OIG_Shake_Migdal
NOVIX_Migdal

דיאטה סקסית משגעת

מאת: כריס קאר
מי אמר שהמעבר למזון אורגני חייב להיות יקר או קשה? מזון אורגני זה כיף וסקסי! הוא מלא בחיונית והוא הופך אתכן לאנרגטיות יותר, בריאות יותר וגורם לכן לזוז יותר. הוא גם יכול להיות זול וקל להשגה. גלו איך
אוכלן אורגני

(123RF)

4 עצות פשוטות, מקומיות וזולות לדאוג לכך שבאמת תדעו מה אתם אוכלים. פרק מתוך ספרה של כריס קאר, שבגיל 31 התגלה בגופה סרטן ריאות וכבד. היא יצאה למסע בריאותי ונפשי מעמיק, ורשמה את קורותיה בספר שהפך לרב-מכר.

תמכי בחקלאים המקומיים שלך

שוקי איכרים ודוכני תוצרת חקלאית מקומית הם דרך נהדרת להשיג את הפירות והירקות הטריים ביותר. לא כל חקלאי מקומי עשה את כל עבודת הניירת הדרושה כדי לקבל את התואר הרשמי "חקלאי אורגני", אך אין פירושו של דבר שהוא אינו כזה ורבים מהם אכן משתמשים בשיטות חקלאיות אורגניות. עשי תחקיר קטן כדי שתוכלי לדעת בוודאות שהתוצרת שאת קונה אינה מלאה חומרי דישון מלאכותיים, חומרי הדברה והורמונים.

אם תגיעי לשוק מוקדם בבוקר, תוכלי לבחור את התוצרת הטובה ביותר, אבל אם תחכי עד כשעה לפני סגירתו, תשיגי את המחירים המשתלמים ביותר. אריזת הסחורה והחזרתה הביתה היא טרחה רבה עבור החקלאים ולכן, הם יהיו מוכנים להוריד מחירים (קנייה ברגע האחרון היא ספורט משפחתי אצלנו).

ECO_3_250

גדלי בעצמך את הפירות והירקות שלך

אם את באמת רוצה לדעת מהיכן מגיע האוכל שלך, גדלי אותו בעצמך. תופתעי כמה זה קל להנביט שעועית, לגדל נבטי חיטה ולהקים גינת תבלינים קטנה על אדן החלון. עגבניות, מלפפונים, זוקיני, חסה, עשבי תיבול – כולם יגדלו לתפארת גם במרפסת שלך. אם יש לך חצר, נסי למצוא בה פינה קטנה ולהפוך אותה לגינה סקסית ומשגעת.

חשבי על זה כך: חבילה של זרעי מלפפונים עולה כ-10 שקלים. זרעי רק חצי חבילה (אלא אם כן את רוצה לפלוש לגינת השכנים), השקי אותם, מצאי סורגים או סמוכות שעליהם הם יוכלו לטפס, ואחרי כ-40 יום, תראי שתקבלי טונות של מלפפונים. אפילו גינה קטנה עשויה להניב לך תוצרת בשווי של מאות דולרים בכל עונה תמורת השקעה זעומה. בנוסף, לא תצטרכי להוציא כסף על חדר כושר. דחיפת מריצה כבדה מלאה מלפפונים ממש מחטבת את הישבן!

ירקות ופירות קפואים

שיטה נוספת לחיסכון ניכר בכסף היא קניית ירקות ופירות קפואים (או קניית תוצרת טרייה, אריזתה בשקית ואקום והקפאתה). מכיוון שהירקות והפירות מוקפאים זמן קצר אחרי קטיפתם, ייתכן שהם מכילים יותר רכיבים תזונתיים מאשר הגרסאות הטריות שלהם, שבילו שבוע ימים או יותר בדרך מהשדה אל החנות. העדיפי תמיד תוצרת אורגנית. השתמשי בירקות קפואים למרקים, לתבשילים ולפשטידות ובפירות יער קפואים לשייקים.

אוכל אורגני

גדלי בעצמך וחטבי את הישבן (123RF)

הצטיידי בכמויות גדולות

קנייה בכמויות גדולות היא אחת הדרכים הטובות ביותר לחסוך כסף. ברבות מרשתות השיווק אפשר להשיג תוצרת אורגנית במחירים הוגנים. במידת האפשר, קני באריזות גדולות והקפיאי את השאריות לשימוש מאוחר יותר. בנוסף, את יכולה לחלוק את האריזה הגדולה והזולה יותר עם חברה.

עצה סקסית ומשגעת

נסי לערוך קניות כמה פעמים בשבוע. בדרך זו, הפירות והירקות שלך לא יתקלקלו אם ליידי גאגא תחליט פתאום להזמין אותך לסיבוב הופעות באירופה. תוכלי לנצל את השאריות לשייקים יצירתיים או למרקים מקוריים. תהיי חסכונית, גברת. עדיף שתהיה לך האפשרות להשתמש בדיוק במה שאת צריכה ברגע שתצטרכי אותו.

לפעמים אני מוצאת את עצמי הולכת לקניות כי חסר לי מרכיב מסוים במתכון, אבל בסופו של דבר, מוציאה כסף רב ומיותר על דברים ש"אם אני כבר פה אז כדאי שאקנה". אילו הייתי מצליחה
לעמוד בפיתוי, הייתי חייבת להשתמש במזונות הנפלאים שכבר יש לי בבית.

מתוך ספרה של כריס קאר, דיאטה סקסית משגעת: רווקה ניו-יורקית זוהרת בעקבות הבריאות האבודה, שיצא בהוצאת פוקוס

השאירו תגובה: