loading
loading

שוב פעם דלקת שתן?

נמאס לך מדלקות שתן שכל זמן חוזרות? ניסית חמוציות, שתית מיץ פטרוזיליה ושום דבר לא עוזר? תרופה טבעית בשם פמינוז עשויה להיות התשובה. כתבה פרסומית
loading

כתבה פרסומית

דלקת רירית שלפוחית השתן הינה הזיהום הנפוץ ביותר בדרכי השתן. בין תסמיניה האופייניים: צריבה בעת מתן שתן, תחושת מלאות השלפוחית והשתנה תכופה, חום, כאבים, שתן עכור בעל ריח חריף, עלייה בחום הגוף, כאבים באזור הגב התחתון ולעיתים אף דם בשתן. מלבד אי הנוחות, דלקת בדרכי השתן שאינה מטופלת עלולה להתפשט ולגרום לזיהום כלייתי. 

מה גורם לדלקת?

זיהום בדרכי השתן מתרחש כאשר חיידקים מוצאים את דרכם אל מערכת השתן הסטרילית.
משפחת החיידקים המזוהה ביותר עם זיהום זה היא ה-E  קולי (Escherichia coli)  הנחשבת כחלק מהפלורה הנורמאלית במעיים. התרבותה והצטברותה מחוץ למערכת העיכול מצביעה על זיהום.
דפנות ה-E קולי מכוסות בבליטות קטנטנות דמויות אצבע (pili). קצוות הבליטות הם קומפלקס של חומצות אמינו וסוכר (גליקופרוטאין) הנקרא לקטין .(lectin) לקטינים אלו מאפשרים לחיידק להידבק לדפנות השלפוחית ודרכי השתן.

גורמי סיכון לדלקות בדרכי השתן:

• מין – נשים חשופות יותר לזיהום בגלל שוני אנטומי המתבטא בדרכי שתן קצרות יותר ושופכן קרוב יותר אל פי הטבעת, כך שלחיידק קל יותר לחדור אל שלפוחית השתן. בזמן הריון עולה שכיחות הזיהום בשל לחץ של העובר על השופכן והפחתת יכולת השלפוחית להתרוקנות מלאה. אצל גברים גדילת הערמונית עלולה לגרום לדלקת בשלפוחית השתן.

•  גיל – שכיחות הדלקות עולה אצל נשים בגיל המעבר בשל ירידה ברמת האסטרוגן, המאפשרת היצמדות קלה יותר של החיידקים לדפנות הנרתיק.

•  פעילות מינית – החיידקים עלולים לעבור אל השופכן באמצעות מגע מיני.

•  היגיינה לקויה – חיידקי האי קולי עלולים למצוא את דרכם אל דרכי השתן בעת ביצוע פעולת ניגוב.

•  רמות גלוקוז גבוהות בדם – חיידקי האי קולי אוהבים סוכר, כאשר רמת הסוכר בדם ובשתן עולה, נוצרים תנאים אידיאלים לשגשוג החיידק.

•  היחלשות המערכת החיסונית – כתוצאה ממחלה, סטרס או תזונה לקויה.

• הפרת איזון פלורת המעי.

כיצד נפחית סיכון להתפתחות דלקת בדרכי השתן?


יש להרבות בשתיית מים. שתיית מים נאותה תתבטא בשתן צלול

הקפדה על היגיינה אישית בשירותים.

יש להימנע מהתאפקות במתן שתן

חיזוק מערכת החיסון

הפחתת רמות סטרס

יש לשלב פרוביוטיקה התורמת לאיזון פלורת המעי ומדכאת התפתחות חיידקים פתוגניים.

שמירה על רמות סוכר מאוזנות בדם.

למה לא אנטיביוטיקה?

הטיפול המקובל בדלקת שלפוחית השתן הוא אנטיביוטי, אולם כמו חיידקים פתוגניים רבים, חיידקי ה-E קולי עלולים לפתח עמידות מהירה לסוגי אנטיביוטיקה. שימוש ארוך טווח ותדיר באנטיביוטיקה יכול להוביל להפרת איזון פלורת הגוף בשל פגיעה בחיידקים הידידותיים. הפרת האיזון יוצרת סביבה נוחה לחיידקים הפתוגניים לשגשג ולגרום להישנות הדלקת.

טיפול בחמוציות

טיפול בחמוציות (מיץ או כמוסות) נחשב ליעיל בשל יכולתו לשנות את רמת החומציות בשתן וליצור סביבה פחות נוחה לחיידקים. יש לזכור כי מיץ חמוציות מכיל סוכרים פשוטים, אשר משפיעים על רמת הסוכר בדם ועלולים ליצור סביבה נוחה לשגשוג החיידקים.

מהו פמינוז™ (D-Mannose)?

פמינוז™ הינה פורמולה ייחודית המכילה D-Mannose, המיוצר בתהליך איזומריזציה של גלוקוז ממקור טבעי (תירס, בטטות ותפוחי אדמה אשר לא עברו טיפול גנטי). ספיגתו איטית פי שמונה מגלוקוז, רובו עובר ישירות לזרם הדם דרך צינורות מערכת העיכול, מסונן דרך הכליות ומפונה דרך השתן.

מהי פעולת הפמינוז™?

מבנהו המיוחד של ה D-Mannoseמתאים בדיוק לרצפטורים על פני ה pili של חיידקי גרם שליליים כ- E.Coli, הנצמדים אליו בחוזקה. היצמדות הלקטינים של החיידקים אל ה D-Mannose עיקשת יותר מהיצמדותם לתאים האנושיים ויוצרת תצמיד, המורחק אל מחוץ לגוף דרך השתן.

פעילותו של סוכר זה ידועה מזה עשרות שנים, החל משנות השבעים התפרסמו מחקרים המצביעים על מנגנון פעילותו הייחודי וחשיבותו הטיפולית.. לאחרונה התגלה כי D–Mannose לא רק חוסם היצמדות החיידק אל דפנות שלפוחית ודרכי השתן, אלא אף מונע התפתחות מושבות החיידקים והתפשטותן.

יתרונות הפמינוז™

• מהיר פעולה – ריכוזו בדם עולה תוך 30 דקות מרגע לקיחתו, פעולתו מיידית, עוד באותו היום3.
• יעיל – נקשר בצורה ספציפית ובעוצמה רבה אל חיידקי ה E.Coli-.
• פועל בעצמה – עוצמת פעילותו חזקה פי 10 מעוצמת פעילות החמוציות.
•  טבעי – מיוצר ונמצא באופן טבעי בגוף, נמצא בטבע בפירות וצמחי מאכל שונים.
•  בטוח לשימוש – מכיוון שלא עובר מטבוליזם אינו משפיע על רמות הסוכר בדם,
נטול תופעות לוואי, בטוח לשימוש לנשים בהריון וילדים.
•  ידידותי – אינו משנה את איזון המיקרופלורה הטבעית של הגוף.
• אינו חומצי – אינו משפיע על חומציות הקיבה וחומציות השתן.
פמינוז™  של Nutri Care®
מכיל ריכוז גבוה במיוחד של 500 מ"ג  D-Mannose בכל כמוסה, מבטיח פעילות יעילה בזמן קצר.

הנחיות שימוש

• טיפול בדלקת פעילה: 1.5 גרם (3 כמוסות) כל ארבע שעות (סה"כ 3 פעמים ביום).
• טיפול משמר/מונע: 1.5 גרם (3 כמוסות) פעם ביום.

 

לאתר חברת פמינוז

רוצים לדבר על הכתבה? היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו
 1. RD - מנוזית

  היי בנות,
  הנה עצה שנתנה לי רופאת המשפחה היקרה שלי ועזרה לי עד מאוד:
  אחרי סקס צריך ללכת לשירותים לעשות פיפי. זה שוטף את החיידוקעס החוצה ומונע את הזיהום. לא להתעצל!! (כנראה לא סתם הבנים הם אלה שרוצים לישון אחרי ואנחנו לא) וכדאי גם מקלחת טובה ושטיפת האזורים המוצנעים בסבון ומים.

  ועכשיו רגע של מידע לציבור –
  הD-מנוז (הקיים באופן טבעי גם במיץ חמוציות ומכאן ההמלצה הרווחת עליו) אכן מונע את הצמדות חיידק הE קולי לתאים, אך כנראה מועיל רק בחלק מהמקרים ובעיקר בשלבים התחלתיים מאוד של הזיהום. רוב המחקרים בתחום הם אי שם באייטיז, הנה אחד לדוגמא (נלקח מאתר PUBMED) –
  J Urol. 1984 May;131(5):906-10.
  Mannose-sensitive adherence of Escherichia coli to epithelial cells from women with recurrent urinary tract infections.
  Schaeffer AJ, Chmiel JS, Duncan JL, Falkowski WS.

  חשוב לדעת גם שדלקת בדרכי השתן שלא מטופלת עלולה להגיע די מהר גם לשלפוחית השתן ולכליות.
  אז , שלא יפחידו אותך מאנטיביוטיקה – אם זה פעם ב, לא יקרה כלום וזה גומר את העניין צ'יק צ'אק (נשבעת שאני לא תועמלנית של טבע או משהו). יחד עם זאת שימוש מוגזם חוזר ונשנה באנטיביוטיקה אכן יגרום לפגיעה בפלורת המעי החביבה שלך ואז שלשולים ועוד כל מיני לא נעימימים – מה לעשות אין ארוחות חינם… אך בל נשכח שבזכות גילוי האנטיביוטיקה כולנו חיים היום טוב ושכחנו שפעם כל זיהום קל שבקלים היה נגמר לא נעים..
  וכמובן חשוב לשתות המון מים (ומיץ חמוציות אם בא לך)

  נ.ב. הצעת שם למוצר:
  D-mannush

  לילה טוב , מהנה ונטול זיהומים

 2. אורלי

  אני בשבוע 12, ויש לי דלקות בשתן שחוזרות, זוהי הפעם ה3 שזה חוזר בהריון! ואני מקפידה לשמור על הייגנה, הייתי מקבלת זינט ועכשיו קיבלתי אנטיביוטיקה אחרת.. האם אני יכולה ליטול את D-MANNOSE?
  תודה מראש