Powered by WP Bannerize

Powered by WP Bannerize

מה זה מסטיק אורגני?

מאת: כתבה פירסומית
בשורה ללועסים: אפשר להפסיק ללעוס את המסטיק הסינטטי העשוי מנפט ושאר כימיקלים. חדש בישראל: מסטיק אורגני צ'יקזה, המופק משרף של עצי הצ'יקוזאפוטה של בני המאיה במקסיקו, 100% אורגני, אמיתי, טבעוני וללא גלוטן!

לפני שניכנס לסוגיה, "מה זה מסטיק אורגני ?", עלינו להבין ראשית מה זה מסטיק לא אורגני או מסטיק " רגיל/סינטטי/פלסטיק".

המסטיקים הסינטטיים/רגילים שמשווקים לנו היום ממש לא תמימים מבחינת רכיביהם הגורמים לנזקים בריאותיים רבים לנו, לילדנו, סביבתנו ולכדור הארץ בכלל.

מסטיקים רגילים מכילים רכיבים שרובם עשויים ממתיקים מלאכותיים, דבקים פולימריים, תוצרי נפט/פלסטיק, כימיקלים בטעמים, צבעי מאכל, חומרים משמרים ועוד חומרים/כימיקלים סינטטיים רבים המזיקים לבריאותנו וסביבתנו.

על פי הנתונים, הממתיק המלאכותי "אספרטיים" שנמצא ברוב המסטיקים הסינטטיים כיום, נחשב לאחד הרכיבים שבעקבותיו נרשמו כ75% מסך התלונות כנגד תוספי מזון הקשורות לתופעות הלוואי שליליות  אצל ה FDA.

תופעות לוואי נפוצות כגון כאבי ראש, דיכאון/חרדה, הפרעות במערכת העצבים, ראיה מטושטשת, הפרעות במערכת העיכול ותגובות אלרגיות ועוד…

מחלות כרוניות הנגרמות כתוצאה משימוש ממושך באספרטיים: אלצהיימר, סרטן, גידולים במוח, אפילפסיה, מחלות לב,  היפראקטיביות, קשיי למידה ועוד…

לא בכדי טייסים אמריקאים אינם מורשים לצרוך אספרטיים.

מסטיק צ'יזקה

מלבד האספרטיים, גומי הבסיס שמהווה את הבסיס ללעיסה מורכב מתרכובת של דבקים פולימריים, נפט ותוצריו. אם זה לא מספיק, רצוי לדעת שגם הטעמים הם בסך הכל כימיקלים בטעמים ולכל אלו מתווספים חומרים כגון שמן צמחי מוקשה, חומרים מעבים, חומרים מתחלבים, צבעי מאכל, חומרים מונעי חמצון, חומרי הלחה, חומרי הזגה, חומר מסמיך, ג'לטין (עצמות ועור מרוסקות של פרות/דגים), חומרי מילוי, חומרים מייצבים, מווסתי חומציות ועוד.  חומרים אלו נכנסים ישירות למחזור הדם שלנו דרך הפה וגורמים לאותם נזקים בריאותיים עצומים.

 

ומה לגבי הנזק הסביבתי?

מספיק מבט חפוז על המדרכות לראות את כל הכתמים השחורים בעקבות השלכת מסטיקים הסינטטיים. כתוצאה מכל החומרים המרכיבים את המסטיקים הסינטטיים, הם נדבקים כמו זפת למדרכות ועל מנת להוציאם נדרשים כימיקלים חומצתיים רבים המזיקים לסביבה. "באנגליה בלבד משלמים כ 900 מיליון ש"ח בשנה עבור ניקוי המדרכות מ 3.5 מיליארד מסטיקים סינטטיים! איך הסכמנו להכניס חומרים אלו לגופנו אשר נספגים ישירות למחזור הדם דרך הפה?

מלבד הנזק שנגרם לנו ולכדור הארץ כתוצאה מפליטת כימיקלים רעילים אלו, בעלי החיים אשר רואים במסטיקים כמזון מנסים לאוכלם ונחנקים למוות. מן הראוי לציין שממתיק המלאכותי אספרטיים נוסה על בעלי חיים במעבדות רעילות וגרם למותם של אינספור בעלי חיים.

צ'יקזה מסטיק אורגני – האלטרנטיבה הבריאה:

אז מה עכשיו? אנחנו עדיין אוהבים ללעוס, עדיין אוהבים לרענן את חלל הפה ורוצים לנקות את השיניים ולאזן את רמת החומציות הפה.

יש בשורה משמחת ביותר. לאחרונה הגיע לארץ מסטיק אורגני צ'יקזה, הראשון והיחיד בעולם!

היישר מיער בני המאיה שבמקסיקו, שהם למעשה בין הממציאים הראשונים של המסטיק, מגיע אלינו ואל רחבי העולם מסטיק שהוא % 100 אורגני, אמיתי, טבעוני וללא גלוטן!

מאה אחוז טבעילהבדיל ממסטיק סינטטי העשוי מנפט, דבקים פולימריים, ממתיקים מלאכותיים ורשימה ארוכה של כימיקלים מזיקים, צ'יקזה מסטיק האורגני עשוי משרף עצי יער, ממתיקים אורגניים וטעמים אורגניים בלבד !

השרף מופק מעצי הצ'יקוזאפוטה הגדלים ביער בני המאיה במקסיקו. מעל 2000 צ'יקלרוז, (קוצרי השרף), מטפסים לגובה בעזרת חבלים ומבצעים חתכים רדודים המאפשרים לשרף לנזול כלפי מטה.

תהליך זה לא פוגע בעץ ועצים לא נכרתים למען זה. נהפוכו! תהליך זה שומר על היער מפני כריתה ובנוסף הקואופרטיב המקומי שמייצר את המסטיק מעסיק אלפי נשים ויחד דואגים לשקם אזורים ביער שנפגעו כתוצאה מחקלאות תעשייתית.

 

שומרים על היער טעים יותר


יחד עם ממתיקים אורגניים בלבד כגון אבקת מיץ קנה, גלוקוזה ההכרחית לתפקוד המוח, מעט סירופ אגבה וטעמים אורגניים, (ליים, מנטה, נענע, קינמון), נוצרת חווית לעיסה חדשה ומרגשת.

הטעם והמרקם מזכירים טעם של פעם… ממש מרגישים את המסטיק האמיתי.

בני המאיה שתלו עצי צ'יקטזאפוטה על מנת להפיק מהם את השרף בכדי לנקות את שיניהם ולהקל על מערכת העיכול. לעיסת השרף מנקה את השיניים ובו זמנית מאזנת את החומציות בפה. אורך חיי העצים מגיע עד למאות שנים ובמהלך 5000 שנים האחרונות צאצאי בני המאיה המשיכו במסורת ושתלו עצים נוספים על מנת להפיק מהם את השרף.

מאחר ואין כימיקלים רעילים בטעמים במסטיק האורגני, מן הסתם שטעמו נרגע מהר יותר ממסטיק סינטטי. לאחר השלב הראשון בלעיסת המסטיק האורגני שהוא התמלאות הפה בטעם מתוק וטעים, מגיע השלב השני שהוא לעיסת השרף יחד עם טעם עדין ומתיקות עדינה. בשלב הזה, הלעיסה למעשה מנקה את השיניים משאריות מזון, מאזנת את רמת חומציות הפה ומקלה על מערכת העיכול . לא רצוי ללעוס למשך זמן ארוך מאחר והלעיסה מפרישה אנזימי עיכול ברוק ובקיבה כהכנה להכנסת מזון. בסיום הלעיסה מגיע השלב האחרון שהוא השלכת המסטיק האורגני בחזרה לאדמה על מנת שיתכלה. כמו כן אם בטעות בולעים אותו לא צריך להילחץ מאחר והוא לא רעיל.

אקולוגי יותר

המסטיק האורגני מתכלה! בזכות רכיביו האורגניים והגומי העשוי משרף עצים, מתקבל מסטיק אמיתי שלא מזיק לסביבה ולבעלי חיים. ניתן להשליכו בחזרה לאדמה וכמו שחתיכת עץ מתכלה עם הזמן, גם הוא מתכלה בהתאם לתנאי מזג האוויר והסביבה. בנוסף, ניתן להשליכו לקומפוסט וע"י כך טקסטורת הקומפוסט משתפרת.

בעלי חיים לא נדבקים למסטיק האורגני מאחר והוא לא מכיל דבקים פולימריים ולא נחנקים אם הם אוכלים אותו. מאותה הסיבה אם נחליט להשליך את המסטיק האורגני על המדרכה ונדרוך עליו, הוא לא יידבק לסוליית הנעל, ועם הזמן ייהפך לאבק ולא ישאיר כתם שחור על המדרכה !

כפי שהזכרנו, תהליך הפקת השרף תורם לשמירת היערות מפני כריתה ע"י תעסוקה מקומית, ושיקום היערות שנהרסו כתוצאה מחקלאות תעשייתית מתבצע ע"י היצרן שהוא קואופרטיב המונה אלפי מקומיים.

קואופרטיב המסטיקיםשמירת העצים מגבירה את פליטת החמצן עבורנו ונטיעת כ-10 מיליון עצים חדשים בשנה תורמת לשגשוג כדור הארץ.

מוסרי יותר

תהליך הפקת השרף לא פוגע בעץ וכתוצאה מפעילות זו, נשמר היער מפני כריתה ושיקום היערות מתבצע ע"י איגוד של 56 קואופרטיבים מקומיים המועסקים בתנאי עבודה טובים יותר פי 6 מסחר הוגן !

להבדיל ממסטיק סינטטי אשר רכיביו מנוסים על בעלי חיים הגורם לסבל רב ומוות לאותם בעלי החיים חסרי הקול וישע, צ'יקזה מסטיק אורגני לא נוסה על בעלי חיים. כמו כן, שמירת היערות מפני כריתה מאפשר לשגשוג בעלי החיים המשתכנים ביערות.

אז נכון שמסטיק סינטטי הוא זול יותר וטעמו הכימיקלי נשאר כמעט לנצח, אבל האם באמת כדאי לנו לשלם מחיר כה גבוה על בריאותינו, בריאות ילדינו וסביבתנו ?

 

 

מוצרים שאולי יעניינו אותך

השאירו תגובה:
 1. מ'

  המסטיק קשה ללעיסה, מאבד מטעמו תוך דקות מעטות ולא ממש ידידותי ללועס (לבטח יחסית לאלטרנטיבות הטעימות והרכות יותר, שאינן מאבדות מטעמן, כמו 'אורביט' ודומיו).
  רככו את העניין, הוסיפו עוד קצת טעם, כזה שיחזיק מעמד (הלימון נחמד אך נעלם בן-רגע) ונשמח לרוכשו תכופות 🙂
  אך בסך הכול – יופי של רעיון.

 2. אמיר - יבואן

  שלום מ. לגבי עניין הטעם: שאר המסטיקים שטעמם לא נגמר נגרם כתוצאה משימוש בטעמים לא אמיתיים וממתיקים מלאכותיים החשודים כמזיקים לבריאות. אם נוסיף יותר טעם, הטעם יהיה חזק מדי ולא ישפר את המוצר. באוגוסט נקבל טעמים חדשים כמו מנטה, נענע וקינמון שכנראה תאהב הרבה יותר.

  לגבי עניין הרכות : כאן יש חילוקי דעות. רוב האנשים שניסו אותו טוענים שהוא רך יותר ואינו נדבק לסתימות מאחר ואינו מכיל דבקים פולימריים. ייתכן שממש בלעיסות הראשונות הוא מרגיש טיפה קשה וזה תלוי בטמפרטורת החדר בעקבות היותו חומר אורגני. כמו שמים מוקפאים בטמפרטורה נמוכה יותר כך גם המסטיק האורגני. שים לב כי אם המסטיק האורגני נמצא בחום, או ברכב הוא ממש רך. אבל חד משמעית לאחר לעיסה של מספר דקות הוא רך ונעים יותר מהמסטיק הסטנדרטי המכיל דבקים פולימריים. ניתן להבחין בזאת לאחר מספר שבועות של לעיסת מסטיק אורגני ואז לנסות מסטיק רגיל. תופתע לגלות שפתאום למסטיק הרגיל יהיה הרגשה של כימיקלים מוגזמים ולעיסה דביקה..

  בינתיים, תודה רבה על הפירגון … אנחנו גם מפרגנים ליצרן ששומר לנו על יערות הגשם ומשקם אזורים שנפגעו כתוצאה מחקלאות תעשייתית 🙂

 3. מיכל

  מוצר מצוין!! מרגישים את המרקם והטעם הטבעי בפה! סוף סוף יכולה לחזור ללעוס.. תודה לכם!!

 4. יהלום

  ניסיתי ללעוס בכל מיני זמנים ומצבים ואני יכולה לומר לך שמבחינת הרכות אני לא מבינה על מה אתה מדבר…המסטיק רך ונשאר רך לאורך זמן בלי קשר לטמפרטורת הפה.. הטעם נהדר אמנם לא נשאר להרבה זמן אבל בגלל שהוא איכותי אז הוא מפוזר בפה אז זה לא משנה… הכי כיף שהוא לא נתפס לשיניים

 5. אבישג

  המוצר מצוין, וכמה טוב לשמוע שהוא יגיע בעוד טעמים . חבל שאי אפשר לקנות אותו בכמויות גדולות ובכך להוזיל עלויות

 6. אמיר יבואן

  שלום רב ושוב תודה על הפרגון.
  טעמים נוספים יגיעו לקראת סוף אוגוסט וכרגע ניתן לרכוש בכל החנויות במבצע היכרות :
  1 ב 10 ש"ח או 2 ב 16 ש"ח.

  כמו כן יש מצבע בקישור הבא הכולל משלוח הביתה חינם 🙂

  http://www.buy2.co.il/o/4700f868-2b3d-4287-a97f-2db5136aa819

  🙂

 7. חנה

  האם ישנם מבצעים של המסטיק שלכם? היכן ניתן בראשון לציון לרכוש אותם? אשמח לקבל מידע. תודה מראש.

 8. אמיר יבואן

  הי חנה,

  אנו עושים מדי פעם מבצעים.

  כרגע יש מבצע בבית טבע יובל בראשון לציוןץ

  פרטי החנות:

  ראשון לציון: בית טבע יובל, ז'בוטינסקי 48 – פסג' גינדי,(בין שפינוזה לתרמ"ב), 03-967-3694 – סגור בין 14:00-16:00

  🙂

 9. שימי

  האם יש מחיר היכרות או מבצע כלשהו לניסיון?
  האם יכולות להיות תופעות לוואי מהחומרים מהם מורכב המסטיק?
  תודה

 10. אמיר יבואן

  היי שימי,

  החומרים שממנו עשוי המסטיק האורגני הם שרף עץ אורגני, אבקת מיץ קנה אורגנית, גלוקוזה אורגנית וטעמים ליים, מנטה, נענע או קינמון אורגני. אם אתה לא רגיש לאחד החומרים הללו לא אמורה להיות בעיית רגישות.

  כמו כן ניתן לקבל טעימה מבית הטבע הקרוב לביתך.

  כמו כן, תמיד ניתן ליצור איתנו קשר ב 072-261-0835

  🙂

 11. דורית

  איפה ניתן לרכוש?