מרינה נבטים

Powered by WP Bannerize

oig

Powered by WP Bannerize

מה מצב הקשתית שלך?

מאת: רומי חוכמה, נטורופטית ואירדיולוגית
יש את הגורמים הידועים שגורמים למצבי של רעילות בגוף כמו: חומרי הדברה, תרופות, כימיקלים שמוסיפים למזון. ויש גורמים "ערמומיים" ונסתרים שאותם ניתן לאבחן ביעילות רק בקשתית העין. האירדיולוגית רומי חוכמה מסבירה

הרפואה האלטרנטיבית דוגלת בניקוי הרעלים אולם נוהגת לתת לכולם את אותו התפריט – וזאת למרות שלא הכל מתאים לכולם מאחר ואנו שונים. בשיטת האירידיולוגיה ניתן לנקות רעלים באופן הרבה יותר מדויק לכל אדם על פי מבנהו הפיזי המשתקף מן העין. בשיטה זו ניתן בתקופה של שלושה חודשים להיגמל מהתמכרויות לאוכל ולהתרגל למזון בריא שמותאם ספציפית לכל אדם.

כשאומרים "ניקוי רעלים" מתכוונים להחזרת הגוף למצב של איזון בין חומציות לבסיסיות בתאים. כאשר החומציות, כלומר הדלקת בתאים, גוברת,  הם הופכים דלים בחמצן ותפקודם הולך ויורד. מצב הדלקת גורם למחלות לב, סרטן, אלצהיימר, מחלות אוטואימוניות ועוד.

 הגורמים לרעילות בגוף

יש את הגורמים הידועים שגורמים למצב של רעילות בגוף כמו: חומרי הדברה, מוצרי קוסמטיקה , תרופות, זיהום האוויר, כימיקלים שמוסיפים למזון. ויש גורמים שפחות ידועים וניתן לאבחן אותם בקשתית העין.

האירידיולוגיה – תורת אבחון דרך קשתית העין – היא למעשה הקוד הגנטי של הגוף שלנו. קשתית העין יכולה לשקף לנו את החולשות והחוסן הגנטיים שקיבלנו, את סוג האישיות שלנו, ואת הוויטליות שנולדנו איתה, אבל גם את אורח החיים שלנו – כולל התזונה אותה אנו צורכים, בכמה סטרס אנו נמצאים וכדומה.    

דרך האבחון ניתן לראות איזה סוג מזון אינו מתעכל כראוי אצל כל אחד, ומה גורם לאלרגיה  ולכאבי ראש. בדרך כלל נראה עיכול לא תקין של פחמימות, חלבונים או שומנים. או שנגלה מחסור במיצי עיכול, מחסור באנזימים או שנוכל לראות בוודאות תזונה קלוקלת שמשפיעה על המערכות בגוף ויוצרת רעלים.

דרך אבחון קשתית העין ניתן גם להסביר איך קורה ששני אנשים שצורכים אותה דיאטה לא ירדו במשקל במידה שווה, או מדוע אדם אחד יכול לצרוך מזונות עשירים בכולסטרול והשומן הרע להיות בעל ערכים תקינים של כולסטרול בדם, בעוד אדם אחר יהיה בעל ערכים גבוהים ומסוכנים של כולסטרול בדם.

כאירידיולוגית העוסקת במקצוע מעל עשור מגיעים אלי מטופלים רבים שלא מצאו מענה ברפואה הקונבנציונאלית. לדוגמא מטופל שעובר בדיקות והתוצאות תקינות, אך הגוף עייף וכואב (הגוף מאותת לנו כשמשהו לא מאוזן אצלו), או מטופל שלא רוצה לצרוך כמויות של תרופות ורוצה התאמה תזונתית וטיפולית כדי להבריא, או אנשים שרוצים לרדת במשקל ולא מצלחים בשיטות הקונבנציונליות.

בקשתית העין אני מבחינה בבעיות בטרם הן צצות בבדיקות הדם, אני רואה את רמת הרעילות של הרקמות ופוטנציאל הבעיות העתידיות ואת הגנטיקה, ויכולה להקדים תרופה למכה ולדייק מאוד בטיפול. גם במקרים בהן יוצאות תוצאות בדיקות הדם תקינות.

מאוד חשוב להתאים את התזונה הנכונה לאדם, במיוחד בתהליך בניקוי הרעלים כי מה שבריא  ל-X לא בריא ל-Y . לדוגמא: אנשים שסובלים מבעיות סוכר לא יתאים להם לאכול בננות ואילו לאנשים שמאוזנים מבחינת הסוכר כן תתאים אכילת בננות.

דוגמא נוספת: עגבניות נחשבות לבריאות אך מי שסובל מכאבי מפרקים או מטחורים העגבנייה מזיקה.

באבחון דרך קשתית העין ניתן להבין מה הסיבות שגורמות לנו לרעילות בגוף ומה המזון המתאים לגוף הספציפי שלנו – כדי לשמור על בריאות מיטבית.

הסיבות הנפוצות לרעילות בגוף:

1.         לחץ נפשי

2.         גודש רעלים בכבד

3.         חומציות גבוהה ברקמות

4.       תנגודת לאינסולין והשמנת יתר

5.       פטריית קנדידה

 לחץ נפשי

בעולם המערבי חווים לחץ באופן יומיומי. ההרגשה שאנחנו חווים כשדרישות החיים גבוהות מיכולתנו להתמודד אתן – גורמת לאיום. יש לציין שבאבחון האירידיולוגי ניתן לראות שיש שוני  ביכולת של האנשים להתמודד עם לחץ.

אצל אנשים שיש להם קושי להתמודד עם לחץ מעלה הגוף את רמות האדרלנין והקורטיזון.  עקב כך הגוף מניע במהירות את מאגרי האנרגיה שלו: שומנים, פחמימות וחלבונים בעזרת תהליך של פירוק רקמות. כאשר המנגנון הזה מופעל לעיתים קרובות מדי, הוא גורם לתנגודת לאינסולין או לתסמונת המטבולית, זהו מצב שגורם להשמנה ולחומציות בגוף.

 גודש רעלים בכבד

רעלים שמקורם הן בגוף עצמו והן בסביבה שלנו – מהווים את אחד הגורמים להשמנת יתר. סילוק הרעלים והמרצת המערכת הטבעית של נטרול הרעלים מגופינו, מהווים כלים חיוניים ויעילים לשמירה על משקל תקין וחילוף חומרים תקין. השפעת הרעלים על האדם נקבעת, בחלקה על ידי הגנטיקה של מערכת נטרול הרעלים שלו. בקשתית העין ניתן לראות את מידת הרעילות ברקמות, ניתן גם להבחין מי מאתנו יכול לנטרל רעלים בצורה טובה, ומי יתקשה לעשות זאת. יש סימנים בקשתית העין המראים על נטייה גנטית לקושי בנטרול רעלים ואחד התוצאות של רמות גבוהות מדי של רעלים היא כבד שומני. רעלים אלו משבשים את המאזן ההורמונלי התקין שלנו המווסת את המשקל, כמו למשל הורמון בלוטת התריס, אסטרוגן, קורטיזול, אינסולין, טסטוסטרון, הורמון גדילה ולפטין.

חומציות גבוהה ברקמות

למעשה חומציות ברקמות זו נטייה של הגוף לייצר דלקות. דלקת הינה תופעה חיובית, המעידה על כך שהגוף שלנו נלחם בזיהומים שפלשו אליו מבחוץ. אולם לעיתים , חל שיבוש במנגנון האיזון הטבעי של מערכת החיסונית וזו עוברת למצב כרוני, כלומר מצב של  דלקת וחומציות כרונית. נטייה של האדם לפתח חומציות/דלקת כרונית נקבעת בחלקה על ידי הגנטיקה שלו.

נטייה לדלקת כרונית ניתנת לאבחון בקשתית העין

במצב של חומציות גבוהה בגוף, הגוף מייצר תאי שומן לאחסן את החומצה. ובמקביל, הקילוגרמים העודפים שאנו צוברים יוצרים גם מולקולות דלקתיות שגורמות הרס בחילוף  החומרים. סכנה נוספת במצב כזה היא שהדלקת תגרום למחלות לב, סרטן, אלצהיימר, מחלות אוטואימוניות ועוד.  לכן חשוב מאוד להחזיר את הגוף לאיזון באמצעות ניקוי רעלים.

תנגודת לאינסולין והשמנת יתר

באבחון קשתית העין ניתן לראות אנשים עם נטייה גנטית לתפקוד לא יעיל של הלבלב והתפתחות תנגודת לאינסולין. כשאנחנו במצב התקין אוכלים פחמימות, האינסולין שולח מסר לתאים כמו תאי שריר או שומן, ומורה להם לקלוט ולאחסן את הגלוקוז. אולם לאחר שנים שבהן רמות הסוכר בדם היו גבוהות יותר מיכולת ההתמודדות של המערכת, תאי האחסון מתחילים להתעלם מהמסר הנשלח מהאינסולין. מצב זה נקרא תנגודת לאינסולין. כשיש עודף אינסולין בדם קיימות תופעות לוואי מסוכנות של לחץ דם, כולסטרול, טריגליצרידים, והשמנה בטנית. האינסולין הוא הורמון גדילה שנותן הוראה לא לפרק שומנים, בנוסף הוא מעורר בנו צורך לאכול עוד ועוד פחמימות. ניקוי רעלים עוזר בגמילה מההתמכרות של האדם בסוכרים פשוטים.

קנדידה

קנדידה אלביקנס היא פטריית שמר השוכנת באופן קבוע במערכת העיכול. כאשר הפטרייה מתפרצת, היא עוברת דרך מחזור הדם אל איברים שונים בגוף וגורמת לפגיעה תפקודית ממשית. התוצאה היא מגוון תסמינים ביניהם: בטן נפוחה, חולשה, עייפות כרונית, כאבי ראש, דלקת בנרתיק, השמנה והפרעות במערכת העיכול.

הקנדידה ניזונה מסוכר וגורמת לאדם לפתח תאווה למתוקים ובצקים. הפטרייה גורמת  לרעילות בגוף ולכן לא מספיק ניקוי רעלים רגיל אלא גם טיפול בפטריה.

לסיכום: חשוב לזכור שגם אוכל טבעוני או חי חייב להתאים לסוג האדם ולא ניתן לתת לכולם את אותו האוכל למרות "שהוא בריא".

הנה מתכון לעוגיות טחינה שמתאימות לכל מקורות הרעילות בגוף:

עוגיות הטחינה בעלות אינדקס גליקמי נמוך, החומציות בהן נמוכה, הן טובות לפטריית הקנדידה ולאנשים הסובלים מחוסר איזון במשק הסוכר (נפילות סוכר או סוכרת )

 עוגיות טחינה

מצרכים:

2 כוסות קמח כוסמין

2/3 כוס אגבה

1 כוס טחינה מלאה

4 כפות שמן קוקוס אורגני

אופן ההכנה

לערבב במעבד מזון את כל החומרים ולעשות צורות.

לשים בתנור שחומם מראש ל 200 מעלות.

לאפות 20 דקות

3/4 כוס אגבה

רומי חוכמה

השאירו תגובה: