LiatBook_Migdal
LiatBook_Migdal

על 4 אוכלוסיות בסיכון גבוה דיברה הקורונה

מאת: אלי לובושיץ, Ph.D, N.D, מומחה לרפואה משלימה
מחלות לב וכלי דם, סוכרת, מחלות ריאה כרוניות ויתר לחץ דם – אלו המחלות שאם אתם סובלים מהן, אתם בסיכון מוגבר לחלות בקורונה

איך לחזק את מערכת החיסון בימים אלו?

הקורונה מעסיקה את כל העולם, והמומחים אומרים שאנחנו עומדים בפתחה של מגיפה עולמית, כשהנתונים מראים שכל אדם שנדבק במחלה מדביק 2.5 אחרים. הנתון המלחיץ באמת הוא שיותר מ-%3.5 מהאנשים שחולים בנגיף אכן מתים, אך לא כל אדם נמצא בסיכון ממשי למות מהמחלה – אנשים בריאים עוברים את המחלה ללא בעיות, אך אם יש לכם מחלת רקע – המצב שונה. על פי נתונים שפורסמו לאחרונה, מתוך כ-80,000 נדבקים, רק כ-%19 מהחולים היו במצב קשה, אך מי בסיכון גבוה להיות בצד הלא נכון של הסטטיסטיקה? פילוח התמותה מראה תמונת מצב ברורה:

הדבר הבסיסי ביותר, שחשוב שכל אחד, בין אם הוא משתייך לאוכלוסיות הסיכון או לא, יקפיד עליו, הוא להקשיב להוראות משרד הבריאות.

ECO_CU_IN250

 

העובדה שאתם שייכים לקבוצת סיכון לא אומרת שאתם צריכים לשבת ולחכות לראות אם "נפלתם בגורל", אתם יכולים להתחיל כבר היום לעשות בחירות בריאות יותר.

כל אחד יכול לעשות בביתו מקסימום, על מנת לחזק מערכת יחסונית.

 

מה כדאי לאכול כדי לחזק את המערכת החיסונית?

הנתונים בשטח מראים שאנשים בריאים וחזקים מתגברים על המחלה בקלות. אבל איך הופכים לבריאים וחזקים יותר? מקום טוב להתחיל בו הוא הוויטמינים הידועים שכולנו מכירים, כמו וויטמין E וויטמין C ומינרלים כגון אבץ הם בחירה ראשונית מעולה, אבל איך מגיעים לזה? תזונה נכונה היא הדרך הטובה ביותר.

 

תזונה נכונה היא כזו שעשירה באנטי אוקסידנטים, במילים אחרות – עשירה בפירות וירקות טריים, שמכילים את נוגדי החימצון שביכולתם למנוע חומציות בדם ולמנוע התפשטות של הווירוסים.

מתוק

המתוק עלול לסכן אותנו; צילום: PEXELS

 

איך לדעת כמה ירקות ופירות מספיקים לכם?

אני ממליץ על פירות וירקות צבעוניים, בעיקר אלו בצבעים הכתומים (גזר ודלעת), הסגולים (כמו הסלק), האדומים ואף הכהים (כגון דומדמניות ואוכמניות שחורות) – כל אלו מוכחים בתור עשירים בחומרים הידועים כביו פלובנואידים – אנטי אוקסידנטיים שמנטרלים את החומציות בגוף. אנחנו יודעים כיום שחומציות גבוהה בגוף מעלה את הסיכוי לחלות בווירוסים.

 

מאיזה אוכל להימנע?

מאכלים שמכילים רדיקלים חופשיים מחלישים את מערכת החיסון. הרדיקלים מעלים את חומציות הגוף וכתוצאה מזה להרס התאים הבריאים. אז ממה כדאי להימנע, במיוחד בימים אלו?

 

איך צמחי מרפא יסייעו לכם לצלוח את התקופה המאתגרת?

תזונה כמה שיותר טבעית, נקיה ובריאה היא מעולה לחיזוק המערכת החיסונית, אבל כדי להגיע למקסימום הגנה, אני ממליץ לכם להכיר את שלושת הצמחים הכי חזקים מהרפואה האינדיאנית של צפון ודרום אמריקה:

 

הצמחים ידועים כיעילים במלחמה בווירוסים ופועלים באופן סינרגטי – חומרים בחלק מהצמחים מסייעים לגוף לייצר נוגדנים, מה שעוזר לנו להילחם בווירוסים שמנסים לחדור אלינו לגוף. חלק מהצמחים נלחמים באותם ווירוסים – הם נדבקים לווירוס עצמו ומונעים חדירה שלו לתאי הגוף. צמחים אחרים עוטפים את התאים הטבעיים של הגוף, זו עוד דרך שבה הם שומרים על הגוף ומחזקים אותו.  בנוסף, חלק מהצמחים ספיציפית מחזקים את מערכת הנשימה והריאות – זוהי נקודת התורפה בווירוס הקורונה.

 

חשוב ביותר – אל תשכחו מההיגיינה ששומרת עלינו בצורה הבסיסית ביותר. אל תתפשרו על שטיפת ידיים והתנהגות בצורה אחראית, בהתאם להנחיות.

הכתבה באדיבות אלי לובושיץ, Ph.D, N.D הינו מומחה לרפואה משלימה, מרכז רפואי מד-באלאנס

השאירו תגובה: