MY_P_FLYL

Powered by WP Bannerize

BODY_B_FLYR

Powered by WP Bannerize

מתחילים ניקוי. מי מצטרף?

מאת: ד"ר אלחנדרו חונגר, מתוך הספר 'ניקוי רעלים' בהוצאת פוקוס
לא רק שתגלו מאגרים אינסופיים של אנרגיה, כל חלק בגופכם יתחיל לפעול טוב יותר ותסמינים מרגיזים יעלמו להם כלעומת שהופיעו. סדרה חדשה בנושא ניקוי רעלים

אתם חיים את חייכם, ואינכם יודעים שעומד לרשותכם כלי שלא רק יעזור לכם לשרוד, אלא גם ישפר את בריאותכם במידה שעולה על החלומות הפרועים ביותר שלכם.

אתם לא לבד. מיליוני אנשים בכל רחבי העולם חיים גם הם כך. אתם מתחננים לעזרה כדי לפתור בעיה בריאותית קטנה, אך מטרידה, כמו משקל עודף, עייפות מתמשכת, אלרגיות, דיכאון או הפרעות עיכול. או כדי למנוע את התפתחותה של בעיה גדולה יותר, כמו אחת מהמחלות שאופייניות לעידן המודרני – מחלת לב וכלי דם, סרטן, השמנת-יתר והפרעות אוטואימוניות. או שאתם מבקשים לדעת איך תוכלו להיראות ולהרגיש צעירים יותר וערניים יותר ולהאט את הזדקנותכם.

כאשר אתם נתקלים בבעיה בריאותית אתם פונים לקבל עזרה רפואית ומצפים לקבל אותה בצורה של תרופות או ניתוחים, משום שחונכתם לדעת שאלה הם הפתרונות המקובלים לריפוי החולאים שלכם. כך אתם מסירים אחריות מעצמכם וממתינים לראות איך ההבטחות שקיבלתם מהרופאים או מחברות התרופות יגשימו את עצמן.
אבל המציאות שונה. הכוח לרפא נמצא קרוב הרבה יותר. הוא כבר בידכם, ואינכם זקוקים למרשמים, לטיפולים או למומחים יקרים כדי להשיגו. הוא נמצא בתוך גופכם, שפועל בכוח האינטליגנציה הטבעית המדהימה שלו. בעזרתו תשיגו רווחה, מרץ ואריכות חיים, שהם זכותכם מלידה.

בגופכם קיימת מערכת, שנועדה על ידי הטבע לשמור על בריאותכם, נעוריכם והאושר שלכם, בתנאי שתעזרו לה לבצע את תפקידה. זהו החלק החסר בפסיפס הבריאות – מקור בלתי מנוצל לריפוי, להתחדשות, לשיקום ואפילו לשיבה לנעורים. זוהי המערכת לטיהור מרעלים, שמנקה אתכם. היא מורכבת מאיברים שונים ומעורבת בתהליכים פיזיולוגיים רבים שפועלים יחדיו בגוף כולו, והיא מקור בלתי נדלה לבריאות. אולם האדם שכח את חשיבותה. הלהיטות של הרפואה המודרנית למולקולות ומיקרו-טכנולוגיה גרמה לה להתמקד, כמעט באורח כפייתי, בהיבטים קטנים יותר ויותר של הביולוגיה. תוך כדי כך שכחה להתבונן בתמונה כולה, במערכות שעוזרות לנו לשרוד ולשגשג. זו טעות. אפשר להקל רבות מבעיות הבריאות, שמטרידות רבים כל כך בעידן המודרני ועולות לחברה הון רב. במקום להתמקד בפרטים, לגייס עוד מומחי-על, להמציא עוד טכנולוגיות ולהוסיף עוד תרופות – יש להתבונן בתמונה הגדולה יותר, להפנות את תשומת הלב לכלי שכבר עומד לרשותנו, המערכת לטיהור הגוף מרעלים, ולנצל אותו.

להפעיל את המערכת שנולדתם איתה

טיהור מרעלים משפר את מצבו הפיזי והשכלי של הגוף. הוא מאפשר מעבר פתוח למאגרים אינסופיים של אנרגיה, שלא ידעתם שיש לכם. אם תטהרו את עצמכם תגלו שכל חלק בגופכם פועל טוב יותר; שכל המערכות שוב מאוזנות ותסמינים מרגיזים נעלמים בכוחות עצמם – רק משום שפשוט "הפעלתם" מערכת שנולדתם אִתה, ושהמתינה בסבלנות להזדמנות לשרת אתכם.

תארו לעצמכם שהזרוע הימנית שלכם נקשרה לצד גופכם מאז שנולדתם. אתם משתמשים רק בזרוע השמאלית, חושבים שזה נורמאלי, משום שכולם סביבכם עושים אותו דבר. כמבוגרים אתם מקימים עסק משל עצמכם, והוא הולך ומתפתח במשך השנים. ובדיוק כשאתם קרובים לקרוס בגלל עומס העבודה, מישהו מצלצל בפעמון הדלת שלכם. הוא משחרר את הזרוע השמאלית שלכם, ולהפתעתכם קורה משהו שמעולם לא ציפיתם לו. במקום עומס-יתר, בגללו אינכם מסוגלים לבצע את ההזמנות שאתם מקבלים, אתם עובדים טוב יותר, מגשימים את הפוטנציאל האמיתי שלכם ועושים יותר מאשר עשיתם אי פעם.

מי שצלצל בפעמון הוא התוכנית לניקוי הגוף שמוצגת בספר זה. שחרור הזרוע הוא גילוי הפוטנציאל המלא של המערכת לטיהור מרעלים והאצת פעילותה. התוצאה הנפלאה היא חיזוק יכולתו הטבעית של גופכם לספק לכם בקביעות אנרגיה, להימנע מהתקררויות, שפעת ומחלות, להירפא בקלות מאלרגיות ולהזדקן בכבוד.

למי כדאי?

למי כדאי ליישם תוכנית זו? כל מי שחי חיים מודרניים, אוכל מזונות מודרניים, והוא תושב של העולם המודרני.

במשך אלפי שנים ידעה האנושות על קיומן של השפעות רעילות שגורמות להפרעות בתפקוד, נזקים, מחלות, הזדקנות בטרם עת ומוות. רעלים אלה גורמים לנו לגירוי ומתח, ובסופו של דבר לסבל רב למוח ולגוף, בגלל הפסולת שנוצרת כתוצאה מהפעילות היומיומית של התאים שלנו ושמצטברת בתוכנו. התרבויות העתיקות ידעו שגופנו מצויד במערכת נפלאה של טיהור מרעלים, שפועלת ללא הפסקה; היא מחזיקה אותנו בחיים בכל שנייה, בכל דקה ובכל יום. כשהגוף אינו מתאם פעילות מורכבת זו מצטברת בו פסולת, והתוצאה היא מחלה ומוות. טיהור מתבצע ללא הפסקה והוא חלק מנוסחת החיים הבסיסית. הוא מאפשר לנו להתקיים.

מסורות ריפוי עתיקות הבינו היטב את החשיבות החיונית שבהפעלת המערכת לטיהור מרעלים והשימוש בה לטובתנו, כדי לממש את מלוא הפוטנציאל השכלי, הרגשי והגופני. חכמים והילרים, בכל התרבויות ובכל התקופות, ידעו היטב שיש לאפשר מפעם לפעם למערכת מרשימה זו לבצע טיהור עמוק מהרגיל. יש להניח לה לטפל במשקעי רעלים שמצטברים בקלות בגופנו בשל אכילה, פעילות ומתח מוגזמים.

אנשים שעסקו בשיטות ריפוי עתיקות אלה הבינו שמתן מנוחה לכמה ממערכות הגוף העיקריות, בעיקר מערכת העיכול, הוא חלק בלתי נפרד מהחיים. צום, מדיטציה וסדנאות שתיקה נחשבו חיוניים להבטחת חיים שלווים, בריאים ומספקים. ההתפתחות הגנטית של בני האדם הושפעה על ידי הצום שנאכף עלינו על ידי אורח החיים של ציידים-לקטים. במשך אלפי שנים עברו על בני האדם תקופות שפע ותקופות בצורת. ודווקא הרעב היה המפתח לבריאות. המערכת לטיהור מרעלים פעלה אז ביתר שׂאת וביצעה ביסודיות את עבודת הניקוי החיונית שלה, משום שלא נאלצה להתחרות במערכת העיכול, שתפקודה פחת באותה עת. היא שחררה את הגוף ממשקעי פסולת שנלכדו בתוכו, וניקתה אותו היטב.

פרדוקס אבולוציוני

בימינו אנחנו עדים לפרדוקס אבולוציוני. ככל שגוברת הרעילות של החיים המודרניים, ככל שגדלה כמות הרעלים שמציפים אותנו בתזונה ובסביבה שלנו, כך גובר הצורך שלנו לטהר את עצמנו מהם. אבל יכולתו של הגוף שלנו לטפל במעמסה הגוברת לא התפתחה באותו הקצב. איך יכולה הייתה? העולם השתנה אמנם בצורה דרמטית במאה השנים האחרונות, אבל הגוף שלנו זקוק לדורות רבים כדי להכניס בו ולו גם שינוי גנטי אחד. ככל שהחיים נעשים רעילים ומסוכנים יותר בשל כך, ככל שהתזונה שלנו מידלדלת יותר מהמרכיבים התזונתיים שחיוניים לגופנו, וככל שהחיים שלנו נעשים מהירים יותר, כך גוברת המעמסה שמוטלת על המערכת שלנו לטיהור מרעלים. והתוצאה היא שהשפעתה הולכת ופוחתת: היא עדיין שם, מבצעת את תפקידה היסודי שמאפשר לנו לחיות, אבל היא נאבקת בעומס נוסף של תזונה דלה, רעלים סביבתיים ומתח, שהם מאפייניה של המאה ה-21.

כל אחד מאתנו מתמודד עם השפעות אלה בצורה שונה. רבים מתלוננים על כאבי ראש, קשיי עיכול, אלרגיות, בעיות במשקל, דיכאון, חרדה וכאבים, ואלה נגרמים על ידי מערכות טיהור כושלות. תחושת זקנה, עייפות רבה ואובדן המראה הבריא גם הם קשורים בקשר ישיר למעמסת-יתר זאת. אבל נוכל לעצור תהליך זה ולפעמים אפילו להירפא, אם נדאג לטהר את עצמנו מרעלים.

לרוע המזל, רוב מקרי המוות בטרם עת בימינו הם תוצאה ישירה של כשל בפעילות המערכת לטיהור מרעלים. אחת התוצאות הנפוצות ביותר של תפקוד גרוע של מערכת כזאת היא דלקת. זוהי אסטרטגיית הישרדות חיונית לגוף, והוא מרבה להשתמש בה. רק לאחרונה הכירה הרפואה המודרנית בעובדה שדלקת כרונית נמצאת ביסודן של מחלות שהפכו בימינו למגפה. אלה כוללות סרטן, מחלת הלב וכלי הדם, סוכרת והפרעות אוטואימוניות. ובכל זאת היא מתעלמת מהגורם העיקרי, הרעילות שבחיים המודרניים, וחולשת הגוף שלנו בבואו להתמודד אִתה. רק אם נטפל בבעיה זו נוכל באמת להימנע ממחלות.

השאירו תגובה: