפול יעיל זה בצורה מבוקרת. כלומר בעיקר כאשר יש חולשה, מחלה או זיהום.

הטיפול במולקולות כסף הוא הטיפול האנטיביוטי האלטרנטיבי הפעיל והבטוח לשימוש היום. הוא הוכח כהורג וירוסים, בקטריות ופטריות מבלי לפגוע בתאי הגוף  אך  כמו כל תרופה או צמח רב עוצמה – שימוש לא מבוקר או מוגזם יזיק וימנע תועלת מהטיפול.

הטיפול ב-CS אפקטיבי בטיפולים חיצוניים לא פחות מטיפול פנימי. תמצית מולקולת הכסף שימושית גם לטיהור הסביבה בה אנו חיים; ניקוי ושטיפה של פירות וירקות במקום בו המים אינם נקיים וכן לטיהור מים.

מכיוון שהתמצית בטוחה לחיות ולבני אדם ניתן להשתמש בתמצית לחיטוי ותחזוקת אקוואריום, טיפול בחיות, שמירה על איכות מים בבריכות שחיה וברכות ג'אקוזי, חיטוי כלי עבודה ועוד.

אשתף אתכם בזיכרון ילדות שלי. בבית אמי, ילידת בריטניה, נהוג היה להעניק לכל רך נולד כפית כסף כמתנה. בזמנו חשבתי שזהו סמל ושאיפה לעתיד מזהיר יותר. היום, בעקבות ההבנה של ההיסטוריה הרפואית והשימוש בכסף כמרכיב רפואי, אני מבינה את ההיגיון של המנהג הזה מזווית מעט שונה.

שיהיה לכולם רק בריאות!

רוצים לדבר על הכתבה? היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו
 1. -

  אתם מתכוונים ליוני כסף! יונים זה לא מולקולות!
  כל תלמיד כיתה י"א שלומד כימיה יודע את זה
  אם תלמיד לי ירשום בבגרות "מולקולות כסף" הרבה נקודות יורדות.
  בבקשה תדייקו! זו שגיאה גסה ביותר!

 2. רותי נהרין צייגר

  אם הCS הזה כל כך יעיל, איך זה שאנשים לפני האנטיביוטיקה היו מתים מדלקות ריאות ועוד…והרבה לא היו מגיעים לגיל זיקנה. ובכלל, מדוע היה צריך לפתח את האנטיביוטיקה אם היתה כזאת תרופה טבעית ויעילה? לא נשמע הגיוני.