BODY_B_FLYL

Powered by WP Bannerize

ecosapp_CU_R

Powered by WP Bannerize

פולן רויאל – תחזוקה שוטפת של הגוף ומניעת מחלות

האסוציאציה הראשונה שלנו עם דבורים היא דבש. אולם הדבורה היא יצרנית של חומרים נוספים, שערכם הבריאותי לא יסולא בפז והם יכולים לסייע לנו לתחזוקה שוטפת של הגוף ומניעת מחלות
מזון מלכות

מלכת הבריאות, צילום: pixabay

כשחושבים על מוצרי כוורת, האסוציאציה הראשונה שעולה לנו היא דבש. אולם חשוב לדעת שהדבורה היא יצרנית של חומרים נוספים, שהערך הבריאותי שלהם לא יסולא בפז. כמו למשל, פולן (POLLEN) ומזון מלכות (ROYAL  JELLY) והם יכולים לסייע לנו לתחזוקה שוטפת של הגוף ומניעת מחלות.

פולן (אבקת פרחים) המשמש כמזונן של הדבורים הצעירות, נחשב לאחד המזונות המזינים ביותר, כיוון שמכיל את מרבית הנוטריינטים הנחוצים לאדם ולכן עשוי לסייע בחיזוק מערכות הגוף השונות ולטיפול בטווח רחב של מצבים בריאותיים.  הפולן נחשב לעשיר בחלבון (40% לערך), חומצות אמינו (בכמות גבוהה יותר ביחס לבשר, ביצים או גבינות בהיקף זהה!) , ויטמינים (כולל ביקומפקס וחומצה פולית) ועוד. ע"פ נתונים שונים, מושבה אחת של דבורים מייצרת כ-50-250 מ"ג פולן ביום ובין 1-7 ק"ג פולן בשנה, מה שיכול להסביר את ייחודו. זאת ועוד, כדי להפיק כפית אחת של פולן מאבקת פרחים, נדרשת הדבורה לעבוד כשמונה שעות ביום, לאורך תקופה של חודש.

מזון המלכות, משמש להאכלת הרימות בימיהן הראשונים ומהווה את תזונתה של המלכה במשך חייה, והוא גם זה שמעניק לה את פוריותה ותוחלת החיים גבוהה שלה. הוא נחשב למזון מרוכז שמכיל כ-60-70% מים, אבל עשיר בחלבונים (12-15%), סוכרים (10-16%) שומנים (3-6%), מינרלים וויטמינים, 17 חומצות אמינו (כולל 8 חומצות אמינו שגוף האדם אינו יכול לייצרן באופן עצמאי) מלחים ואף הורמונים.

במכוורת גליל בקיבוץ שמיר, שילבו את שני המרכיבים רבי העוצמה הללו – פולן ומזון מלכות – במוצר אחד, "פולן רויאל", ויצרו תערובת הומוגנית של פולן ומזון מלכות בשילוב עם דבש, על פי נוסחה ייחודית.

הפולן – מנה של אנרגיה ובריאות

• הפולן נחשב לאנטי בקטריאלי, אנטי פטרייתי ואנטי ויראלי.
• ממריץ את פעילות מערכת החיסון.
• תומך במערכת הקרדיו וסקולרית – הפולן מכיל כמות גבוהה של רוטין – סוג של פלבנואיד המסייע בחיזוק כלי הדם ובעיות הנוגעות לסירקולציה.
• מסייע בהפחתת רמות הכולסטרול ה"רע" – יש המייחסים לפולן יכולת במניעת קרישי דם, מה שעשוי למנוע התקפי לב ושבץ.
• תומך בפעילות מערכת הנשימה – פולן מכיל כמות גבוהה של נוגדי חמצון בעלי אפקט אנטי דלקתי ועשוי להקל על הנשימה במצבים של התפרצות אסטמה ואלרגיות (מפחית נוכחות היסטמינים).
• פולן מכיל אנזימים המסייעים לתהליך העיכול ולספיגת הנוטריינטים מהמזון. וכן נחשב למועיל לפלורת המעי.
• מכיל נוגדי חמצון המסייעים בהגנה על התא מנזק חמצוני.
• מגן בפני רעילות של הכבד.
• מקל על סימפטומים של גיל המעבר.
• עשוי להקל על מצבים של בלוטת ערמונית מוגדלת ולהפחית דלקתיות ותכיפות במתן שתן.
• עשוי לסייע לבעיות פוריות שונות, כיוון שהפולן נמצא כממריץ ומסייע להתעברות, משמש כאפרודיזיאק (מעורר חשק מיני) ומסייע באיזון הורמונלי.
• פולן משמש כ"זריקת אנרגיה" במצבים של עייפות והיעדר שינה.
• צבע הפולן וטעמו נתונים לשינוי, בהתאם לפרחים, למיקום הגיאוגרפי ולאקלים.

מזון מלכות – שילוב ייחודי של נוטריינטים

מזון מלכות הוא תוצר מזון המופרש מבלוטות תת לועיות של דבורים צעירות בכוורת, בהיותן בנות 5-12 יום, המשמש להזנת הרימות הצעירות במשך 5-6 הימים הראשונים לחייהן.

בספרו "מהדבש ועד העוקץ" מציין פרופ' אבשלום מזרחי, שיש המשערים שההרכב המצוי במזון המלכות, בשילוב חומרים נוספים, הוא זה אשר משפיע על התפתחות הרימות למלכות, לעומת דבורים עמלות וקובע את משקלן (360 מ"ג לעומת 144 מ"ג) ותוחלת החיים שלהן (5-6 שנים לעומת 30-60 יום).

מזון מלכות המאופיין במרקם צמיגי וטעם חמצמץ, מכיל שילוב ייחודי של חומרים מזינים כדוגמת מינרלים (סידן, ברזל, סיליקון, אשלגן, זרחן, גופרית), ויטמינים מקבוצת B (ביוטין, אינוזיטול, חומצה פולית), גאמה גלובולין ועוד.

מזון מלכות

צילום: מכוורות גליל

ממחקרים עולה כי לשילוב של חלבונים ואשלגן המצויים במזון המלכות, יש השפעה מיטיבה על לחץ הדם לטווח ארוך והוא פועל גם כמרחיב כלי דם ומסייע בהפחתת לחץ בכלי הדם והלב. בנוסף יש המייחסים לו יכולת למנוע סוגי סרטן מסוימים, הקלה על אסטמה, סימפטומים של PMS ו-מנופאוזה, חום, הגנה על הכבד ואיזון רמות גבוהות של כולסטרול, הפחתת דלקתיות, הפרעות שינה, בעיות בכליות, שברים בעצמות, אי סדרים בעור, תמיכה במערכת החיסון, דלקת בלבלב, אי סדרים במערכת העיכול, מניעת הזדקנות מוקדמת, העלאת רמת האנרגיה והחיוניות ועוד.

מינון יומי מומלץ של "פולן רויאל" לתחזוקה שוטפת וחיזוק הגוף: 2-4 כפיות ליום למבוגר. לילדים: חצי כפית פעמיים ביום. "פולן רויאל" אינו מומלץ לנשים הרות ומיניקות. לרגישים למוצרי כוורת, עשוי להיות בעל פוטנציאל אלרגני.

חשוב לציין כי מוצרי הבריאות של מכוורת "גליל" פותחו ויוצרו אחרי מחקר ותהליך ייצור, עיבוד ואריזה קפדניים ביותר, המבטיחים שמירה על תכונותיהם הטובות של תוצרי הכוורת לשימוש בריא ומהנה.

כל המוצרים טבעיים לחלוטין, ללא שימוש בתוספות וחומרים משמרים וכמובן כולם בדבש טהור – דבש גליל.

מוצרי מכוורת "גליל" מיוצרים ע"פ הסטנדרטים הגבוהים בתחום) המכוורת מפוקחת ברמת בטיחות מזון של תקן  (ISO 22000 בהשגחת הרבנות קריית שמונה, וזוכים לתו איכות בפיקוח מועצת הדבש בישראל.

ניתן לרכוש את "פולן רויאל" ומוצרים נוספים של מכוורת "גליל" בחנויות הטבע הנבחרות, בחנות המפעל בקיבוץ שמיר או באמצעות החנות האינטרנטית.

למידע נוסף, מוזמנים לבקר באתר החברה: http://www.honey.co.il
או לעקוב אחריה בפייסבוק: https://www.facebook.com/Galil.honey/

הכתבה באדיבות מכוורת גליל

השאירו תגובה: