כנס שנתי של רוטרי HYPER LIFE

21.12.2018


יום שישי 08:30 - 14:30

|

מרכז דוהל, תל אביב

במקום יהיו דוכני מזון ומוצרי בריאות

המקומות באולם אינם מסומנים

ניתן להזמין גם בטלפון במספר 03-9533546

עמלת טיפול טלפונית 10 ₪
דמי ביטול הזמנה- 10 ₪ עד 48 שעות ממועד הכנס

תכנית האירוע

08:30 - 09:00
התכנסות
09:00 - 09:15
דברי פתיחה
גברת ענת קליין, יו"ר מיזם רוטרי-היפר לייף
מר אלון בנדט, נגיד רוטרי ישראל
09:15 - 10:15
זיכרון ואלצהיימר - האם אנו רואים את האור בקצה המנהרה?
ד"ר קארין אלמן שינה
מומחית בנוירולוגיה ובהפרעות זיכרון. בעלת המרפאה לנוירולוגיה מותאמת אישית, רופאה בכירה במרפאת זיכרון במרכז הרפואי תל-אביב
בהרצאה נבין כיצד מאבחנים ירידה קוגניטיבית, מה הן הדמנציות הנפוצות, ומהם הטיפולים המוצעים כיום. נלמד על בדיקות המעבדה המקובלות ועל בדיקות מתקדמות יותר, ומתי כדאי לבצע אותן. נשמע על גישות חדשניות באבחון, עם דגש על הרגלים, אורחות חיים, וחשיפה לסביבה מסויימת, וכיצד אלו יכולים לתרום להבנת הגורמים לבעיה בזיכרון ועל ידי כך להתאים טיפול ספציפי לכל אחד. ולסיום נשמע על גישות טיפוליות חדשניות ומבוססות מדע למניעה ולטיפול בהפרעות זיכרון.
10:15 - 10:45
הפסקה
10:45 - 11:45
תזונה, אורח חיים ותרופות טבעיות למוח בריא בתפקוד מיטבי
אופיר פוגל
בי"ח אסף הרופא נטורופת, מטפל, חוקר, מרצה וסופר. חוקר אריכות חיים בריאה והשפעת תזונה על המוח.
כולנו רוצים לשמור על מוח צלול ותפקודים קוגניטיביים טובים במהלך השנים, ואולי אף לשפרם. בשונה מהעבר, אנו יודעים כיום שבכל גיל יש למוח אפשרות להתפתח ולייצר יכולות חדשות. בהרצאה נסקור את עיקר הגורמים שעלולים לפגוע בתפקוד המוח אשר נתונים לשליטתנו. נעמיק בהבנת עקרונות התזונה החשובים, תוספי תזונה יעילים (ומסוכנים), ומזונות מיוחדים שעשויים לשפר תפקוד קוגניטיבי.
11:45 - 12:15
שינוי נפשי באמצעות אימון מוחי - כיצד אימון במיינדפולנס משפיע על המוח ועל הבריאות הנפשית
ד"ר אסף פדרמן
מנהל הכשרות ופיתוח במכון מודע למיינדפולנס מדע וחברה, מרכז סגול למוח ותודעה, המרכז הבינתחומי הרצליה
בהרצאה נכיר את המושג, ונתנסה בתרגולי מיינדפולנס. נסקור את המחקר על תרגול מדיטציה, ונראה כיצד הוא משפיע על המוח בכל גיל, ומדוע הוא מסייע בשיפור הבריאות הנפשית - במיוחד בהתמודדות עם דיכאון, חרדה וכאב כרוני.
12:15 - 13:00
הפסקה
13:00 - 13:45
שינויים בחשיבה בגיל המבוגר - מן הנורמטיבי לפתולוגי
גיל סוזין
נוירופסיכולוג, פסיכולוג שיקומי מומחה, מנהל היחידה לשיקום קוגניטיבי במרכז סגול לרפואה היפרבארית (תא הלחץ) במרכז הרפואי אסף הרופא
בהרצאה נבין אילו שינויים קוגניטיביים הינם טבעיים לגיל לעומת שינויים פתולוגיים בחשיבה. אסקור דרכים ושיטות מוכרות לשימור תפקודי החשיבה – האם כל תרגול סודוקו באמת עוזר? נבין את הפוטנציאל הגלום בתחום ״המוח הגמיש״, ואתאר גם את הפוטנציאל הקיים בטיפולי הרפואה ההיפרברית (תא לחץ).
13:45 - 14:15
עדות אישית: "האלצהיימר שלי" – מסע הריפוי האישי של גל וייס
גל וייס
עדות אישית מאישה אמיצה ומיוחדת, שכבר בגיל 40 החלה לסבול מתסמינים של הידרדרות קוגנטיבית שאילצה אותה לעזוב את עבודתה ולשנות לחלוטין את כיוון חייה. גל תשתף בחווייה שלה - ממחלה להחלמה, בתובנות ובהמלצות שיש לה לתת למי שרוצים למנוע, או אפילו לטפל, בבעיות דומות. גל יוזמת קבוצות לעזרה עצמית ותמיכה הדדית למתמודדים עם ירידה קוגניטיבית, דמנציה ואלצהיימר. מקדמת שיתוף מידע, הכשרת מלווים לתהליכי שינוי, ושותפים לדרך שיעשו טוב לעוד רבים נוספים.

מארגני האירוע


ענת קליין, יו"ר מיזם "רוטרי היפר לייף" - אריכות, איכות וערכיות החיים - למיגור האלצהיימר

שלום חברים,
שמחה ונרגשת להזמינכם באופן אישי לכנס "מוח בריא", ראשון מסוגו בארץ של מיזם "רוטרי היפר לייף"- מיזם התנדבותי העוסק באיכות, אריכות וערכיות החיים, למיגור האלצהיימר. בכנס ייקחו חלק, מרצים מהשורה הראשונה, תוכלו להאזין להרצאות פורצות דרך בנושא המוח הבריא, להתעדכן במחקרים חדשניים, תקבלו כלים מעשיים לשימור המוח, מידע על תזונה מיטיבה לאיכות חיים ועוד. חשוב לדעת: כל הכנסות הכנס ייתרמו ל"מרכז סגול לרפואה היפרברית" באסף הרופא, לחקר התזונה והשפעתה על המוח. אני מזמינה את כל מי שחפץ לחיות חיים ארוכים לצד חיים איכותיים וערכיים, להגיע ולקחת חלק, ליהנות ממידע עדכני וחדשני ולהמשיך את מעגלי ההשפעה בקהילה. כולנו רוצים לחיות בשמחה ובאהבה, כולנו רוצים להיות משמעותיים אז בואו נלמד יחד, כיצד ניתן להוסיף חיים לחיים שלנו ולחיות אותם בשמחה ובבריאות מיטיבה. בהזדמנות זו אני מבקשת להודות לבן יקיר, מנכ"ל ובעלים של EatWell על הושטת היד המקצועית בהפקת הכנס. נתראה, בכנס באהבה.
שלכם, ענת קליין

אלון בנדט, נגיד רוטרי 2018/2019 אזור 2490

חבריי הרוטריונים/קהל נכבד
עולם הרפואה עוסק כיום בתחומים שבעבר נתפסו כמדע בדיוני , הארכת חיים , שכפול איברים, תיקוני גנים ועוד רעיונות רבים ונשגבים שתכליתם לשפר ולהאריך את חיינו בתקווה שהארכת החיים תביא עמה גם איכות חיים. המוח, האיבר שבלעדיו אין מודעות ואין חיים הוא הכלי באמצעותו יכולה האנושות לחלום גבוה ורחוק ומכאן נובעת גם החשיבות הרבה שיש לכל מחקרי המח שנעשים כיום ברחבי העולם ובישראל. ארגון הרוטרי יזם את מיזם "היפרלייף – איכות ערכיות ואריכות החיים" במטרה לסייע ל"מרכז סגול" שבבית החולים אסף הרופא, לקדם מחקר חדשני ופורץ דרך בתחום הרפואה ההיפרבראית העוסקת בתהליכי תיקון וחידוש "יחידת התודעה האולטימטיבית" ואנו מאמינים ומשוכנעים שתוצאות המחקר יובילו לפריצות דרך משמעותיות ויתרמו תרומה גדולה לאנושות. פעילות מיזם "היפרלייף – איכות ערכיות ואריכות ימים" הינה פעולה מתמשכת ולעיתים אפילו סיזיפית אבל המסירות וההתמדה כדי לקדם מיזם חשוב זה ראויים למלוא הכבוד והערכה.אנו מקיימים את כנס "מח בריא" כדי לשתף ולהגביר את המודעות הציבורית לנושא ולתת כלים לשימור המח ובריאותו. אני מתכבד להזמינכם לקחת חלק באירוע חשוב זה שכל הכנסותיו מיועדות למחקר. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לכם על כל המאמצים שאתם משקיעים ועל פעילותכם הברוכה לקידום הנושא ולאחל לכם כנס מוצלח, עתיר ידע ומעורר השראה.
בהערכה רבה, אלון בנדט

כל הרווחים יועברו לתמיכה במחקר תזונה ומוח

  • דמי טיפול להזמנה טלפונית | ללא דמי טיפול בהזמנה אינטרנטית 10
  • 10 דמי ביטול הזמנה
  • המקומות באולם אינם מסומנים

רכישת כרטיסים

המקומות באולם אינם מסומנים

ניתן להזמין גם בטלפון במספר 03-9533546

עמלת טיפול טלפונית 10 ₪
דמי ביטול הזמנה- 10 ₪ עד 48 שעות ממועד הכנס

שותפים לאירוע

מפת הגעה

מרכז דוהל, תל-אביב

חנייה ברחוב תדהר 37, תל אביב

לרכישת כרטיסים טלפונית
עמלת רכישה בגובה 10 ש"ח להזמנה

03-9533546