barimax_3dage_Fly
barimax_3dage_Fly

קנדידה – הדברים שכל אחד ואחת חייבים לדעת

מאת: דניאלה שפי
זמן קריאה: 2 דקות
בטן נפוחה, גזים, לחץ או כאב בבטן, עייפות, חוסר אנרגיה, עליה במשקל, כמיהה לפחמימות ולמתוקים, גרד, בעיות פוריות, נשירת שיער, חוסר תפקוד והרגשה כללית לא טובה - גלו אם יש לכם קנדידה
המעבדה לאבחון ובדיקה של קנדידה

איור: המעבדה לאבחון ובדיקה של קנדידה

barimax_3dage_Inside

קנדידה היא אחת המגיפות הנפוצות באוכלוסיית העולם בימינו. פעם חשבו שקנדידה (פטריית שמר) היא חלק טבעי של פלורת המעיים (אוכלוסיית המיקרואורגניזמים המאכלסת את המעיים) ולא התייחסו אליה. היום ידוע שקנדידה היא פטריה פתוגנית שמעוררת הפרעות ותסמינים שונים ושהיא אינה שייכת לפלורת המעיים הטבעית כפי שאינה שייכת לציפורניים, לנרתיק, לעור, לפה וכו'.

כל אחד יכול לשאת כמות קטנה של קנדידה בגוף ועם זאת בתנאים מסוימים הפטרייה הזו מתרבה מהר מאד וגורמת לסימפטומים מאד לא נעימים.

מהם הסימפטומים של זיהום פטרייתי במעיים?

קודם כל בטן נפוחה, גזים, לחץ או כאב בבטן, עייפות, חוסר אנרגיה, עליה במשקל, כמיהה לפחמימות ולמתוקים, גרד, בעיות פוריות, נשירת שיער, חוסר תפקוד והרגשה כללית לא טובה ועוד.

בדרך כלל מרגישים שמשהו לא בסדר אבל לא יודעים בדיוק מה. הולכים לרופא, עושים כל מיני בדיקות שיוצאות תקינות. הרבה פעמים מטופלים נשלחים לעשות בדיקת קולונסקופיה, גסטרוסקופיה, הליקובקטור פילורי, תפקוד של בלוטת התריס, ברזל והמוגלובין ולעיתים קרובות ממליצים בסוף גם על ביקור אצל פסיכולוג או פסיכיאטר. מטפל צריך להיות בעל ידע נרחב כדי לגלות את הקנדידה. מי שלא חי את זה לא חושב על זה. הקושי עם הקנדידה הוא העובדה שפה בארץ עדיין אין מודעות וידע בתחום הזה.

ישנן דעות סותרות כמו "אין דבר כזה קנדידה" או "לכולם יש קנדידה" או "רק לחולי איידס יש קנדידה" או "רק לנשים יש קנדידה" או "קנדידה היא המצאה של שרלטנים". מצד שני ישנם מיקולוגים (מומחים לזיהומי פטריות) מובילים בעלי שם בינלאומי שכבר הרבה שנים מנסים לעורר את המודעות לנושא הקנדידה.

מה הסיבה האמתית להתפשטות קנדידה בגוף?

פעם לקנדידה לא היה הרבה סיכוי להתפשט בגוף האדם כי פעם המזון היה מזון והמים היו מים. היום כמעט הכל כבר מזוהם: האוויר שלנו, המים שלנו, האוכל שלנו, המחשבות שלנו. הכימיה הפכה להיות חלק טבעי בחיים שלנו. התוצאה – האנושות מורעלת והפטרייה חוגגת ומי שאינו רואה את הקשר בוחר לא לראות אותו. התרחקנו מהאמת ושכחנו שאת הגוף אי אפשר לרמות.

פלורת מעיים נקיה, בריאה וחזקה לא תאפשר צמיחה וריבוי של פטריות או זיהומים אחרים וזה תלוי כמעט אך ורק במה שאנו אוכלים ושותים. אין תחליף למזון נקי ובריא. אם היינו בודקים את הירקות והפירות תחת המקרוסקופ היינו מגלים שגם הם חולים. מי שסובל מזיהום פטרייתי במעיים סובל בעצם מהרס של פלורת המעיים שהוא תוצאה ישירה מאורח חיים שמתאים לכיס של תעשיית המזון ולא לבני אדם.

האם אפשר להיפטר מהקנדידה?

בפירוש כן. מה עושים? לוקחים אחריות על עצמנו ועל הבריאות שלנו. חשבתם פעם למה הפה נמצא בתוך הראש ולמה אנחנו מכניסים דווקא את מה שאנו אוכלים לתוך הראש? מדוע אין פתח ישר בבטן שנפתח לפי צורך? אין חיים ללא אוכל. לאכול נכון זה תנאי לבריאות תקינה של כל הגוף. זה מתחיל בראש. הבריאות שלנו מתחילה בראש וכמה שאנחנו יודעים יותר על הקשר בין מזון לבין בריאות זה יותר טוב. מסכן מי שמושפע מהפרסומות ואוכל מה שבא לו. ומסכנים הילדים שההורים מלמדים אותם איך לאכול עם מזלג וסכין ולא איך לאכול על מנת להיות בריאים חזקים ושמחים.

הטיפול בקנדידה

כמובן שיש תרופות כימיות קונבנציונליות שמחלישות את הקנדידה ועם זאת… זה לא ריפוי אמתי. הקנדידה היא רק התוצאה ולא הגורם. ריפוי אמיתי כולל תזונה אנטיפטרייתית שמאפשרת את השיקום של פלורת המעיים ורמת החומציות המתאימה לתפקוד בריא של מערכת העיכול, צמחים אנטיפטרייתים ופרוביוטיקה יעילה שמשקמת את אוכלוסיית החיידקים הידידותיים במעיים. זהו תהליך שלוקח קצת זמן ואי אפשר לדלג עליו גם לא עם הכדור הכי משוכלל. אין תחליף לאמת.
הקנדידה משקפת לנו את הטעויות שאנו עושים עם עצמנו ונותנת לנו אפשרות לעשות ריסטרט ולבחור במודעות חיים בריאים. … כי בריאות זו גאולה.

באהבה דניאלה שפי

לפרטים נוספים אודות המעבדה לבדיקת קנדידה – לחצו כאן

הכתבה באדיבות המעבדה לאבחון ובדיקה של קנדידה

רוצים לדבר על הכתבה? היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו