WING_FLYL

Powered by WP Bannerize

BODY_B_FLYR

Powered by WP Bannerize

מסע לקוסטה ריקה ופנמה

הטיול יתקיים בין 25 בפברואר עד 7 במרץ 2020 - 10 לילות, 12 ימים; בהנחייתה של חניתה הרשקוביץ

יש לנו את כל הסיבות שבעולם להטיס אתכם לקוסטה ריקה המדהימה

היהלום שבכתר של מרכז אמריקה!

הנופים המדהימים, תופעות הטבע, הצומח והחי

בעקבות הטיול המוצלח משנת 2018, אנחנו חוזרים שוב לקוסטה ריקה, והפעם גם הוספנו את פנמה!

קוסטה ריקה חמה בחודשי החורף שלנו ומהווה יעד קורץ ומתאים ביותר לעבור בו תהליך של ניקוי גוף ונפש גם בחורף הארץ ישראלי

 

חברים יקרים

הפעם נשלב הרבה FUN עם "לייט FIT"

באזור מסעיר ומרגש

ונחזור עם זיכרונות מיוחדים וכמו תמיד עם המון חוויות יחד כקבוצה

 

לו"ז הטיול:

יום ראשון – הגעה לקוסטה ריקה – לנדס אין לאב

לאחר הנחיתה, נסיעה של כשעה וחצי אל מלון לנדס אין לאב בלב יער העננים

ארוחת ערב, לינה במלון לנדס אין לאב

  

יום שני – קנופי – סיור שבילים – סיור לילי

נפתח בהליכת בוקר ביער העננים של לנדס אין לאב, החושפת גן שופע צמחיה, שרכים, קולות ציפורים ויצורים אחרים המהדהדים ברחבי היער.

קומבו קנופי – אומגה מעל צמרות העצים, נראה נוף נפלא של היער, 3 מסלולים, 2 גשרים תלויים וטרזן סווינג.

רכיבה לנקודה הנמוכה ביותר בשמורה, המפל והנהר, ומשם רכיבה לנקודה הגבוהה ביותר לתצפית מרהיבה על העמק הנעלם והיערות מסביב לו.

נסיים בסיור לילי בשביליו של יער העננים וצפייה בציפורים הנמות, בטרנטולות, בעכבישים, חרגולים, צרצרים, בלטאות, צפרדעים, קיפודים, בעלי זנבות ובעלי חיים נוספים.

לינה במלון לנדס אין לאב

יום שלישי – הר געש פואז – מפלי לה פאז

בבוקר נצא לסיור בהר הגעש פואז, שם נצפה בלועו העצום, המשתרע על פני 1.5 ק"מ באתר גייזרים מהגדולים בעולם. הר הגעש פעיל אך בטוח לתצפית. בהמשך, מפלי לה פאז והגנים המרהיבים שבשטחם שוכן מצפה הפרפרים הגדול בעולם, שפע יונקי דבש, תצוגת נחשים, קופים, חתולי בר וגני אורכידאות. לאורך שבילי נהר לה-פאז מספר מפלים גדולים.

לינה במלון לנדס אין לאב

 

יום רביעי – קניו נגרו – עץ האיגואנות

יציאה לכיוון לוס צ'ילס, עיירת גבול הנמצאת כ- 5 ק"מ מהגבול עם ניקארגוואה, ממנה שטים בספינה בנהר ריו פריו לשמורת קניו נגרו. השמורה מהווה מקלט למגוון רב של ציפורים וחיות שמצאו בה מקלט, כגון: קופים, לטאות תנינים, עטלפים, זוחלים ועוד, השוכנים בין הצמחייה השופעת. הסיור מלווה במדריך מקצועי המסביר על החי והצומח שבאזור. בדרך חזרה ביקור בעץ האיגואנות לצפייה בחיה מיוחדת זו.

לילה במלון לנדס אין לאב

 

יום חמישי – ארנל – הסיור של ג'ובאני – ריו סלסטה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון הר הגעש ארנל, אתר תיירותי מרכזי. הגשמים הטרופיים מרעננים את האדמה ומותירים אותה לחה וירוקה, והעמקים מלאים בצמחייה טבעית, נהרות גדושי מים, מעיינות חמים, לגונות, חיות בר ופארקים לאומיים. עם ההגעה, נצא לסיור צפייה בציפורים וחיות עם ג'ובאני, מדריך יוצא דופן שהוא תופעה ושם דבר באזור לה פורטונה, יליד המקום המכיר את האזור כמו את כף ידו. ג'ובאני ישתף אותנו בסוד השבילים של לה פורטונה, יאתר עבורנו חיות נדירות וציפורים רבות מספור. הוא מסוגל לחקות את שריקותיהן של למעלה מ-100 ציפורים וזוכר בעל פה את מיקומן ומספרן. בסיור נראה את הקיימן, העצלן, הקוף השאגן ובעלי חיים רבים אחרים. סיור מרתק עם אנציקלופדיה מהלכת לחי ולצומח!

בהמשך, נגיע לפארק הלאומי של הר הגעש טנוריו, להליכה ביער העננים הטרופי עד לנקודת מפגש היובלים המפורסם של Rio Celeste (הנהר התכול), בו המים יוצרים השתקפות בצבע תכלת שמימי שנתנה לנהר את שמו. אגדה מקומית מספרת כי מימי נהר סלסטה קיבלו את הצבע שלהם מכך שכשאלוהים סיים לצייר את השמים, הוא שטף את המברשות במימי הנהר הזה

לילה במלון מונטנייה דה פוואגו

יום שישי – דון חואן – סיור שוקולד – מעיינות חמים טאבאקון

ביקור בחוות Finca Burio, לחוויה מקומית אותנטית. החווה הממוקמת בסמוך לעיר פורטונה, והיא בבעלותו של החקלאי הקוסטה־ריקני דון חואן, העובד בשיטות מסורתיות, מאסטר בגידולים אורגניים. מבקרים מספרים שרק הפגישה עמו הייתה שווה את כל הסיור!

דון חואן יוביל אותנו דרך מטעי פירות וירקות אורגניים אקזוטיים, מקצתם לא מוכרים, ויספר לנו על השימושים בגידולים אלו בבישול ובתעשייה ויתרונותיהם הבריאותיים. נוכל לקטוף ירקות ופירות. החווה ממוקמת ביער ראשוני יפהפה, המושך באופן טבעי מינים רבים של בעלי כנף וחיות אחרות.

בהמשך הסיור נחזה בתהליך המרתק של הכנת ה"גוארו", משקה חריף המופק מקני סוכר, ובמו ידינו נכין ונטעם את משקה הדולסה המקומי, המופק גם הוא ממיצוי קני הסוכר.

חווית יער הגשם המתוקה ביותר, עם הסודות העתיקים של ייצור השוקולד – נלמד על התהליך החל מגילוי השוקולד באמריקה הטרופית ועד לעיבודו למוצר שאנו מכירים היום. עץ הקקאו נחשב לקדוש בתרבויות העתיקות וכ"מתנה מהאלים", השתמשו בו כמשקה בטקסים דתיים ובזרעיו כמטבע יקר ערך. בסיור נלמד על כל תהליכי הייצור, מהקטיף, הייבוש והטחינה של הזרעים, על פיתוח המשקה הקדמוני וכמובן נהנה משוקולד אורגני איכותי. סיור שכולו היסטוריה, תרבות, מסורת וטעם. לסיום, נהנה ממעיינות חמים "טאבאקון"

לילה במלון מונטנייה דה פוואגו

 

יום שביעי – מנואל אנטוניו – שייט קאטאמרן 

יציאה לכיוון מנואל אנטוניו, אחד המרכזים המפוארים בקוסטה ריקה, בעל החופים הלבנים המוקפים גבעות יער ירוקות. עם ההגעה נצא למסע, שיתחיל בנמל קאפוס, במימיו הצלולים של הים הפתוח ולאורך חופיו הציוריים של פארק מנואל אנטוניו. דולפינים השוחים סמוך לחרטום, לוויתנים, צבי ים, קופים ושפע ציפורים הינם חלק מהנוף. בעת השייט נגלה איים מסתוריים, צוקים וסלעים בצורות ייחודיות, המהווים בית לסוגים רבים של ציפורים ועופות מים כמו פליקנים, מגלנים ועוד. בשייט נאכל ארוחת צהריים.

לילה במלון ווילאס ליריו

 

יום שמיני – איש הקופים – שמורת מנואל אנטוניו

הבוקר נצא לשייט מרתק באיי דאמאס ((Damas Island לצפייה והאכלת קופים בליווי יאן, מדריך יוצא דופן, המכונה האבא של הקופים. רובן "מדבר" את שפת הקופים, קורא להם בשמותיהם ומאפשר לכם מפגש אינטימי ומיוחד אתם.

נמשיך לסיור בפארק מנואל אנטוניו בו חופים יפים, מנגרובים, שרשרת איים, יער טרופי והקתדרלה פונטה אובה, בעלת המבנה הייחודי. בפארק ארבעה חופים שלכל אחד מהם מאפיינים מיוחדים. בסיור, יסביר המדריך על המגוון הרב של הפרפרים, הקופים, הראקונים ושאר בעלי הזנבות, הנחשים, חיות המים והאורכידאות.

לילה במלון ווילאס ליריו

 

יום תשיעי – זמן חופשי – סאן חוזה – סיור בעיר

זהו יום להנאה ורגיעה במלון ובחוף. לאחר ביצוע צ'ק אאוט נמשיך אל העיר סאן חוזה ונצא לסיור רגלי בו נראה את בניין "אסיפת המחוקקים" (בית הנבחרים), הפארק הלאומי, התיאטרון הלאומי, הקתדרלה העירונית, פארק מוראזן, פארק אסספנייה, וגם נבקר בשוק האומנים בו נוכל לרכוש מזכרות במחירים אטרקטיביים במיוחד

לילה במלון אורולה הולידיי אין או דומה

 

יום עשירי –– סאן חוזה – שדה"ת – פנמה סיטי

נגיע אל נמל התעופה טוקומאן בפנמה סיטי. נצא לביקור בנקודת התצפית של סכר המירפלורס לצפייה במחזה המדהים של האניות החוצות את תעלת פנמה החשובה והמפורסמת, המאפשרת לאניות ענק עמוסות בסחורה, לעבור בה מקצה אחד של כדור הארץ לקצהו השני ובחזרה. נצפה בתהליך המעבר המעניין בין מפלסי המים המשתנים. בהמשך, נבקר בעיר הקולוניאלית העתיקה –  Casco Viejo ונלך לראות את הכנסייה עם מזבח הזהב, הFrench Plaza –, והקתדרלה. בהמשך, נסייר במי פואבליטו, שהוא העתק מדויק של מספר בתים קולוניאליים, אשר מתאר שלוש תרבויות פנמניות. בסוף היום נבקר במרכז המסחרי אלברוק לקניות ובילוי.
לילה במלון טריפ פנמה או דומה

 

יום אחד עשר + שנים עשר –  שבט האמברה – נתב"ג

נצא מוקדם בבוקר מפנמה סיטי מזרחה למסע אל הפארק הלאומי צ'ארגס, ליום חוויתי אצל שבט אינדיאני נוסף – האמברה. עם ההגעה לנהר הצ'ארגס ימתינו בני שבט האמברה החסונים, שייקחו אותנו בסירות קאנו אל הכפר האינדיאני . לאורך השייט נהנה מצפייה בצמחייה, בציפורים ובחיות השונות. לאחר קבלת הפנים של אנשי הכפר והסברים מפיהם על המקום, נצא לסיור אל המפל ובסיומו ארוחת צהרים מסורתית בכפר, אותה יכינו בנות השבט. חזרה  בשייט על הנהר, ומשם אל שדה התעופה.

 

עלות לאדם בחדר זוגי:  2,600 דולר

לחצו למידע מפורט, תנאים והרשמה >>

תכנית הבריאות של חניתה מציעה למעוניינים, ללא תוספת תשלום:

קצת על חניתה הרשקוביץ

 

 

 

מעוניינים להכיר אותנו יותר? היכנסו לאתר שלנו: www.midbary.com

לכל שאלה / הבהרה, אנא צרו קשר

חניתה הרשקוביץ 052-6109797,  מייל: info@midbary.com

קישור לאתר האירוע
צרו קשר עם Fit & Fun
* שדות חובה
שלחו