loading
loading

הפסקה פעילה

לפני כשבועיים התפרץ נגיף הקורונה בישראל, מאז הופרה השיגרה וגם השלווה. במקום להעמיק את הפחד, הסטרס ואי הוודאות, בחרנו להסתכל על הצד החיובי כדי להפוך את התקופה הקרובה לנעימה יותר, שלווה יותר וגם בריאה יותר
loading

מאת: טלי מחלב, בעלת האתר נייצ'ר טלי, מגישת טלוויזיה ורדיו, מאמנת אישית ומשפחתית לאורח חיים בריא, מרצה ומנחת סדנאות בריאות.

 

פנינו לטלי מחלב, מאמנת לאורח חיים בריא וביקשנו לכתוב מאמר על אורח חיים בריא בצל הקורונה. טלי מצידה בחרה לתת לנו את 10 הדיברות לשגרה שפויה ונעימה, שיעזרו לנו לצלוח את השבועות הקרובים באופטימיות וסבלנות.

  1. לשמור על שיגרה!
  2. מדובר בשיגרה חדשה, רובנו לא עובדים כו עובדים מהבית, הילדים לא במסגרות ואנחנו נאלצים ליצור שיגרה חדשה וחשוב שהיא תהייה שפויה ונעימה, חשוב שנכניס לשיגרה את כל מה שצריך לעשות ואת מה שאנחנו אוהבים לעשות. כמסגרת לשגרה אני ממליצה לפתוח את הבוקר עם שיר שמח! אח"כ תוכלו להתפנות לחדשות וגם את צריכה החדשות כדאי להגביל לפעמיים ביום, זה בהחלט מספיק כדי להתעדכן.

 

  1. להקפיד על ארוחות מסודרות שמבוססות על מזון טבעי ולא מעובד
  2. כשאנחנו מחוץ לשגרה שלנו מאוד קל להיסחף אחר נשנושים בלתי פוסקים ובינינו, רובנו מנשנשים עוגיות ולא מלפפונים וחסה… הקפדה על ארוחת בוקר, צהרים וערב יעזור לנו לשמור על המשקל, לחזק את מערכת החיסון ולהזין את הגוף שלנו בערכים תזונתיים חיוניים: ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון, אנזימים ונוזלים.
   מה כדאי לאכול? קטניות, דגנים מלאים כמו שיפון, כוסמין ושיבולת שועל, אגוזים וזרעים וכמובן פירות וירקות. זה הבסיס לתפריט בריא ומאוזן.

 

  1. להיות בתנועה! גם אם אין מכון כושר אפשר לשמור על כושר! הרשת מלאה בסרטוני יוגה, פילאטיס ואירובי שאפשר לתרגל לבד או עם בני המשפחה בלי לצאת מהבית ובלי לשלם בעבור זה כסף!

 

  1. להתייחס למטלות הבית כעבודת צוות!
  2. לסדר, לנקות, לבשל ולהתייחס לכל מטלה אחרת כאל פעילות משותפת ולעשותה בחדווה ובשיתוף.

 

  1. לשתות מספיק מים
  2. במיוחד עכשיו לשתות משקאות חמים עם עדיפות לחליטות צמחים. וירוס הקורונה לא שורד טמפ' גבוהה ולכן שתייה של משקאות חמים כמו גם מרקים במהלך היום תמגר את החיידק במקרה והוא נכנס לחלל הפה על ידי הפלתו לחלל הקיבה שם החומציות הגבוהה תחסל אותו. אם החיידק שוהה מספיק זמן בחלל הפה הוא עלול להגיע אל קנה הנשימה ושם אל הריאות ומזה אנחנו רוצים להימנע.

 

  1. למצוא תחביבים חדשים או להשקיע בתחביבים ישנים שזנחנו כי לא היה לנו זמן! להוציא את משחקי הקופסא מהארון, ללמוד לשרוג, לשחק שח, לצייר, לכתוב סיפורים קצרים, למלא תשחצים וסודוקו.

 

  1. לקרוא!
  2. לא חדשות, כל דבר אחר! לכולנו ערמת ספרים שמעלה אבק שתמיד רצינו לקרוא ולא מצאנו את הזמן לכך. עכשיו יש לנו זמן!

 

  1. להתמסר לתרגול מדיטציה, יוגה ותרגילי נשימה לטובת חיזוק מערכת החיסון ומניעת סטרס, דיכאון וחרדה
  2. הרשת מלאה בסרטוני הסברה ותרגול, צריך רק לחפש ולהתחיל לתרגל!

 

  1. להקפיד על שנת לילה איכותית
  2. כשאנחנו ישנים המפעל של הגוף עובד. הכבד מנקה רעלים בצורה הטובה ביותר במהלך הלילה כשאנחנו ישנים, מערכת העיכול מנקה את עצמה, מערכת החיסון ומערכת העצבים מתקנות בשעת השינה את מה שניזוק במהלך היום. אדם שישן במהלך הלילה יהיה אדם בריא, שמח ורגוע במהלך היום.

 

 1. נהלו יומן קורונה
 2. כתבו מהם הפחדים שלהם, אילו ורגשות עולים, מה אתם מאחלים לעצמכם, כתבו את כל הדברים עליהם אתם מודים בחייכם, לכולנו יש שפע רב ולעיתים בעיטות משבר או מצוקה אנחנו לא רואים את כל הטוב הזה. כשאנחנו כותבים מילות תודה על הטוב שבחיינו אנחנו מתמלאים באופטימיות, שמחה והכרת תודה. לפני מאות שנים אמר הרמב"ם כי שמחה היא כלי חיזוק עוצמתי ביותר למערכת החיסון. אמר וצדק.

יש לכם עוד רעיונות לפעולות חיוביות בתקופת הקורונה? שתפו אותנו בתגובות!

 

בתקופה זו טלי מעבירה חוגי בית אינטימיים (עד 10 אנשים), הרצאות וסדנאות בישול פרטיות.

לפרטים והזמנות:

במייל  machlevtali@gmail.com

רוצים לדבר על הכתבה? היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו