כנס שנתי של רוטרי HYPER LIFE

24.04.2020


יום שישי 08:30 - 14:30

|

מרכז דוהל, תל אביב

הכנס פתוח לקהל הרחב
בואו ללמוד היום ולרכוש כלים לשמירה על מוח בריא בכל גיל
חידושים מדעיים וקבלת כלים מעשיים ותובנות לבריאות המוח

לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים:

במקום יהיו דוכני מזון ומוצרי בריאות

10 ₪ דמי טיפול להזמנה טלפונית * ללא דמי טיפול להזמנה באינטרנט
₪ דמי ביטול * לא ניתן לבטל כרטיסים 72 שעות לפני האירוע

*המקומות באולם אינם מסומנים

מרכז דוהל
רחוב התקווה 76, ת"א
חניה חינם (רחוב תדהר 37 ת"א)
הבטיחו מקומכם מראש

לדוכנים ושיתופי פעולה
בן יקיר- 054-6662886

תכנית האירוע

08:30 - 09:00
התכנסות
09:00 - 09:15
דברי פתיחה
ענת קליין, יו״ר מיזם "רוטרי היפר לייף"
מר מתי הראל, נגיד רוטרי ישראל
09:15 - 09:45
בריאות המוח- מניעת שבץ מוח ודמנציה
פרופ' דוד טנה
מנהל מכון שבץ מוח וקוגניציה בית החולים רמב"ם, הקריה הרפואית לבריאות האדם, יו"ר האיגוד הנוירולוגי בישראל.
בהרצאה נדון על המוח, התחלואה הנפוצה בו והשפעתה על הבריאות והתפקוד. נבין מהן האפשרויות לשמור על בריאות המוח לאורך רצף החיים. נכיר את עשרת הדיברות לשמירת בריאות המוח. נציג אמצעים חדשניים למנוע אירוע מוחי ואת מהפכת הטיפולים למניעה ולטיפול דחוף באירוע מוחי חד. נסביר כיצד מאבחנים ירידה קוגניטיבית קלה, מהי דמנציה וכיצד ניתן למנוע או לפחות לדחותה. לסיום, נציג איך ניתן לבדוק את התפקוד הפיזיולוגי של המוח בעזרת מערכת מבוססת אלגוריתם לומד מתחום מדעי הרשתות המוחיות.
09:45 - 10:15
הקשר בין הזדקנות וחמצון ומנגנוני פעולה של נוגדי החמצון
פרופ' אברהם רזניק
פרופ' בדימוס, הפקולטה לרפואה, הטכניון חיפה
אחת התאוריות המקובלות היום בקהילה המדעית, בהקשר לתהליכי הזקנה, היא התאוריה של החמצון ונזקי הרדיקלים של חמצן. לדאבוננו תאוריה זו לא הוכחה בצורה מדעית רצינית עד היום. מדוע? התברר שאיברים כגון המוח והכבד שמכילים יחסית הרבה רקמה שומנית, אכן עוברים חמצון, אבל נוגדי החמצון לא עושים את פעולתם בצורה אפקטיבית. התברר שנוגדי החמצון השונים מוגבלים ביכולתם להגיע למיקום בזמן ובריכוז הנדרש ואז יכולתם פוחתת ביחוד בגיל המבוגר. בהרצאה נבין את המנגנונים המולקולריים על מנת לשפר את יכולות נוגדי החמצון להגן עלינו בפני נזקי החמצון בזקנה ובמחלות שונות.
10:15 - 10:45
הקשר בין אומגה 3 לבריאות המוח
גיא בן צבי
מנכ"ל ומייסד אומגה 3 גליל
ההרצאה תסביר את תפקידן של חומצות השומן החשובות מסוג אומגה 3 במערכות ההגנה של הגוף ככלל ובמערכת העצבים והמוח בפרט. נתמקד בתועלת של צריכה מוגברת של שמן דגים להעלאת ״אינדקס אומגה 3״ והקטנת הסיכון של מחלות נוירו-פסיכיאטריות (מחלות הקשורות לבריאות המוח) הנגרמות בין השאר ממחסור בחומצות השומן החיוניות הללו.
10:45 - 11:15
הפסקה
11:15 - 11:45
הגוף הנפש ומה שביניהם
ד"ר יוסי חלמיש
רופא וחוקר מוח, מייסד ושותף בחברת "בשביל המוח"
כיום כבר ידוע שדקארט טעה בקביעתו שהגוף והנפש אינם קשורים זה לזה. בהרצאה נציג איך הגוף משפיע על הנפש ואיך הנפש משפיעה על הגוף בעזרת שלל דוגמאות הלקוחות ממחקרים וקשורות בקשר אדוק לחיי היום יום שלנו.
11:45 - 12:30
מפגש קולינרי: טעים לאכול בריא עבור המוח! - סדנת הדגמה
שף צחי בוקששתר ואופיר פוגל
שף צחי בוקששתר. טבח נלהב שאוהב אתגרים. מיישם ולומד תזונה טבעית מבריאה.
אופיר פוגל, נטורופת. מטפל, חוקר, סופר, מרצה ומעביר סדנאות בריאות בארץ ובעולם.
במפגש נציג את עקרונות התזונה החשובים לבריאות המוח, ונשמע על מנות נפלאות שעשויות לשפר תפקוד קוגניטיבי. בוקששתר ילמד אותנו דרך ייחודית להכנת דג סלמון עסיסי ונפלא, מוברש במִיסּו, וגם סלט מלפפונים קייצי נפלא עם טוויסט מדליק. נקנח בטארט מנגו בבצק שקדים ודיסקית שוקולד נא עם אוכמניות בזמן שאופיר פוגל יסביר במהלך הדרך מדוע נבחרו המרכיבים המיוחדים לכל מנה.
12:30 - 13:15
הפסקה
13:15 - 13:45
הכל בראש - מה מדעני מוח יכולים לספר לנו על ההתנהגות האנושית?
ד״ר נועה אלבלדה (PHD)
מרכז סגול למוח ותודעה, המרכז הבינתחומי הרצליה
המוח האנושי שוקל קילו וחצי ונראה כמו עיסה אפרפרה ולא מרשימה במיוחד. אך איבר זה המורכב ממיליארדי תאי עצב שולט ביכולות, בתחושות, במחשבות, בזיכרונות, ברגשות ובאישיות שלנו והופך כל אחד ואחת מאתנו ליחיד ומיוחד. בזכות כלי מחקר חדשים, חלה התקדמות מטאורית בהבנה המדעית לגבי המוח ועד כמה הוא משפיע על הפסיכולוגיה האנושית אבל גם מושפע מהעולם הסובב אותנו ומעולמנו הפנימי. בהרצאה נדבר על התובנות העיקריות אליהן הגיעו חוקרי מוח בשנים האחרונות ונשאל כיצד על סמך תובנות אלו אנו יכולים לטפח את הבריאות המוחית והפסיכולוגית שלנו לאורך החיים.
13:45 - 14:15
המרתון שלי - מסע לעבר טוקיו 2020
אבי דה פילוסוף
תאונת אופניים בירידות צור הדסה, הותירה את אבי, ספורטאי ואתלט מהמובילים בארץ, משותק מהחזה ומטה. כך מתחיל הסיפור, אך לא כך הוא נגמר! למעשה, הוא עדיין ממשיך ומסופר. בהרצאה אנושית ומעוררת השראה, מספר אבי על הדרך שלו מרץ מוכשר שרגליו הן חייו, לספורטאי שמצא דרך לפרוץ את גבולות ומגבלות גופו ולשוב ולעשות את שהכיר ואת מה שעליו לא העז לחלום - להגיע לאולימפיאדה. מסע של התמודדות ושאלות נוקבות על מה חשוב יותר ומה פחות, על מה להתאבל ומה להוקיר על אף הקשיים. הצטרפו למסע של ניצחון הרוח על הגוף. מסע שבסופו תרגישו שהכל אפשרי אם רק רוצים!
  • דמי טיפול להזמנה טלפונית | ללא דמי טיפול בהזמנה אינטרנטית 10
  • 10 דמי ביטול הזמנה
  • המקומות באולם אינם מסומנים

רכישת כרטיסים

המקומות באולם אינם מסומנים

ניתן להזמין גם בטלפון במספר 03-9533314

עמלת טיפול טלפונית 10 ₪
דמי ביטול הזמנה- 10 ₪ עד 48 שעות ממועד הכנס

מארגני האירוע


ענת קליין יו״ר מיזם "רוטרי היפר לייף" - אריכות, איכות וערכיות החיים - למיגור האלצהיימר

אני שמחה ונרגשת להזמינכם באופן אישי לכנס "מוח בריא 2" של מיזם "רוטרי היפר לייף"- מיזם התנדבותי העוסק באיכות, אריכות וערכיות החיים, לשיפור יכולות קוגניטיביות ומניעת מחלת האלצהיימר.
הכנס השנה יהיה בנוסח הרצאות Ted. בכנס ייקחו מרצים מהשורה הראשונה, תוכלו להאזין להרצאות פורצות דרך בנושא המוח הבריא, להתעדכן ממחקרים חדשניים, תקבלו כלים מעשיים לשימור המוח, תכירו תזונה מיטיבה לאיכות חיים, תשמעו סיפור חיים ועוד. ברחבת הכנס יעמדו דוכני מכירה שיציעו לכם מזון בריא, ספרי בריאות חדשים, מוצרי בריאות, וכן דוכנים שיספרו על התקדמות המיזם ולאן פנינו מועדות .
חשוב לדעת: הכנסות הכנס ייתרמו לקידום המיזם בקהילה.
אני מזמינה את כל מי שחפץ לחיות חיים ארוכים לצד חיים איכותיים וערכיים להגיע ולקחת חלק וליהנות ממידע עדכני וחדשני ולהמשיך את מעגלי ההשפעה בקהילה, כולנו רוצים לחיות בשמחה ובאהבה, כולנו רוצים להיות משמעותיים אז בואו נלמד יחד, כיצד ניתן להוסיף חיים לחיים שלנו ולחיות אותם בשמחה ובבריאות מיטיבה.
בהזדמנות זו אני מבקשת להודות לבן יקיר, מנכ"ל ובעלים של EAT WELL על הושטת היד המקצועית בהפקת הכנס.
נתראה בכנס,
באהבה,
שלכם,
ענת קליין, יו״ר מיזם "רוטרי היפר לייף" - אריכות, איכות וערכיות החיים - למניעת האלצהיימר.

מתי הראל נגיד רוטרי לשנת 2020-2019 לאזור 2490 ישראל

חברים יקרים,
לאור הצלחתו של הכנס הראשון שהיה מחדש, מרתק ומעורר השראה, אנחנו מתכנסים לכנס השני "מוח בריא 2".
תנועת רוטרי שהינה ארגון בינלאומי, מקנה חשיבות רבה ופועלת רבות בנושא הבריאות בעולם. המפעל המוביל והאדיר חובק עולם של מיגור נגיף הפוליו הוא אחד מהם. הנחיית והקניית ידע בהיגינה וסניטציה ומים נקיים הכולל פתרונות באזורים הנגועים. טיפול באם ובילוד ופרוייקטים נוספים. פרוייקט נושא תאי הלחץ להתחדשות תאי מוח לאיכות וערכיות החיים הינו פרוייקט ארצי שאנו רואים בחשיבותו ומקווים שנצליח להביאו כמיזם של רוטרי העולמי שיכיר במטרתו ובתרומתו לחידוש תאי מוח בדמנציה ובאלצהיימר.
בחיי היומיום שלנו כאנשים שאינם עוסקים בחקר המוח, איננו מודעים או חושבים על תפקידו של המוח הבריא בחיים התקינים שלנו. כמו למשל הליכה ויציבה, הזזת העיניים, חשיבה וזכרון וכו'. אנו יודעים שהמוח נמצא בגולגולת והוא האיבר הראשי במערכת העצבים. פוקד, מבקר, מתאם, אחראי על הזיכרון ועוד ועוד במערכות הגוף השונות.
חקר המוח כיום הינו מפעל שיתופי של מדענים וחוקרי מוח, פסיכולוגים, תזונאים, נטורופתים, מטפלים ומנחים שהמאחד ביניהם שכולם עוסקים בנושא המופלא והמסקרן של חקר המוח מכל היבט המשליך על החיים שלנו ומגלים את הקשר שביניהם.
באנו לכנס להשכיל ולהעשיר מידע מסיעור המוחות, מהתובנות ומהמחקרים פורצי הדרך, זאת כדי שלא נישאר עם 'מוח של ציפור'.
ברצוני להודות לענת קליין חברת מועדון קיסריה, יו"ר המיזם "רוטרי היפרלייף-לאיכות, אריכות וערכיות החיים" על ארגון הכנס לכל פרטיו והחידושים המובאים לידיעתנו.
ברכות למכון לרפואה היפרברית-תא לחץ והעומד בראשו פרופ' שי אפרתי, תודות לכל המרצים המכובדים העוסקים בנושאים שונים ומגוונים, אשר יעבירו לנו מידע חשוב כל אחד בתחום עיסוקו כאשר המכנה המשותף לכולם השאיפה ל"מוח-בריא"
שאו ברכה, עלו והצלחו!
בברכת "רוטרי מחברים עולמות"

שותפים לאירוע

מפת הגעה

מרכז דוהל, תל-אביב

חנייה ברחוב תדהר 37, תל אביב

לרכישת כרטיסים טלפונית
עמלת רכישה בגובה 10 ש"ח להזמנה

03-9533546