SunnyDew_Fly
Bari13_Fly

איכות חיים ללא גלוטן

מאת: בחסות מכון אברהמסון
זמן קריאה: 2 דקות
דיאטה ללא גלוטן שינתה את חייה של קרן לקריץ, ואפשרה לה לשנות את חייה ולרזות 45 קילוגרם בדיאטה ללא גלוטן עם מכון אברהמסון. כנסו לכתבה הבאה על מנת להכיר את קרן, ואולי תקבלו רעיונות
DROR_Inside

חתונת אחותה של קרן לקריץ גרמה לה לשנות את חייה ולרזות 45 קילוגרם בדיאטה ללא גלוטן עם מכון אברהמסון.

קרן לקריץ הגיעה בשיא המשקל שלה ל 120 קילוגרם וספגה הערות פוגעניות מהסביבה. אולם רק לאחר שאחותה הודיעה לה שהיא מתחתנת, היא החליטה להציב לעצמה יעד, להשיל מספר ניכר של קילוגרמים ממשקלה ולהגיע אחרת לגמרי לאירוע. "לא רציתי להגיע במצב הזה לחתונה", משחזרת לקריץ. "באותו הרגע החלטתי לקחת את עצמי בידיים, כי אין מצב שאני מגיעה לחתונה הזאת לבושה בשק תפוחי אדמה".

"תמיד הייתי בטטה קטנה, אבל נהייתי בטטה גדולה מאוד". מעידה על עצמה קרן לקריץ בת ה 27 מפ"ת. "עם הזמן תפחתי ותפחתי. עשיתי המון דיאטות כל החיים, זה היה מחזיק תקופה מסוימת ואז הייתי עולה במשקל עם ריבית. היא מספרת בחיוך מריר. "ככל שהשמנתי יותר ויותר, סבלתי מכאבי בטן עזים ואשפוזים תכופים בשל בעיות במערכת העיכול".

בעקבות העלייה הדרסטית במשקל סבלה לקריץ הצעירה מבעיות בריאותיות תכופות וכן מבעיות רגשיות הנובעות ממצבה. "הרגליים שלי התנפחו כל הזמן", היא מתארת, "היו לי שומנים בדם וכולסטרול, והייתי עייפה כל הזמן. סבלתי גם מעצירויות ואפילו פיתחתי התמכרות קלה למשלשלים בגלל זה." היא מתארת את התקופה הקשה שעברה.

גם הסביבה הקרובה תרמה למצבה הנפשי של קרן כאשר העירו לה תדיר על מצבה, אך הדבר רק פגע בה ואטם אותה לביקורת או עצה. "ההורים שלי ואחותי אמרו כל הזמן 'תראי איך את נראית, זה לא יפה, זה מה שמפריע לך למצוא בן זוג. הכל נשפך ויוצא ממך", היא מספרת, "הגבתי תמיד בבכי, בקריאות של: די, תעזבו אותי".

"הלכתי עם בגדים ארוכים כדי לכסות את הידיים הגדולות", היא מספרת על התנהלותה בחודשי הקיץ הלוהטים, "ולא יכולתי ללבוש מה שבא לי, לא יכולתי לקנות את הבגדים שאני אוהבת ללבוש. "גם מבחינת הגברים, הביטחון העצמי שלי היה נמוך כי לא הרגשתי נוח עם הגוף שלי, וחוויתי אהבה נכזבת בעקבות זה". היא נזכרת בכאב לא קטן.

אל אברהמסון הגיעה בעקבות חברה מהעבודה אשר התנסתה באותה תקופה בגמילה מסוכר ומגלוטן במכון אברהמסון. "כבר אחרי הטיפול הראשון לא היה לי שום חשק למתוקים. ישבנו אצל חברים באותו ערב עם מלא עוגות ושטויות, ופשוט לא נגעתי בכלום".

בשמונת החודשים שעברו עד חתונת אחותה, השילה לקריץ 45 קילו ממשקלה, וכיום היא שוקלת 75 קילו. "הביטחון שלי היום בשמים", היא מספרת בהנאה גלויה. "הדבר הכי כיף היה ללבוש ביקיני, אחרי שלא עשיתי את זה מאז כיתה ט'. עכשיו, בכל שבת אני מתייצבת קבוע בים. אני יכולה סוף סוף ללבוש ג'ינסים במידה נורמלית ולקנות בגדים בחנויות רגילות, מה שלא חשבתי שאוכל אי פעם לעשות. אפילו ירדתי מידה בנעליים".

המראה החדש של קרן

המראה החדש כמובן גם גרר תגובות מיידיות מהסביבה שפירנגה. "עכשיו זה רק מחמאות. אנשים שראו אותי בחתונה של אחותי היו בהלם. כל כך כיף לי. סוף סוף רואים את הפנים ואת העיניים שלי, והידיים הגדולות ירדו. אין ספק שזאת תחושה טובה". היא אומרת בגאווה.

 

קרן אחרי דיאטה ללא גלוטן

קרן מספרת על אורח חייה החדש לאחר הטיפול "אני לא מרגישה שום חשק מיוחד לאכול מהדברים האלה. הכל כרגיל". היא מתארת את הדרך החדשה בה היא מתנהלת מול נושא המזון.

"המשקל החל לרדת", היא מספרת על השינויים הבריאותיים שהגיעו עם הירידה במשקל , "וכל המחלות חלפו-עברו כלא היו. אין יותר נפיחות ברגליים, אין כאבי בטן ואשפוזים. אני ערנית כמו שלא הייתי הרבה זמן, אבל הכי חשוב הוא הביטחון העצמי שעלה עם כל קילו שירד.

גם בתחום החשוב ביותר ,הרומנטיקה, חל כמובן שינוי מבורך גם כן "מבחינת הבנים המצב היום כמובן הרבה יותר טוב ואני מחוזרת. כל כך כיף סוף סוף לצאת למועדון ולא להתאמץ כדי שיתחילו איתי. היום מספיק שאני יושבת ופשוט מתחילים איתי. אף פעם לא חוויתי את זה".

לפרטים והזמנת תורים:

לאתר של מכון אברהמסון


רוצים לדבר על הכתבה? היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו
 1. דנה

  אני הייתי באברהמסון ושמחה להגיד לכם שרזיתי ואני שומרת על המשקל שלי כבר מעל 10 חודשים

 2. רונית חן

  מישהו יודע כמה הטיפול עולה?

 3. ענת

  חשבתי שמדובר במגזין איכותי בנושא תזונה
  זו לא הכתבה הראשונה שמיחצנת את אברהמסון

 4. אמיר

  שומנים מעופשים, , מזון מעובד (בין היתר לחם זול), מינונים גבוהים מידי של לחם בתזונה. אני אוכל לחם מונבט במינון קטן ונבטי חיטה ואני רזה כמו סרגל. חשוב תזונה צמחית חיה ברובה ומינונים קטנים יותר של מזון מהחי (ללא מוצרי חלב). סליחה, מכון חארטמסון. כל הכבוד לה על הרצון אבל לרזות זה לא בעיה מעשית, בעיקר בעיה פסיכולוגית ולהיות מודע למה שמכניסים לפה. ידע = מודעות. בנוסף, הצלחה לתמיד – ולא בשביל כתבה בעיתון מצריכה שינוי אורח חיים מהיסוד.

 5. פאולה

  מה הבעיה אם זה פרסומת? זאת לא במסווה אלא במישרין. העיקר שזה עוזר. אני ניסיתי את אברהמסון לגבי סיגריות ועזר לי סופר יופי ושוקלת אולי לפנות אליהם גם לגבי מתוקים וגלוטן במידה ולא ילך לי לבד.
  כל הכבוד לכל אלה שמצליחים, לא משנה מה השיטה, כל עוד יהיה בצורה בריאה!

 6. חנה

  כמו שאני עשיתי. פשוט להפסיק וזהו… במקום אמונה בכוחות על ו"כישופים" של מישהו חיצוני תאמינו בכוחות של עצמכם.
  הפסקתי עם גלוטן לפני 10 שנים, למדתי נטורופתיה, רזיתי כמו הגברת בכתבה בלי האשליה שמוכרים לכם שמישהו יכול לעשות את העבודה במקומכם. אני גם שומרת על זה הרבה מאד שנים. אתם יכולים לעשות כל מה שתרצו. מי שחושב שגלוטן או דגנים בכלל מזיקים לו שיפסיק!! יש המון מה לאכול בלי דגנים!!
  תאמינו בעצמכם ולא בקשקושים שמוכרים לכם בכל מקום.

 7. לא בהכרח האמת

  חברתי עברה את הפרוצדורה שם, במשך חצי שנה האמינה שהם עזרו לה בזכות האבנים. בינתיים הוציאה הון על כל המזון שהמליצו לה לאכול: פירות יבשים ללא סוכר, קמחים ללא גלוטן, תחליפי סוכר שונים וכו.. אחרי חצי שנה לא רק שנמאס לה לחשוב כל הזמן מה היא צריכה לקנות ולאכול, היה לה חשק מטורף לסוכר. מיותר לציין שהיא העלתה את המשקל בריבית דה ריבית.