loading
loading

גופנו הוא המקדש שלנו

מאת: לימור בן-יאיר, תזונאית טבעית, מטפלת גוף נפש
זמן קריאה: 2 דקות
גופנו הוא מקדשנו, ואם נזכך ונזין אותו במזון ובכבוד הראויים לו, הנשמה שלנו תאיר דרכו. תזונה נכונה היא תזונה מאוזנת (לא קיצונית) מתוך מודעות גוף-נפש, אכילה אינטואיטיבית והקשבה לצרכי הגוף
טיפול טבעי FMF
loading

ההשקעה הכי טובה היום היא לא בקרנות פנסיה, לא בביטוחי בריאות ולא בבורסה, אלא בבריאות שלנו!
אנו רגילים לאכול מזון לא טבעי, סינתטי, מתעלמים מצרכי הגוף, מכורים לקפאין, ממתקים ולמעוררים אחרים.  אנו לוקחים את הגוף כמובן מאליו, וחושבים שבריאות שלמה היא דבר טבעי, אבל כשחס ושלום אנו מרגישים לא טוב או פוקדת אותנו מחלה, אנו מתפלאים ושוכחים את שנות ההזנחה וההתעללות בגוף.

אני תמיד אומרת שגופנו הוא מקדשנו. אם נזכך ונזין אותו במזון ובכבוד הראויים לו, הנשמה שלנו תאיר דרכו. דיאטות זמניות, מקובלות ומסורתיות לא מחזיקות מעמד לאורך זמן, נהפוך הוא, הן משבשות את המאזן הטבעי של הגוף, מכיוון שהן שמות דגש על מניעה, הכחשה וכוח רצון, מה שאינו יעיל.  תזונה נכונה היא תזונה מאוזנת (לא קיצונית) מתוך מודעות גוף-נפש, אכילה אינטואיטיבית והקשבה לצרכי הגוף.

על מנת להרגיש חוויה של בריאות אמיתית הטומנת בחובה חיוניות, מרץ, ערנות, אנרגיה, בהירות, צלילות מחשבה, מצב רוח מרומם, חיי מין טובים, הרגלי שינה, משקל מאוזן ועוד.. צריך לתת לגוף את ה"דלק" הנכון ביותר עבורו. שינוי אמיתי, המגיע מבפנים, באורח החיים ובתפיסת התזונה הבריאה כחלק ממנו, הוא הדרך היחידה לחיים בריאים, מאוזנים ומלאי שמחה.

אין תחושה נפלאה יותר מכך שגופנו משרת אותנו נאמנה ומאפשר לנו לממש את מלוא הפוטנציאל שלנו. כל אדם ניחן בכוח ריפוי פנימי הבונה ומאזן את בריאותו לכן, אני מאמינה שכל אחד יכול לעשות מהפך בבריאותו, אם יקבל את הכלים המתאימים עבורו מאיש מקצוע וייחשף למידע הנכון בכל הקשור לאורח חיים בריא ומאוזן. גישה הוליסטית אמיתית משלבת פרט לאכילה בריאה גם טיפול רגשי תומך, תרגול רוחני בעל משמעות, פעילות גופנית מהנה ושינוי חשיבה.

המפתח לשינוי הרגלי האכילה שלכם היא ההכרה שאתם רוצים ומוכנים לשנות משהו עמוק בחייכם. אם אתם מייחלים לחולל שינוי אמיתי ומוכנים להיפתח בהדרגה ובאומץ אל תהליך שהוא "מסע חיים" זה יקרה.

בטרם תתחילו שינוי תזונתי כלשהו, אני ממליצה לעצור לרגע ולעשות סוג של "חוזה עם הגוף" (לא מהסוג שאתה מכירים). חוזה עם הגוף שלנו נכתב ממקום של אהבה, הודיה וממקום שרוצה לתקן את מערכת היחסים עם הגוף. זהו סוג של "חוזה" בינינו לבין גופנו וממקום שכזה אנו נדרשים לחתום עליו ולכבדו.

חוזה עם הגוף

הנה דוגמא ל"חוזה עם הגוף", אתם מוזמנים להוסיף ולשנות כראות עיניכם, לחתום עליו ולצאת לדרך חדשה…

גוף יקר שלי,
לאחר מחשבה ושיקולים מעמיקים, אני מבטיח/ה:
לכבד אותך כמקדש של הנפש שלי.
להזין אותך במזונות ומשקאות בריאים.
להבין שאתה ראוי להיות בריא.
להתגבר על התמכרויות שפוגעות בך.
לאהוב ולהעריך אותך ולראות בך חבר ושותף שלי לדרך.
לקבל את זה שיש לי את הכוח לרפא אותך.
להבין שצחוק, הנאה ומנוחה עוזרים לך להרגיש טוב.
לתרגל פעילות גופנית באופן קבוע והולם לסוג הגוף שלי.
לקבל אותך ולהכיר לך תודה בדיוק כפי שאתה.
להקשיב למסרים שאתה שולח לי כשאתה כואב או חולה.
להבין שהרגשות והמחשבות הלא מובעים שלי משפיעים עליך.

הוסיפו הבטחות נוספות:

1.
2.
3 .
4.
5.
חתימה:_______________________

כשמחליטים שהגיע הזמן לשינוי – בבריאות, בגזרה, בהרגשה, באורח החיים ובכלל, עדיף לא לנסות לעשות אותו רק "בצלחת", באמצעות משמעת עצמית חזקה, זה נדון לכישלון מראש!
במקום זאת, כדאי להתחיל את השינוי "בראש", במודעות, במחשבה, בתפישה, ובהתייחסות לאוכל, לאכילה ולעצמנו.

החיים הם מתנה גדולה מכדי להתפשר על איכות חייכם. קבלת אחריות על בריאותכם היא השלב הראשון לשינוי. הבחירה נתונה בידכם! אם תחליטו נכון גופכם יוקיר לכם תודה.

 

 

רוצים לדבר על הכתבה? היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו