loading
loading

גם אתם רעבים לשינוי?

מאת: אומינה קדמי
זמן קריאה: 2 דקות
האם ראיתם פעם סרט ששינה את חייכם? האם סרטים בכלל יכולים לגרום לשינוי אישי חברתי וגלובלי? התשובה אינה חד משמעית אולם קשה לי להאמין שיש מישהו שלא נתקל במהלך חייו לפחות בסרט אחד שהשאיר בו חותם עמוק ועורר אותו לשינוי.
loading

כאשר צפיתי לראשונה בסרט "רעבים לשינוי" (Hungry for a Change), הייתי ממש חייבת לעצור את הדחף האדיר שעלה בי, תוך כדי הסרט, לקום מהכסא וללכת ולהכין לי מיץ ירוק, כאן ועכשיו. הרגשתי כיצד אני מתמלאת בתשוקה עזה לזהור כמו כל אחד מהאנשים שדיברו אלי דרך המסך. התעוררה בי ביתר שאת התשוקה לחיים, להרגיש עוד יותר את תחושת החיות זורמת בגופי ובתודעתי. התמלאתי השראה להמשיך לעשות את מה שאני עושה בחיים האלו – לחקור ולתמוך בתהליכי הבראה טבעיים.

הרעב לשינוי, ביחד עם התעוררות המודעות לכוחה המרפא של תזונה נכונה, וכוחה ההרסני של תזונה לקויה, הוליד בשנים האחרונות גל של סרטים משני תודעה בנושאי תזונה וההקשרים האישיים, חברתיים, פוליטיים וסביבתיים שלה.

חלקם חושפניים ומזעזעים, חלקם מחנכים, חלקם חושפים שערוריות, וחלקם פותחים ומעוררים את המחשבה.

הסרט "רעבים לשינוי" (אוסטרליה, 2012), שיוקרן בסוף החודש במסגרת פסטיבל הסרטים הרוחני, מתאפיין בעוצמתו האדירה לעורר השראה עמוקה. הוא  יוצר מרחב חדש המאפשר לנו להתחבר לכוח הרצון האמיתי שלנו, לאפשרות לשינוי שנמצאת בידינו, ולפלא המופלא שמתרחש במהלך תהליך טרנספורמציה.

יוצרי הסרט הם זוג מאוסטרליה, ג'יימס קולקוהאון ולאורנטין טן בוסץ שהחליט לחלוק את סיפור ההבראה המשפחתי שלהם דרך הסרט. הכל החל בשנת 2003, בעקבות מחלה של אביו של ג'יימס. גופו של האב קרס, הוא סבל מדיכאון, עייפות כרונית, חרדות ושפעות, צרך כמויות אדירות של תרופות שלא סייעו לו והטיל ספק בכל טיפול טבעי שהציעו לו ג'יימס ולאורנטין. כשהמצב החמיר, ניאות בסופו של דבר האב לקחת לשנות את תזונתו. בהדרגה הוא הפסיק לקחת את כל התרופות הכימיות ועבר תהליך ניקוי רעלים. כיום הוא חי ללא תרופות, בריא וחזק, 20 קילו פחות, ורץ פעמיים בשבוע.

החוויה הזאת נתנה לג'יימס ולאורנטין את ההשראה וההבנה כי חייבים להפיץ את בשורת הריפוי הטבעי בעולם, בדרך חדשה, שתאפשר לאנשים להפתח אליה.

הם יצרו את סירטם הראשון "Food Matters", בו הם חשפו כיצד תזונה לקויה משרתת עסקים גדולים בתעשיית המזון אך לא את האנשים. הסרט זכה להצלחה גדולה ועודד את ג'יימס ולאורנטין להמשיך במשימתם.

בסרטם החדש "רעבים לשינוי" הם מחדדים את המסר ולמעשה אומרים  – השינוי הוא בידיכם. הם יוצרים הזמנה מגרת חושים ומעוררת השראה להתחיל את דרך השינוי . זהו סרט המעביר את המסר כי רק בכוחנו לעזור לעצמנו, מתוך אמונה שגופנו זקוק לטיפול טוב, ואין אף אחד שמתאים וכשיר לעניק טיפול זה טוב יותר מאיתנו.

ג'יימס ולארונטין אספו קבוצה של אנשים מעוררי השראה שעשו שינו מהותי בחייהם, וששמחים לספר על הדרך שעברו ואת התובנות שקיבלו מהדרך.

הדבר המקסים והשובה לב ביותר בסרט הזה הוא, האותנטיות שבה כל אחד ממשתתפי הסרט מדבר. הם כולם משתפים את האמת הכי כנה שלהם. הם מדברים על הרגע שבו "נפל להם האסימון", על ההתעוררות לחיים, על כוחה של האהבה, כוח הדמיון, ויכולת הגוף לעבור ניקוי רעלים עמוק ובעקבות כך לחדש את עצמו.

אין שום אג'נדה מעבר לכך, והאור שקורן מכל אחד מהם הוא הערובה לכך והוא ילווה אותכם גם לאחר שהסרט יסתיים.

לכו לראות את הסרט. רק בזהירות, הוא עשוי לשנות את חייכם.

לאתר הרשמי של הסרט

רוצים לדבר על הכתבה? היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו