OIG_FLY_R

Powered by WP Bannerize

GALANT_FLYR

Powered by WP Bannerize

פורטיום – שדה שלם של רוזמרין רפואי בספריי אחד

מאת: - נייטשרסייג - מרווה המרושתת המקורית
מה המחקרים אומרים על רוזמרין רפואי, שמן אורגנו, ושמן זרעי מרווה מרושתת?
רוזמריןרפואי

­סגולות הרוזמרין הרפואי

הרוזמרין (Rosmarinus officinalisהוא שיח רב שנתי ממשפחת השפתניים בעל תפרחת כחולה שאחד מאזורי הגידול שלו הם ליד הים וזהו גם אחד המקורות לשמו ROSE  – טל ו MARE – ים (בלטינית).

הרוזמרין היה בשימוש נרחב אצל המצרים העתיקים, היוונים והרומים, והוא נחשב לצמח קדוש בקרב תרבויות אלו בשל תכונותיו המרפאות. הוא גם מסמל זכרון ונאמנות בקרב תרבויות רבות. בעבר הוא שימש כחומר נוגד חיידקים בשימורי בשר, כחומר מחטא בבתי חולים , וכחומר דוחה מזיקים, כחומר עוצר דימומים, תערובת צמחית כנגד תשישות וחרדות, וכתבלין ומעורר טעם בתבשילים.

הרוזמרין הרפואי מכונה כ "מטאטא גן עדן" בזכות תכונותיו המחטאות. בהרבליזם המודרני – הרוזמרין נחשב לצמח פופולארי בשימוש, בין היתר לחיזוק כללי ולהגברה של זרימת דם, חיטוי של מערכות העיכול והנשימה ועוד.

מחקרים אחרונים מראים פעילות נוגדת חמצון ופעילות אנטי מיקרוביאלית משמעותית של הצמח, בנוסף לפעילות אנטי סרטנית ועוד. הרוזמרין מתגאה גם בתכונות אנטי אייג'ינג, מה שמעכב את תהליכי ההזדקנות של העור. בדרך כלל נוהגים להשתמש בו על העור בצורתו הנוזלית כשמן, אך גם העלים שלו יכולים להשפיע על העור באופן פנימי או מקומי, בנוסף אף לרפא פגמים ולהגביר את הברק הטבעי שלו.

צמח הרוזמרין מכיל את הפנולים מסיסי השמן חומצה קרנוסולית (Carnosol) וחומצה קרנוסית (Carnosic) שהינן שני נוגדי חמצון עוצמתיים הפועלים במנגנונים שונים. לפי המחקרים החומצה הקרנוסית וקרנסול אחראים יחדיו ל 90% מהפעילות האנטיאוקסידנטית של עלי הרוזמרין הרפואי והם נחשבים לחומרים הפעילים שבו.

 

פורטיום – פתרון לאתגר בצריכת הרוזמרין

למרות יעילותם הרבה של הפנולים  מסיסי השמן של הרוזמרין, הם נמצאים בכמות מעטה בצמח עצמו, יש צורך בכמות רבה של צמחים על מנת להגיע למינונים הנדרשים של החומצה הקרנוסית והקרנסול, לשם כך פותח תהליך חכם וייחודי על מנת לבצע סטנדרטיזציה כמותית של החומצה הקרנוסית והקרנסול, וזאת על מנת להגיע למינונים יעילים ברמה היומית, נוסחה זאת נקראת בשם פורטיום והיא בלעדית במוצר הפורטיום של חברת נייטשרסייג.

 

מוצר חדש מבית נייטשרסייג – פורטיום בשילוב עם שמן אורגנו ושמן זרעי מרווה מרושתת

לראשונה בישראל, פיתוח ייחודי מבית חברת נייטשרסייג אשר מציג לציבור נוסחה נדירה, היחידה במינה בעולם של שלושה שמנים בעלי תכונות נדירות, פורטיום: ריכוז בדוק ומדוד של חומצה קרנוסית וקרנסול מרוזמרין, שמן אורגנו ושמן זרעי מרווה מרושתת כאשר השילוב ביניהם מציג אפקט יעילות יוצא דופן.

על מנת להשיג אפקט מירבי וסינרגיסטי לנוסחת הפורטיום הוספנו שניים מהשמנים האפקטיביים ביותר:

שמן האורגנו ידוע בזכות תוכנותיו האנטי בקטריאליות,  ואנטי חיידקיות, הוא נמצא יעיל בשלל אתגרים בריאותיים, ומומלץ מאוד על ידי מטפלים כמוצר משלים להתמודדות עם זיהומים.

שמן זרעי המרווה המרושתת, נחשב למקור היציב בטבע לאומגה 3, הוא גם מכיל שילוב נדיר של פוליפנולים, פיטוסטרולים, ויטמין E   טבעי מסיס בשמן, ומגוון חומרים נוספים עם אפקט אנטי ויראלי ואנטי פטרייתי. בנוסף לכך שמן המרווה המרושתת בשל תכונות היציבות הנדירות שלו מהווה קרייר (נשא) משולם עבור שמן האורגנו ומיצוי הרוזמרין.

המוצר נמכר בבקבוק של 30 מל עם ראש ספריי, כאשר כל מוצר מכיל כמות צריכה המספיקה לכשלושה חודשים, המוצר בכשרות בדץ העדה חרדית ירושלים, ללא חומרים מהחי, ומיוצר תחת תקינת GMP  המחמירה.

למידע נוסף על המוצר

 

מחקרים על החומר הפעיל שברוזמרין

על החומרים הפעילים ברוזמרין הרפואי נעשו מחקרים רבים בשלל אתגרים בריאותיים, תוך התמקדות באפקטים של החומרים הפעילים בצמח – החומצה הקרנוסית והקרנסול:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30479972

https://www.spandidos-publications.com/etm/14/6/5629

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26553346

https://iovs.arvojournals.org/article.aspx?articleid=2127627

מחקר משנת 2013 הראה שלחומצה הקרנוסית והקרנסול יכולת להשפיע במקרים של זיהומים בדרכי השתן.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20449663

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20736335?dopt=Abstract

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18286356?dopt=Abstract

צרו קשר עם נייטשרסייג - מרווה המרושתת המקורית
* שדות חובה
שלחו
השאירו תגובה: