Dror_Fly
barimax_3dage_Fly

ממחשבותיו של אב חד-הורי

מאת: שי אום
זמן קריאה: 3 דקות
כמה פעמים חשבתם ורציתם לקנות ירקות ופירות אורגניים, אבל לא אהבתם את מה שמצאתם בחנות הטבע, או שהיה לכם יקר מדי או רחוק מדי? "האורגני" פותר לכם את כל הבעיות האלה ומביא את השדה ממש אל פתח הדלת שלכם!

צילום: 123RF

barimax_3dage_Inside

ממחשבותיו של אב חד-הורי או: 'איך מצאתי את הפתרון הכי קל בעולם לחיים טובים יותר'

כאדם מאוד עסוק, אין לי הרבה זמן פנוי. בין ניהול הקריירה שלי (בתחום הפקות אירועים ומוסיקה), גידול הילד שלי (שכבר בן חמש-עשרה וגדל מיום ליום), והעיסוק בספורט (חדר-כושר וקרב-מגע), פשוט אין לי לא הזמן ולא הסבלנות ללכת לחפש איזה שוק של ירקות אורגניים טריים, או למצוא חנייה כדי ללכת לקניות בחנות טבע, ואז לקנות שם ירקות אורגניים אבל כבר בני חודש לפעמים, או לחפש שעות מידע באינטרנט כדי להבין איזה מהמוצרים שלמכירה בחנות הבריאות המקומית הם באמת בריאים, ואילו הם בעצם אותו הג'אנק-פוד שהורס לנו את הבריאות, רק בעטיפה שמתיימרת לשווק אותו כמזון-בריאות.

אז מה עושים?

במקרה שלי, במיוחד בשנים האחרונות, פשוט וויתרתי על הרעיון שהוא באמת מאוד יפה של לחיות חיים אורגניים, והלכתי לעשות קניות לירקות ופירות בסופר…

כן, אני דווקא מבין קצת בנושאים של תזונה נכונה. אני מודע לכמויות המטורפות של רעלים וחומרים מסרטנים שהחקלאים בארץ משתמשים בהם כדי לגדל את הירקות והפירות שאנחנו אוכלים. אני גם מודע לסכנות הבריאותיות שכרוכות בצריכה יום-יומית של פירות וירקות מרוססים, ושהמיתוס של 'להוריד את הקליפה' הוא בסך-הכול מיתוס – כי כל הרעלים כבר נספגו לתוך הפרי או הירק, ולקלף את הפרי או לשטוף את הירק לא עוזר בכלום.

אני גם יודע שלצריכה קבועה של ירקות ופירות ושורשים וקטניות אורגניים, (כתחליף לאוכל התעשייתי המעובד שאנשי ההון מוכרים לנו באמצעות פרסומות מתעתעות ותעמולה שקרית), יש השפעות מרחיקות לכת: השיער נהפך בריא יותר, הנשירה פוחתת והברק הטבעי חוזר. רמת המרץ עולה, הזיכרון משתפר. עור הפנים נהפך לבריא יותר, קורן ונטול פצעונים. השיניים וגם הציפורניים מתחזקות. ובכלל רמת האנרגיה עולה והבריאות משתפרת. גם כל מיני תופעות של אלרגיות נעלמות,ורמת הקשב עולה (במיוחד אצל ילדים ובני-נוער עם הפרעות קשב). אתה ישן יותר טוב, קם ערני יותר. בעיות עיכול נעלמות, הכולסטרול יורד. ולסובלים ממשקל יתר, המשקל כמובן יורד באופן טבעי. ובתור בונוס, הסיכוי לחלות במחלות נוראיות כגון סרטן ומחלות לב יורד באופן משמעותי.

אבל פשוט אין לי את הזמן להתעסק בזה,  ואני מוצא את עצמי חוזר שוב לסופר, ושוב קונה את כל הרעלים שהם מוכרים לי, ושוב אוכל אותם… ומרגיש קצת אשמה, ולפעמים גם קצת כאבי-בטן… אבל העבודה לוחצת והילד צריך תשומת לב והחיים ממשיכים הלאה.

עד שמצאתי את השירות המדהים של העסק החברתי של 'האורגני', שבלחיצת כפתור פשוט שיפרו את איכות חיי לתמיד. עכשיו המטבח שלי תמיד מלא ירקות ופירות אורגניים טריים וריחניים כאילו אני עצמי הבעלים של חווה אורגנית מתחת לבית, ושפע של מוצרים מדהימים אחרים גם יכולים להגיע אלי הביתה פשוט בלחיצת כפתור.

השירות שלהם שמביא לי את כל השפע הזה של ירקות ופירות טריים שנקטפו מהאדמה באותו היום ממש הוא קבוע ואמין, כך שאני לא צריך להקדיש זמן לנושא בכלל, ובסופו של דבר, כשאני חושב על כל תכשירי היופי לשיער ולעור והוויטמינים המלאכותיים שאני כבר לא צריך והחיסכון בתרופות לכל החיים… ואיך שהתפוקה שלי בעבודה גדלה ביחס ישיר לעליה באנרגיה שלי מאז שהתחלתי לצרוך את הסל השבועי של 'האורגני'…  והחיסכון בדלק ובזמן ללכת לקניות…בסוף גם יצאתי בסוף מורווח כלכלית מכל הסיפור!

כל יום שלישי השליח של האורגני מגיע עם סל עמוס כל טוב של אוכל בר-קיימא שנקטף ממש באותו היום בבוקר, ובתוכו כל מיני פירות וירקות עם טעמים שבחיים אני לא אמצא בשום סופרמרקט, ואם בא לי אז בלחיצת כפתור אני יכול להוסיף כל מיני מוצרים מדהימים מהמבחר המדהים שצוות ה'אורגני' בחר באופן אישי, משמפו אורגני ועד מסטיק אורגני (כן, ממש מסטיק אמיתי מ'עץ הגומי' בדרום אמריקה).

זה פשוט כיף – וכיף שזה כל כך פשוט. גם מוצרים אחרים מהטבע פתאום יש לי במטבח: פטריות טריות ומדהימות. כל מיני שורשים שאף פעם לא הכרתי. והכל טבעי וגדל בעונה בנכונה ופשוט מתפוצץ מטעם וחיוניות. לדוגמא, עכשיו אני אוכל אפרסמון בטעם של דבש. מממ, פשוט טעים.

סל אורגני ('האורגני')

המשפחה שלנו כבר למדה לחכות לדפיקה על הדלת שמבשרת שהסל השבועי הגיע, ואיכות חיינו שופרה בכל-כך הרבה מימדים בצורה כל-כך פשוטה. והכי יפה זה שאין בקניה מצוות ה'אורגני' שום התחייבות. לפעמים כשהמשפחה המורחבת מגיעה לשבת אנחנו מגדילים את הסל, לפעמים בוחרים עוד פריטים מעניינים וטעימים להוסיף לסל מהמבחר העצום שיש להם, וכשאנחנו (סופסוף!) יוצאים לנופש – פשוט לא מזמינים בכלל.

באמת כל הכבוד לצוות האורגני על עבודת החיבור המדהימה שהם עושים! כי בזכותם יותר ממאה חקלאים מדהימים שמטפחים את אדמת ארצנו בצורה הטבעית ביותר מתקיימים בכבוד, ואנשים כמוני שחיים בעיר ועובדים קשה זוכים ליהנות כל יום מתנובת האדמה ממש כאילו גם אנחנו גרים באיזה כפר בטבע. תודה ובתיאבון!

את האתר של "האורגני" ניתן למצוא ב http://haorgani.co.il

 

הכתבה באדיבות "האורגני"

רוצים לדבר על הכתבה? היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו