Trima_saffron

Powered by WP Bannerize

EITAN

Powered by WP Bannerize

מדוע מערכת העיכול אחראית להתפתחות מחלות?

מאת: - חברת אקוסאפ מפתחת ומשווקת תוספי תזונה ייחודיים המבוססים על פטנטים יחודיים. המחויבות שלנו לבריאות אופטימלית באה לידי ביטוי באיכות חומרי הגלם שאנחנו משתמשים במוצרים שלנו. על ידי שילוב של מדע וטבע, אקוסאפ מציעה פורמולות חדשניות המגובות בפטנטים פורצי דרך בעולם תוספי התזונה.
כאבי בטן, שלשולים, עצירויות, מיגרנות, אקנה, אלרגיות, דלקות פרקים, דיכאון, חרדות, מצבי רוח קיצוניים ואפילו מחלות נפשיות. חשבם פעם שאולי המקור לכל אלה נמצא בכלל במערכת העיכול?
אישה סובלת מכאב בטן, בדיקת מעבדה של מערכת העיכול יכולה לתת מענה למחלות רבות

צילום: 123RF

הגוף שלנו הוא מה שאנחנו אוכלים. אם כך, אנחנו צריכים להתייחס לגוף כמכלול ולהבין את חשיבות מערכת העיכול לכלל התפקודים בגוף.

קיימים יותר מ-400 זנים במערכת העיכול שלנו, השוקלים למעלה מ-1 ק"ג. חיידקים אלה יוצרים בית חרושת ענק לכימיקלים המסייע בעיכול המזון שלנו, מווסת את ההורמונים, מפנה רעלים ומייצר ויטמינים וחומרים אחרים החיוניים לשמירה על גוף בריא. כל המערכת הזאת חייבת להיות מאוזנת כדי שהכל יעבוד כמו שצריך. פחות מידי חיידקים טובים ויותר מידי פתוגנים זרים יכולים לפגוע בבריאותנו.

"על הנייר הייתי דוגמנית של אורח חיים בריא" מספרת אור ביבה, מבעלי חברת אקוסאפ, "אבל כאבי הבטן לא עזבו אותי. מה לא עשיתי – את כל הבדיקות שהציעו לי בקופת החולים, שיניתי את התפריט עשרות פעמים, עשיתי ניקוי רעלים, הלכתי למטפלים אלטרנטיביים, אבל כלום לא עזר".

הסיפור האישי של אור הוביל אותה לפני כשנתיים להקים ביחד עם שותפה, אסף כהן, את חברת אקולאב (Eco-Lab) מבית אקוסאפ. חברת אקולאב מובילה את תחום הרפואה הפונקציונלית בארץ ומציעה בדיקות מעבדה חדשניות ומתקדמות.

מה הבעיה עם הבדיקות בקופ"ח?

לדברי אור: "אקולאב הוקמה מתוך אותו חזון שהוביל אותנו בהקמת אקוסאפ – לספק לצרכנים את המוצרים הכי טובים שקיימים בשוק התוספים בהתאמה מקסימלית תוך שימוש בחומרי גלם איכותיים בלבד. כך גם באקולאב – לא עוד בדיקות דם רגילות, לא עוד רפרוף כללי בגיליונות מעבדה, אלא רפואה מתקדמת המותאמת אישית לכל אדם ואדם".

"היום, כאשר אתם הולכים להיבדק בקופות החולים ובמכונים הפרטיים, רבים הם הנתונים הרפואיים שמחסירים מכם על גופכם ובריאותכם" אומרת ביבה, "אם בשל תקציב הבדיקה וקיומה הזמין בישראל, אם בשל מהימנותה ואיכותה של הבדיקה ואם בשל גחמות הרופא המטפל".

בדיקות מעבדה פונקציונליות הן בדיקות אשר מאבחנות בצורה מקיפה ומלאה את מצבן של מערכות גופינו ברמה של סטיות תקן מזעריות אשר עלולות להתרחש גם ללא סימפטומים הנגלים לעין. בבדיקות הפונקציונליות באקולאב מתמקדים במציאת הגורמים למחלות הן בסביבה הפיזית, באורח החיים וברמה הגנטית, שיחד עלולים להיות מקורם של מספר תפקודים לקויים ומחלות בגוף האדם.

הבדיקה שמאתרת את מקור הבעיה

אחת הבדיקות הנפוצות ביותר באקולאב היא בדיקה מקיפה של מערכת העיכול (GI-MAP). מדובר בבדיקה היחידה בעולם הנותנת למטופל ולמטפל את המידע המדויק, המקצועי והיעיל אודות תפקודה של מערכת העיכול בבדיקה אחת בלבד, ולא בסדרה של בדיקות מפוצלות. כדי להגיע לתוצאות המדויקות ביותר, הבדיקה נשלחת לשתי מעבדות מובילות במקביל – בגרמניה ובארה"ב, כאשר כל אחת מהן בודקת פרמטרים אחרים.

הבדיקה מעריכה את המיקרוביום של החולה באמצעות דגימת צואה אחת, עם תשומת לב מיוחדת לחיידקים שנחקרו רבות ומבוססים בספרות המקצועית הידועים כמשפיעים על האקולוגיה הטבעית של הגוף ומשבשים את האיזון.

ההבדל העיקרי בין בדיקת מערכת העיכול המקיפה לבדיקת צואה בקופת חולים הוא שבקופת חולים בודקים מספר מאוד מצומצם של פתוגנים ובאמצעות תרבית פשוטה ועל כן לא תמיד מאתרים את הגורם, ואילו את בדיקת ה- GI-MAP אנחנו מבצעים בטכנולוגיית PCR מתקדמת שבאמצעותה ניתן למצוא את כל סוגי הפתוגנים ע"י זיהוי המקטעים הגנטים שלהם וכוללת זנים רבים ותתי זנים באופן מדויק.

לסיכום, אומרת אור: "חשוב להבין שמחלות רבות שנראות כאילו אין להן שום קשר למערכת העיכול, כמו בעיות נפשיות, בעיות הורמונליות, בעיות עור ומחלות אוטואימוניות. אך למעשה הן נגרמות כתוצאה מחוסר איזון במערכת העיכול וע"י איזון נכון ומדויק שלה אפשר לטפל בסימפטומים רבים".

ב- 27.4.18 תקיים אקולאב בשיתוף עם EatWell כנס ראשון מסוגו בארץ, בנושא רפואה פונקציונלית מותאמת אישית, עם מיטב המרצים בתחום. בין היתר, ירצה בכנס ד"ר רון יפה, נטורופת ומי שמוביל את בדיקות המעבדה באקולאב, בנושא רגישויות למזון או בעיה במערכת העיכול. לפרטים נוספים ולהרשמה לכנס.

 

לרכישה
השאירו תגובה:
  1. מאיה

    אבקש לדבר אתכם בטלפון עלהבדיקה